-
Jiří Neuwirt
(1948)
Marginálie
No.: 543Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of F. Schenk, member of UVU
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Stříbrný vítr (Spisy I.)
No.: 526Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. F. Šrámka na patitulu, vyd. Fr. Borový, Praha, 1926, ex. 3/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 305s., lehce odřené okraje desek, hřbet odřený a vybledlý, listy zažloutlé, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
P. A. T. B. von Hohenheim Paracelsus
(1492-1541)
Filosofie okultní
No.: 516Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, první české vydání díla De occulta philosophia Theophrasti Paracelsi, vyd. Universalia, společnost čsl. hermetiků, Praha, 1932, ex. 20/500, ed. Logos, přel. J. Novák dle ženevského vyd. z r. 1658, pův. brož, 60s., otřepené okraje, trochu pomačkaná a lehce ušpiněná obálka, jinak dobrý stav, Aa…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Drtikol
(1883-1961)
Deníky a dopisy z let 1914-1918 věnované Elišce Janské
No.: 515Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, ex. 46/100 s fotografií F. Drtikola s motivem ukřižované ženy z roku 1914, kterou vytisklo Trico speciální technikou Offlith, vyd. Svět, Praha, 2001, celkem 1000 výtisků, pův. clpl. vazba s ob. a ochranným karton. pouzdrem, 174s., výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Educat…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Anderle
(1936)
Václav Havel: Slovo o slově / Jiří Anderle: Appassionata humana (cyklus osmdesáti kreseb)
No.: 509Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi kvalitní reprodukce osmdesáti kreseb J. Anderleho, vyd. Pravis Verlag, Osnabrück, 1991, doslov J. Mašín a E. Kriseová, pův. clpl. vazba (s kresbami výtvarníka), velmi dobrý, pěkný stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Pelc and V. Silovsky at The Academy of Arts, Archite…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Konstantin Paustovskij: Noční dostavník
No.: 505Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 5x sign. litografie a podp. s v tiráži C. Bouda, vyd. Mladá fronta, Praha, 1977, ed. Blíženci, ex. 8/300 s podp. Z. Psůtkové (překl.) a J. Svobody (red.), ruční papír, volné listy v pův. ob., 37s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, …
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Antonín Sova
(1864-1928)
Vybouřené smutky
No.: 806Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1897, sbírka básní, obálka a grafický list napředsádce a podobizna autora od Karla Hlaváčka proti titulu, Moderní revue, Praha 1897, vzácné první vydání, brož ve slepé obálce, nestránkováno (30 stran). Sbírku lyrických básní Vybouřené smutky vydal Antonín Sova poprvé v roce 1897. Soustř…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeňka Braunerová
(1858-1934)
Arthur Breisky: Triumf zla. Essaie a evokace
No.: 666Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise Fr. Kobliha, výzdoba (titul. viněta, 7 iniciál, 7 vinět) Zdenka Braunerová, vydali W. Breiský a P. Toman, Praha 1927, Ex. 102/300, 94 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, disciple of S. Pinkas and A. Chittusi, member of The Manes Associat…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Holan
(1905-1980)
Vanutí
No.: 687Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. na tit. listě V. Holan, vyd. Fr. Borový, Praha, 1932, pův. brož, 42s., částečně odlepený hřbet obálky od bloku listů, lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Časopis Vpřed + Junák
No.: 301Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešity, Vpřed: I. ročník, číslo 10 - 38, svázáno, jeden sešit (36) volně, Praha 1946, clpl. vazba, dobrý stav; + čtyři čísla týdeníku Junák 1946 (13, 14, 15, 16), obsahuje kompletní Foglarův a Fischerův komiks Pískloun a Tlouštík a navazující Rychlé Šípy , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fráňa Velkoborský: Sníh na horách
No.: 735Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, sign. lept a úprava C. Bouda, vydal St. Minařík, Praha 1928, Ex. 90/550, 66 s., pergamen. vazba, při okrajích lehce zašlá vazba, desky lehce prohlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Associ…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Sutnar
(1897-1976)
Viktor Fischl: Kniha nocí
No.: 721Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis V. Fischl, úprava a vazba L. Sutnar, vydalo vydavatelství Družstevní práce, Praha 1936, 45 s., clpl. vazba bez obálky, výborný stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milan Kundera
(1929)
Valčík na rozloučenou
No.: 715Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14 cm, podpis a věnování autora, podpis: Milan, vyd. Atlantis, Brno, 1997, pův. clpl. vazba s obálkou, 246s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Milan Kundera
(1929)
Nesmrtelnost
No.: 714Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14 cm, podpis a věnování autora, podpis: Milan, r. 1997, vyd. Atlantis, Brno, 1993, pův. clpl. vazba s obálkou, 350s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Rudolf Wels
(1882-1944)
Neue Architektur: Karlsbad
No.: 708Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28,5 x 22 cm, podpis a dedikace Rudolf Wels, vyd. Gustav Ewald Konrad, Wien und Berlin, 1927, text Martin Kayser, množství čb. fotografií, pův. clpl. vazba, bez obálky, mírná pachová stopa, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Manon Lescaut
No.: 704Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 13x podpis: na patitulu V. Nezval (s věnov.), za titulem při výčtu postav 12x podp. herců, kteří dané postavy ve své době ztvárnili při inscenaci v Divadle D34: M. Burešová, J. Kozák, J. Stránská, V. Šmeral, V. Vaňátko, Z. Podlipná, Z. Podlipný, A. Horálek, E. Bolek, B. Machník a J. Kühnmund,…
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Egon Hostovský
(1908-1973)
Kruh spravedlivých (povídka)
No.: 700Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na předsádce E. Hostovský, vyd. Štěpán Jež, Praha, 1938, jako 18. svazek bibliofilské knihovny Vigilie, pův. brož, 77s., lehce opotřebené okraje, jinak dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Voskovec Werich
Líčení se odročuje
No.: 698Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. Jiřího Voskovce a Jana Wericha na patitulu, vyd. Václav Petr, Praha, 1929, ob. A. Hoffmeister, pův. brož, 86s., okraje obálky s trhlinkami a prakticky bez hřbetu, zažloutlý proužek při levém okraji, čátečně rozvolněné listy, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
No.: 639Auction price: 1.000 CZK (42 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.000 CZK (42 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Chrudim - Deset grafických listů
No.: 443Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2002, sign. vše, rozměr souboru 31 x 22,5 cm. Deset grafických listů, různých grafických technik. Autoři Jiří Bouda, Jana Čapková, Jaroslav Dajč, Pavel Hlavatý, Jan Kavan, Herbert Kisza, Vladimír Komárek, Lubomír Netušil, Václav Pokorný, Olga Vychodilová. Pro účastníky sjezdu vydal kabi…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kysela
(1881-1941)
M. Alcoforado: Portugalské listy
No.: 625Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 barevné litografie v přílohách, vazba a předsádky litografií, titul, dvoubarev. iniciály, viněty a úprava Fr. Kysela, překlad a doslov Hanuš Jelínek, Nová Edice, Praha 1910, tisk litografií V. Neubert, 700 výtisků, ruční papír, 36 s., pův. pap. vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Tábor smůly
No.: 292Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, il. K.T. Neumann, vydal Jan Kobes, Praha 1940?, 148 s., plpl. vazba, prasklý hřbet, desky zašlé, stránky ohmatané, natržená s.15., na některých skvrny , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Aventures de Robinson Crusoé. Album pour les enfants avec de nombreuses illustrations par J.-J. Grandville et des chromolithographies de L. Nehlig
No.: 135Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka a 6 barev. celostr. příloh L. Nehlig, množství xylografických ilustrací v textu J.-J. Granville, francouzsky antikvou, tisk Hemmerlé, vydal Librairie Garnier Fréres, Paris kol. 1920, novější celopl. vazba s nalepenou obálkou, 92s., listy zažloutlé, několik při krajích natržených, obá…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
No.: 297Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 kvašů Zd. Burian, ilustarce v textu J. Foglar, vydal Jan Kobes, Praha, pravděpodobně v roce 1941, 276 s., plpl. vazba, desky zašlé, razítko a skvrny, skvrny na papíře , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kája Saudek
(1935-2015)
Lips Tullián
No.: 304Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
sešit, ilustrace K. Saudek, vydalo Středočeské nakladatelství a knihkupectví, Praha 1990, nestr., brož., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Neviditelný domov: verše exulantů : 1948 - 1953
No.: 418Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sestavil Dr. Peter Demetz, ob. Miroslav Šašek, obs. verše 15 básníků mmj. I. Blatný, I. Jelínek, Fr. Kovárna, Z. Lederer, F. Listopad, J. Měšťan, M. Součková, J. Tumlíř, 3. sv. edice Knihy exilu, vydal Editions Sokolova, Paříž 1954, pův. brož, 830 ex., 116 s., nerozřezáno, velmi velmi …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Georges Bernanos
(1888-1948)
Odpadlík I.+II. díl (Přetvářka, Radost)
No.: 391Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
2x kniha, vzácněji se objevující román významného francouzského katolického autora, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1931, přel. Jan Čep, upr. František Muzika, restaurováno: dvě nově sešité brože v pův. ob., 280+325s., drobně ušpiněný povrch obálek, jinak velmi dobrý, krásný stav, Aantiqari.at Radhoš…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Nový kalendář tolerancý na rok 1923 aneb Rokodník, ve kterém na každý den nějaký bludař neb jiná pozoruhodná a znamenitá osoba a svátek vynajíti se může
No.: 361Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, exilové vydání faksimile u příležitosti 100. výročí Váchalova narození, k vydání připravil David Souček, vydala Victoria Aeterna, Vídeň, 1984, pův. brož, ex. 72/600,, 100s., obs. vložený ediční štítek, velmi pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A. Kalvoda and R. Bem, …
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Cesta Slovenskem s A. Calmetem Ord. S. B. aneb Theorie wampyrismu
No.: 359Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, koncepce vydání rukopisu J. Váchala, ediční příprava a doprovodné komentáře Petr Hruška, v příloze reprodukce titul. listů, celostr. barev. kapitol, ilustrací, iniciál a vinět J. Váchala, vydala Gallery, Praha 2012, kartonová vazba s ob., 404 s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostr…
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Hodný ml.
(1943)
B. Lacina: Pohádka o dobrodružstvích a o chrabrosti Jeruslana Lazareviče
No.: 337Auction price: 900 CZK (38 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis v tiráži a úprava O. Menhart, barev. a čb. dřevoryty B. Lacina, umělecká vazba L. Hodný, Pourova edice, vydal Víclav Pour, Praha 1945, polokož. vazba s ochr. pouzdře, 59 s., obálka vevázána vzadu, velmi pěkný stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 900 CZK (38 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED