Jan Rambousek
(1895-1976)
Miguel de Unamuno: Tragický pocit života v lidech a v národech
No.: 466Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
Current price: 500 CZK (21 €)
Jan Konůpek
Saga o Gunnlaugovi Hadím Jazyku
No.: 565Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Jan Konůpek
Alfred de Vigny: Smrt vlka
No.: 573Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Zdeněk Mézl
Francois Villon: Dvě balady
No.: 585Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 21 x 15 cm, 1 x sign. dřevoryt ve frontispisu, 7 x dřevoryt Zd. Mézl, úprava J. Kneidl, přel. Ot. Fischer, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1986, volné listy v papírové obálce, 18 s., věnování v triráži bez souvislosti, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná, the dis…
Current price: 500 CZK (21 €)
Jindřich Štyrský
(1899-1942)
Vítězslav Nezval: Strach
No.: 229Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, obálka a titul. list J. Štyrský, vydalo Ústř. studentské knihkup. a nakladatelství, Praha 1930, 4. sv. edice Pražské Saturnalie, 2000 výtisků, 82 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu potrhaná, poškozená, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Obrovsky a…
Current price: 500 CZK (21 €)
Vítězslav Nezval
(1900-1958)
Most - Básně 1919 - 1921
No.: 221Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 1. vydání Nezvalovy prvotiny pod křídly U.S. Devětsil, dřevoryt za titulem Arnošt Ráž, ed. Zajímavá knihovna sv. 5, vydal St. Kočí, Brno 1922, polopl. převazba, 74 s, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of Devetsil
Current price: 500 CZK (21 €)
Miroslav Kouřil
(1911-1984)
František Nechvátal: Železná mříž
No.: 214Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, podpis a věnování autora, úprava M. Kouřil, kresba ve frontispise Fr. Kaláb, vydal Václav Petr, Praha 1937, 65 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Zdeněk Rossmann
(1905-1984)
Jaroslav Zatloukal: Proměny
No.: 212Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, dřevoryt ve frontispise P. Dillinger, vydal J.M. Stejskal, Praha - Brno 1940, úprava Z. Rossmann, 1000 výtisků, 117 s., brož, drobné skvrny na obálce, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
Richard Broj: Větrný mlýn
No.: 206Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, podpis autora v tiráži, úprava Ot. Mrkvička, vydal Al. Srdce, Praha 1926, obálka vevázaná, 550 výtisků, 73 s., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Loukota, E. Dite and V. H. Brunner, member of The Umelecka beseda and The Hollar Associ…
Current price: 500 CZK (21 €)
Josef Šíma
(1891-1971)
Josef Delteil: Cholera
No.: 198Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, obálka J. Šíma, titul. list K. Teige, překlad V. Szpyka, 17. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 101 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená a zažloutlá, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite at The Academy of Arts, Architecture and…
Current price: 500 CZK (21 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Dora gabe: Dávno (Nekoga)
No.: 196Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Karel Teige
(1900-1951)
V. Nezval: Karneval
No.: 195Auction price: 500 CZK (21 €)
brož, 19,5 x 14 cm, ob. J. Don (J. Fromek), titl. list K. Teige a O. Mrkvička, vyd. J. Fromek, Praha, 1926, edice Odeon, pův. brož, 103s., restaurováno, nový slepý hřbet, obálka opotřebena, portháno při krajích, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - …
Current price: 500 CZK (21 €)
Karel Teige
(1900-1951)
Film
No.: 194Auction price: 500 CZK (21 €)
brož, 19,5 x 14,5 cm, vyd. V. Petr, Praha, 1925, pův. brož, 128s., restaurováno, nový hřbet, původní nalepen, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessau, the founder of Devets…
Current price: 500 CZK (21 €)
František Zelenka
(1904-1944)
A. Kolek: Traktáty Kleofáše Pistoria
No.: 192Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Karel Teige
(1900-1951)
Vítězslav Nezval: Schovávaná na schodech
No.: 185Auction price: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, adaptace Calderovy hry, 1. vydání, úprava K. Teige, vydal Fr. Borový, Praha 1931, Ex. 93/100, 157 s., plpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and at The School of Bauhaus in Dessa…
Current price: 500 CZK (21 €)
George Orwell
(1903-1950)
Farma zvířat
No.: 179Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, 17 x 13 cm, 1. vydání, vyd. I. L. Kober, Praha, 1946, překlad J. Havelka, il. M. Pokorný, clpl. vazba, obálka chybí, 143s., kniha restaurována, nová předsádka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
No.: 140Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Robinson Krusoe. S pěti obrázky.
No.: 138Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Povídky z Robinsona a Strýce Toma
No.: 137Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Crusoe
No.: 103Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, podle Campeho pro mládež upravil F. Hofmann, 4 barvotiskové ilustrace W. Schäfer, v němčině, vydal Globus Verlag, Berlin 1890, 182 s., původní clpl. nakladatelská vazba, odřené rohy a hřbet, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Hovory s veverkou
No.: 92Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, 3x podp. na tit. listě: B. Hrabal, Karel Michal a Jiří Suchý (autoři povídek v knize), vyd. Čs. spisovatel, Praha, 1963, il. V. Fuka, pův. clpl. vazba s ob., 170s., obálka výrazněji poškozená, stav knihy dobrý, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Toto město je ve společné péči obyvatel
No.: 90Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, exemplář ve vynikajícím stavu, kniha i obálka jako nové, vyd. ČS spisovatel, Praha, 1967, typ. O. Hlavsa, fot. Miroslav Peterka, pův. clpl. vazba s ob., bez paginace, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Různí autoři
Konvolut 4 tisků Pražské imaginace a Společnosti B. Hrabala
No.: 88Auction price: 500 CZK (21 €)
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
To bylo tenkrát na ostrově Capri (dilucidní intervaly)
No.: 85Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, podp. a dodatek na konci textu B. Hrabal (A jsem tedy ztracen..., přípis a datace U Háků 4.11.90), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 138, sešit, 10s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Vánoční večerníček
No.: 84Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, podp. šifrou na ob. B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 255, náklad 90 výtisků, sešit, 8s., lehce ušpiněno, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Srpnový morytáty
No.: 83Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, podp. na ob. B. Hrabal (s přípisem a datací v Zelené laboratoři 9.8.92 - zelená laboratoř = Krušovická pivnice / Brčálka), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 249, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Veselé Vánoce (koleda)
No.: 82Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, podp. šifrou na ob. a jeden další přípis na str. 5 B. Hrabal (s přípisem a datací Zelená laboratoř 19.1.92 - zelená laboratoř = Krušovická pivnice / Brčálka), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1992, sv. 202, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Modrý pokoj
No.: 81Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, podp. šifrou na ob. B. Hrabal (s datací 1.7.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1991, sv. 169, náklad 40 výtisků, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Pohádka o zlaté Praze
No.: 80Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, podp. na ob. B. Hrabal (s přípisem a datací Brčálka 5.5.91), vyd. Pražská imaginace, Praha, 1991, sv. 160,, sešit, 8s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Totální strachy
No.: 79Auction price: 500 CZK (21 €)
samizdat, podp.šifrou na tit. listě B. Hrabal, vyd. Pražská imaginace, Praha, 1990, sv. 140, 2. opravené vyd., sešit, 22s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 500 CZK (21 €)