-
Karel Šourek
(1909-1950)
Paleta lidového umělce. Kalendář 1942
No.: 896Auction price: 120 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:40
kalendář, vybral a úv. slovo napsal K. Šourek, 17 bar. a 9 čb. vyobrazení, vyd. Družstevní práce, Praha, 1941, clpl. vazba, pův. obálka vevázána, stav dobrý, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. A. Hofbauer and J. Kaplicky at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague,…
Current price: 120 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Viková-Kunětická
(1862-1934)
Věřím
No.: 1436Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 17:40
kniha, vyd. F. Šimáček, Praha, 1908, clpl. přev. 190s., zateklina od hřbetu v zadní části knihy, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dana Jandová
Graphia (Časopis o Exlibris)
No.: 1354Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:18
bibliofilie, sign. litografie D. Jandová, sign. tisk J.M. Bertrand, 2x linoryt Willy Braspennincx, vyd. Graphia, Belgie, 1985, 31s., ohnuté růžky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Dagmar Popelková
(1928)
P. F. 1966
No.: 1192Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:36
linořez, pauzovací papír, 17 x 13 cm, sign. PD D. Popleková
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hans von Aachen
(1552-1615)
Kryštof z Lobkovic
No.: 1179Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:23
heliogravura, 16 x 12,2 cm, značeno v tisku PD Štenc , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Hans von Aachen
(1552-1615)
Rudolf II.
No.: 1178Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:22
heliogravura, 26,5 x 22,2 cm, značeno v tisku PD Štenc , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bartholomeus Spranger
(1546-1611)
Alegorie války Rudolfa II.
No.: 1177Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:21
heliogravura, 22 x 16 cm, značeno v tisku PD Štenc , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Scipione Pulzene
(1550-1598)
Bianca Cappello
No.: 1176Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:20
heliogravura, 27,3 x 22,6 cm, značeno v tisku PD Štenc , hlubotisková reprodukce obrazu Scipione Pulzoneho z r. 1584, milně přiřazen k Bartholomeu Sprangerovi, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Alonso Sánchez Coello
(1532-1588)
Ladislav II. Popel z Lobkovic
No.: 1175Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 13:19
heliogravura, 25,5 x 18,5 cm, značeno v tisku PD Štenc , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Ronovský
(1929-2006)
5. výstava skupiny etapa
No.: 897Auction price: 100 CZK (5 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 08:41
katalog, čb. vyobrazení děl, text J. Baleka, seznam vyst. prací, vyd. Nová síň, Praha, 1970, sešit, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Holy and K. Soucek at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, the group Etapa
Current price: 100 CZK (5 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Jan Kolovrat: Vojín Václav Pišout a spol.
No.: 1470Auction price: 90 CZK (4 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 18:14
kniha, úprava L. Sutnar, Il. A. Hoffmeister, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 82s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO
Current price: 90 CZK (4 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Kratochvíl
(1885-1945)
Jménem republiky? Mé slovo k vítězství gajdovské pravdy
No.: 1352Auction price: 80 CZK (4 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:16
kniha, leták číslo 4, vytiskla Legiografie, vydal Čin, Praha, 1928, brož, 110s., při krajích a na hřbetu otrhaná obálka, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 80 CZK (4 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Edmond Konrád
Širočina
No.: 981Auction price: 80 CZK (4 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 10:05
kniha, podpis a věnování autora, vyd. Fr. Borový, Praha, 1923, plpl. převazba, 88s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 80 CZK (4 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Eduard Milén
(1891-1976)
R. Těsnohlídek: Den
No.: 1350Auction price: 60 CZK (3 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:14
bibliofilie, obálka a úprava E. Milén, ex. 444/600, vydal Fr. Borový, Praha, 1923, brož, 123s., po krajích nepatrně zašlá obálka, pěkný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, J. Schikaneder, M. Svabinsky, member of The Group of Fine Artists in Brno, co-founder of SCVU…
Current price: 60 CZK (3 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Dvořáček
(1911-1945)
Bedřich Beneš Buchlovan: Buchlovská knížka
No.: 1342Auction price: 50 CZK (3 €)
Planned termination: 24. 05. 2024 16:06
kniha, vyzdobil a vydal Karel Dvořáček, Bzenec 1918, 46 s., brožovaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 50 CZK (3 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Michael Rittstein
(1949)
Punkové království
No.: 9Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
soubor litografií, 2018, 64 x 40 cm, sign. vše M. Rittstein 2018, č. 64/70, album sedmi litografií Michaela Rittsteina doprovázející texty Jana Hauberta (též v technice litografie) připravil jako historicky první českou punkovou bibliofilii v roce 2018 Petr Mach, vydáno v nákladu 70 číslovaných soub…
Current price: 75.000 CZK (3.125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Michael Rittstein
(1949)
Album litografií
No.: 8Auction price: 75.000 CZK (3.125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, vše sign., č. 7/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů., studied at The Secondary School of Fine Arts in Prague, the disciple of prof. A. Paderlik at The Academy of Fine Arts …
Current price: 75.000 CZK (3.125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ladislav Čepelák
(1924-2000)
Obloha tání
No.: 24Auction price: 40.000 CZK (1.667 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 43 x 31 cm, 12x sign. akvatinta L. Čepelák, soubor grafických listů z let 1963-1965, vyd. autorem, r. 1980, podpis a věnování autora v tiráži, r. 1982, ex.: 24/25, volné list v kart. deskách, výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. V. Rada, V. Silovsky, V. …
Current price: 40.000 CZK (1.667 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
A. Grünfeld
Lepra
No.: 378Auction price: 25.000 CZK (1.042 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1896-97, 23 x 32 cm, Dr. Med. Grünfeld, Rostow am Don 1896-97, na předsádce razítko Tropenmed Institut der Militärärztlichen Akademie, věnování od autora publikace Dr. A. Grünfelda profesoru Dr. P. J. Piekovi, datováno Praha 3. října 1897. Kniha obsahuje lékařskou fotodokumentaci leprotických…
Current price: 25.000 CZK (1.042 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Velíšek
(1963)
Album Profese
No.: 10Auction price: 22.000 CZK (917 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
soubor šesti barevných litografií, 2023, 38 x 31 cm, sign DU MVelíšek, č. 55/60, součástí alba jsou pevné desky a textová čast
Current price: 22.000 CZK (917 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
O. Březina: Ruce
No.: 25Auction price: 20.000 CZK (834 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 27 x 20 cm, 13 barevných dřevorytů J. Váchal, třináctý list je signován Josefem Váchalem; všechny grafické listy jsou značené ve štočku, tisk F.J. Müller, vydal ELK, Praha 1943, volné listy v polopl. deskách, ed. Ráj knihomilů, ruční papír, desky lehce prohnuté, jinak velmi dobrý stav, …
Current price: 20.000 CZK (834 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Guillaume Apollinaire: Pásmo
No.: 26Auction price: 18.000 CZK (750 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, titul. list, obálka, 11 ilustrací v textu, 2 celostr. přílohy vše linořezem (celkem 15) Jos. Čapek, Appolinaireovu báseň přeložil do češtiny K. Čapek a vydal s bratrovým výtvarným doprovodem nejprve v Neumannově Červnu v únoru 1919 a poté samostatně v dubnu u Fr. Borového, Praha 1919, o…
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Isidore Ducasse comte de Lautréamont: Maldoror
No.: 230Auction price: 18.000 CZK (750 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, 12 celostr. barevných ilustrací J. Štyrský, typograficky upravil a obálku navrhl Karel Teige, výbor ze Zpěvů Maldororových usp. Philippe Souppault a Karel Teige, přel. Jindřich Hořejší (II.-VI. Zpěv) a K. Teige (I. Zpěv), studie o Lautréamontově životě a díle taktéž K. Teige, tisk Kryl …
Current price: 18.000 CZK (750 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
The Lakeside Press Vol. IV, No I.
No.: 35Auction price: 17.000 CZK (709 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, reklamní tisk amerického tiskařského závodu s 8 bar. il. a výzdobou V. Preissiga (anonymně), vyd. R. R. Donnelley & Sons. Co., Chicago., nedat. (cca v polovině 20. let 20. stol.), česká odb. lit. titul neuvádí (pouze obdobný tisk téhož vydavatele z roku 1925 - kalendář firmy na rok …
Current price: 17.000 CZK (709 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Kytice
No.: 542Auction price: 16.000 CZK (667 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 48 x 35 cm, z prací členů sdružení českých umělců a grafiků HOLLAR, autoři: Cyril Bouda: kamenorytina na titulním listě, Václav Fiala: mědirtina, Milada Kazdová: měkký kryt, František Kobliha: měkký kryt, Josef Kočí: suchá jehla, Jan Konůpek: mědirytina, Emil Kotrba: lept, Antonín Majer…
Current price: 16.000 CZK (667 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karl Spruner von Merz
(1803-1892)
Atlas antiquus
No.: 152Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 45,5 x 38 cm, 27 mědirytových kolorovaných tabulí historických map, vyd Justus Perthes, Gotha, 1850, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením, na titl. straně vl. razítko, latinský a německý text, vazba opotřebena, při spodní části hřbetu natržena, stav map výborný, Provenance: Antiquarian Dláždě…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jeanne Sophie Mallès de Beaulieu
(1760-1825)
Begebenheiten eines französischen Schiffsjungenauf einer unbewohnten Insel, oder der zwölfjährige Robinson. Mit Kupfern.
No.: 122Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, německý překlad populární robinsonády dvanáctiletého chlapce na opuštěném ostrově z pera francouzské spisovatelky, druhé vydání, kolorované mědiryty ve frontispisu a na titulu, 4 kolorované mědiryty v přílohách v textu, frakturou v němčině, Trachslerschen Buch- u. Kunsthandlung, Zürich & Leip…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Pocta Karlu Tutschovi
No.: 452Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
soubor 11 litografií, 30 x 21 cm, sign. vše, č. 61/80, Vydáno u příležitosti výstavy Pocta Karlu Tutschovi v Galerii Vltavín (Josef Bolf, Tomáš Císařovský, Jiří David, Svatopluk Klimeš, Eva Koťátková, Jiří Kovanda, Ján Mančuška, Jiří Petrbok, Vladimír Skrepl, Antonín Střížek, Jakub Špaňhel)
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
více autorů
Památník zdravotní sestry československých legií Marie Dostálové
No.: 800Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
památník, 24 x 19 cm, cca. 500 podpisů, památník obsahuje podpisy čs. legionářů, armádních důstojníků, politiků, veřejně známých osobností, osobností ruské emigrace, členů sjezdů zdravotnických organizací., podepsaní: Tomáš G. Masaryk, Alice Masaryková, gen. Stanislav Čeček, Radola Gajda, Hugo Vojta…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
Velislavova Bible (Velislai biblia picta)
No.: 12Auction price: 15.000 CZK (625 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, faksimile jedinečné obrazové bible, původně vytvořené v letech 1325 až 1349, vyd. Archa 90, Praha, 2007, ex. 327/799, pův. clkžn. vazba s kováním při okrajích a uprostřed desek, přiložen 2x pův. sešit s textem Z. Uhlíře (angl.) a soupisem vyobr. (česky/anglicky), v pův. plátěném ochranném pou…
Current price: 15.000 CZK (625 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED