-
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Ohnivý kůň / Ďábel ve zvonici
No.: 674Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ob., nakl. značka, viněta v titulu a v závěru a ilustrace v přílohách Milivoj Uzelac, podobizna autora za titulem E. Manet, 3. sv. knihovny Duha, vydal V. Rytíř, Praha 1919, pův. brož, 65s., okraje desek pokrčené, velmi dobrý stav; vyzdibil, Milivoj Uzelac, 4. sv. knihovny Duha, vydal V…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Arnošt Hrabal
(1886-1969)
Jan Lebeda: Křížová cesta
No.: 673Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, viněty a reprodukce kreseb A. Hrabal, vydal Alois Chvála Praha 1960, nestr., volné listy v papír. přebalu, na hřbetu lehce poškozený, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Association of…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ferdiš Duša
(1888-1958)
František Lazecký: Nad slezskými písněmi
No.: 672Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, sign. dřevoryt ve frontispise, iniciály F. Duša, vydal Slezský kulturní ústav, Praha 1947, Ex. 107/250, 13 s., nerozřezáno, volné listy v papír. přebalu, přebal zašpiněný jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of M. Slevogt, membe…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Charles Nodier
(1780-1844)
Biblioman
No.: 669Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podobizna od G. Staala ve frontispise, překlad Jarmil Krecar, vydal časopis Knihomil, Král. Vinohrady 1918, Ex. 132/225, Hadrový český papír, 26 s., karton vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Picka
(1897-1957)
Jan Noha: Ruce a práce
No.: 746Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Básně o sazbě, tisku a knize, podpis autora v tiráži, úprava Jar. Picka, vydal Československý spisovatel pro Spolek českých bibliofilů, Praha 1950, Ex. 125/450, 51 s., polokožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ivo Rublič
(1917)
Publius Ovidius Naso: Sapfó Faónovi
No.: 745Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispise a dřevoryty v textu I. Rublič, podpis překladatale J. Fišera, vydal F. J. Müller, Praha 1944, 18. sv. sbírky Lis knihomilův, Ex. 203/380, 31 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Halas
(1901-1949)
Staré ženy
No.: 743Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 svazky, podpis autora, vydal Fr. Borový, Praha 1935, 1939, 35 s., clpl. a plpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Fr. Halas: Hořec
No.: 742Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, frontispis Toyen, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1934, 47 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Hora
Machovské variace; Zahrada Popelčina; Tonoucí stíny
No.: 741Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 svazky, podpis a věnování J. Hora, vydal Fr. Borový, Praha 1933, 1936, 1940, 99+68+40 s., 2x plpl. a 1x clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Jan Opolský: Čtení z hvěz a obelisků
No.: 738Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, obálka, kresby, úprava V. Tittelbach, vydala Umělecká beseda, Praha 1936, 91 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, zlacená ořízka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite and J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and D…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kysela
(1881-1941)
Karel Toman: Pohádky krve
No.: 734Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, úprava, vazba a bar. dřevoryty Fr. Kysela, vydal Fr. Borový, Praha 1928, Ex. 109/600, 60 s., cl. kožená vazba se zlaceným reliéfem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Applied Arts in Prague, at The Academy of Fine Arts i…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Kniha lesů, vod a strání
No.: 730Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, vydal Al. Srdce, Praha 1921, 2000 výtisků, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil Mathesius
(1888-1952)
Nová ruská poesie
No.: 728Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis a věnování překladatele, typo. J. Štyrský, vydalo nakladatelství Sfinx B. Jandy, Praha 1932, 541. sv. Nové cíle, Ex. 5/50, 148 s., pololožená vazba, lehce odřený, dole poškozený hřbet, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Štika
(1898-1975)
Jan Šnobr: Severní záře
No.: 727Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, 5x linoryt K. Štika, typo. K. Svolinský, vydal Josef Hladký, Hranice 1929, 11 sv. edice Amfora, Ex. 121/300, 56 s., polopergamen. vazba, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Ot. Štorch - Marien: Lilie v korsetu
No.: 725Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podepsal a vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1922, 55 sv. edice Aventinum, výzdoda J. Zrzavý, úprava V. H. Brunner, Ex. 243/550, 42 s., clpl. vazba s reliéfem, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijn…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Toman
(1877-1946)
Soubor veršů I. - VI.
No.: 724Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
6x kniha, Pohádky krve, Torso života, Melancholická pout, Sluneční hodiny, Měsíce - Hlas ticha, Stoletý kalendář, 3x podpis básníka, vydal Fr. Borový, Praha 1928, 1929, 1930, 1932, 1937, 60 + 58 + 54 + 47 + 67 + 83 s., 5x clpl. a 1x plpl. vazba bez obálky se zlatým ražením, hřbety lehce vybledlé, ji…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Bezruč
(1867-1958)
Slezské písně
No.: 716Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 x 10 cm, 2x přípis s podpisem P. Bezruč, vyd. SNKLHU, Praha, 1954, kožená vazba, 194s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jón Svensson
(1857-1944)
Nonni a Manni: Tři povídky o dvou islandských hoších
No.: 711Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 12 cm, podpis autora na titl. straně. vyd. Vyšehrad, Praha, 1934, il. Jiři Židlický, clpl. převazba, 254s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Adolf Born (katalog)
No.: 706Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, podp. na vnitřní straně ob. A. Born, vyd. SČVU, Praha, 1990, obs. řadu čb. a bar. vyobr. a drobné texty B. Stehlíkové, Fr. Dvořáka a M. Macourka, pův. sešit, nestr., dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Pr…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Kalista
(1900-1982)
Blahoslavená Zdislava z Lemberka - listy z dějin české gotiky
No.: 763Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podpis a věnování Z. Kalisty, 4. sv. edice Sůl země, vydala Křesťanská akademie, Řím 1969, brož, 325s., někt. listy zažloutlé, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Langer
(1888-1965)
Pět povídek z vojny
No.: 562Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, Charbin 1920, 102 s., obálka vevázaná, pl. kožená vazba, zl. ořízka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Mezinárodní výstava karikatur a humoru
No.: 251Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog legendární výstavy, kterou uspořádali Emil Filla, Adolf Hoffmeister a Alois Wachsmann, proti níž ostře protestoval německý velvyslanec a posléze se dočkala bezprecedentního cenzurního zásahu v expozici, vyd. S.V.U. Mánes, Praha, 1934, obs. seznam 536 vystavených prací (Cocteau, O. D…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Chaloupek
(1958)
Zdeněk Lorenc: Okolo surrealismu
No.: 247Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, dvojlist s texem Z. Lorence (podpis), přiložen graf. list J. Chaloupka Pocta Bohumlu Hrabalovi (sign., 46/100), vyd. Galerie Vltavín, Praha, 1997, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of M. Rostinska, P. Brazda a J. Zezula
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
R. Coudenhove-Kalergi: Pan Evropa
No.: 236Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a naklad. značka Jos. Čapek, překlad O. Laurinová, předmluva Dr. Ed. Beneš, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1926, 139 sv. edice Aventinum, 111 s., brož., při okrajích pokrčená, poškozená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Apl…
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
No.: 640Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, …
Current price: 400 CZK (17 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Sestrám
No.: 633Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x dřevoryt, 3x viněta, 4x ilustrace a obálka Fr. Bílek, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1924, plpl. vazba, vevázaná obálka, na hřbetu natržená, desky lehce zvlněné, drobné skvrny na listech, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Podešva
(1893-1979)
Josef Chaloupka: Vzplanutí
No.: 209Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka a úprava Fr. Podešva, Vydavatelské družstvo Moravsko-slezské Revue, Brno 1920, 36 s., obálka vevázaná, clpl. vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Preisler, J. Bukovac and A. Brömse at the Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Chtěla okrást lorda Blamingtona
No.: 601Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis na patitulu V. Nezval, ob., úprava K. Teige, poesie a analysa, 58. sv. edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1930, pův. brož, 121 s., obálka při krajích potrhaná a zašlá, zachoalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Rabas
(1885-1954)
Jan Čarek: Smutný život
No.: 592Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise V. Rabas, podpis autora v tiráži, 31. svazek edice Sever a Východ, vydali Müller a spol., Turnov 1929, celopl. vazba, Ex. 7/25 přednostní výtisk, 45 s., van Gelder, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. B. Roubalik, V. Bukovac…
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vítězslav Novák
(1870-1949)
Fotografie s podpisem
No.: 791Auction price: 350 CZK (15 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, fotografie, 13,5 x 8,5 cm, 1x fotografie s podpisem a štítek s podpisem, nalepeno na papíře, 1x volná podepsaná fotografie, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 350 CZK (15 €)
Last auctioneer: ID3**6 History of bids