-
Jan Štursa
(1880-1925)
Paul Gauguin
No.: 465Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2 dřevoryty vyzdobil J. Štursa, vyd. Kamilla Neumannová, Praha, 1909, LII svazek Knih dobrých autorů (KDA), vignety vyzdobil a knihu přeložil J. Marek, úv. slovo M. Marten, clpl. převazba, 88s., zažloutlý papír, ušpiněné desky, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Kamil Lhoták
(1912-1990)
Ivan Blatný: Tento večer
No.: 186Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, reprodukce kresby ve frontispise K. Lhoták, úprava V. Obrtel, vydal B. Stýblo, Praha 1945, 1. sv. Knižnice Lyra, 79 s., brož, lehce zašpiněná, při okrajích pokrčená obálka, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech G…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Karel Hlaváček
(1874-1898)
Pozdě k ránu
No.: 182Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1. vydání, Moderní revue, Praha 1896, 200 výtisků, 45 s., karton dobová vazba, ohmatané stránky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID1**3 History of bids
-
Karel Strnad
Zeměpisné náčrty
No.: 148Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
12x kresba, 18 x 25 cm, barevné kresby map historických uzemí Rakousko - Uherského císařství, kresba starého hradu, r. cca 1910, volné listy v obálce, obálka potrahaná, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Ein Lesebuch für Kinder
No.: 113Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 4 barvotiskové ilustrace, Freyhoff ´s Verlag, Oranienburg 1887, v němčině, 175 s., polokožená vazba, při okrajích odřená, na papíře skvrny, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Rukopis s podpisem
No.: 93Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
rukopis, papír, 34 x 24 cm, rukopis s podpisem na papíře, přiložená fotografie nalepena, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Neurčený autor
La Province de Namur
No.: 458Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, konvolut 7 suchých jehel s pařížskými motivy, 6x sign. PD Gérárd?, ex. 76/89, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Výstava grafických prací a kreseb Vojt. Preissiga (katalog)
No.: 39Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, prolog a texty k listům z díla Coloured etchings by Vojtěch Preissig naps. Karel Domorázek-Mráz, vyd. a usp. F. Topič, Praha, 1907, tisk E. Grégr, nestr., velmi dobře zachováno!, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Pragu…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ferdinand Stiebitz
(1894-1961)
O Janově Apokalypse
No.: 475Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, samostatně vydaný doslov k vydání Apokalypsy z téhož roku, vyd. Arno Sáňka, Praha, 1929, ex. 77/83 na ručním papíře, v úpravě K. Dyrynka, sešité složky v ob., 23s., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Solar
(1896-1977)
Viktor Dyk: Děs z prázdna
No.: 473Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1932, ex. 24/50 na Simili Japanu, v umělecké vazbě J. Solara, obs. I. díl: Děd Václav Šaroch (posmrtné vydání, více nevyšlo), upr. A.B. Kohout, clkžn. vazba se zlacením, 296s., hřbet a růžky desek lehce odřeny, jinak velmi pěkný, dobrý stav, Aantiqari.at Radh…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Carl Gustav Jung
(1875-1961)
Analytická psychologie a světonázor (Výbor z díla)
No.: 401Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, dobře čitelný opis; vyd. Edice Expedice, Praha, 1985, sv. 213, v tiráži zmatečnými iniciálami uvedeni překladatelé R.S. (Ludvík Fojtík) a A.L. (Maita Arnautová),včetně předmluvy a dodatku, pův. plátěné desky, 276, zažloutlý povrch, jinak velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Kvítko z čertovy zahrádky 1925-1931
No.: 387Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 19 cm, 60 svázaných čísel satirické přílohy nedělního Českého slova z let 1925 až 1931, ilustrace a obálky J. Lada a další autoři, poloplátěná převazba, jeden list uvolněn, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar As…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Kvítko z čertovy zahrádky 1928-1931
No.: 386Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 19 cm, 70 svázaných čísel satirické přílohy nedělního Českého slova z let 1928 až 1931, ilustrace a obálky J. Lada a další autoři, poloplátěná převazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech G…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Kašpar
(1877-1934)
Jan Amos Komenský: Kšaft umírající matky Jednoty bratrské
No.: 339Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, výzdoba Ad. Kašpar, typo. K. Dyrynk, vydal Spolek Bibliofilů, Praha 1908, svázal B. Fischer, 72 s., pergamen. vazba se zlaceným reliéfem, ohnuté, lehce zašpiněné desky, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of Prof. M. Pirner at the Academy of Fine Arts in Pra…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Zdeněk Burian
(1905-1981)
Torry Gredsted: Zpívající šíp
No.: 328Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 12,5 cm, 6 černobílých kvašů, 3 kresby v textu, vazba a ilustrace na titulu Zd. Burian, vydal Toužimský a Moravec, Praha 1935, překlad M. Polívková, edice S puškou a lassem, 236 s., clpl. vazba, lehce zkosená, zašpiněná vazba, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple …
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Kobliha
(1877-1962)
K. H. Mácha: Znělky
No.: 425Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty Fr. Kobliha, doslov V. Jirát, vydala Erna Jánská, Praha 1942, 18. sv. knihovny Stožár, 300 výtisků, 32 s., polokožená vazba, drobné skvrny na vazbě, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and l…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Český bibliofil V. ročník
No.: 608Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie J. Konůpek, obsahuje typografické ukázky, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1933, úprava M. Kaláb, vyzdobil K. Svolinský, 500 výtisků, celoplátěná vazba , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Manojlín
(1972)
Živly
No.: 439Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, soubor 4 linorytů - Oheň, Vítr, Voda, Vzduch. Vše signováno PD Martin Manojlín 2023, vše autorský tisk. Uloženo v papírovém obalu., the disciple of prof. M. Michalek and A. Kracmar
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Jiří Pilka: Oslovení hudby
No.: 551Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původními barevnými litografiemi, 1985, 8 x 7,5 cm, sign. proti titulu VladSuchánek, varianta B 172/200, celokožená vazba, vydal SUPRAPHON v edici Lyra Pragensis, Praha 1985, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidicky at The Faculty of Educ…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jean Effel
(1908-1982)
Hommage a Jean Effel
No.: 541Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 1983, 27 x 20,5 cm, Réalisé pour l´Association France - Tchéchoslovaquie par: Dílo . Fonds des Beaux - Art Tchéques, tři volné listy v papírové obálce, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Petr Minka
(1961)
Vladimír Holan: Zuzana v lázni
No.: 524Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 2x sign. lept (kombin. s akvatintou?) P. Minka, vyd. K. Žižkovský a E. Hlaváčová, Podbořany, 2022, ex. 71/80 na papíru Excudit, volné listy v pův. ob., 26s., výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: ID7**9 History of bids
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jiří Wolker: Balady
No.: 655Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. lept v titulu, typo. úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1925, Ex. 322/500, 61 s., karton vazba, na hřbetu lehce vybledlá a zvlněná, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Grap…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Slovo k Otčenáši Františka Bílka
No.: 670Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, výklad a studie k Otčenáši Fr. Bílka, doprovázeno Bílkovými ilustracemi pův. Otčenáše, 65 kreseb a vydal Nový život, Nový Jičín, 1904, clpl. vazba, 132s., zlacená ořízka a písmo nápisu na deskách, desky zašpiněné a skvrnité, vnitřek ve velmi dobrém stavu , Provenance: Antiquarian Ostrovní,…
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Václav Špála
(1885-1946)
Pohlednice Prokopu Tomanovi ml.
No.: 811Auction price: 600 CZK (25 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, 1945, Vlastnoručně psaná pohlednice s podpisem z 11.IX.1945, v původní obálce strojopisně značené Špála Václav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague
Current price: 600 CZK (25 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Brdečka
(1917-1982)
K.H. Borovský: Král Lávra
No.: 632Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby J. Brdečka, vydal Jos. Hladký, Hranice 1940, Ex. 52/55, 29 s., karton vazba, místy vybledlá vazba, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Různí autoři
Imaginativní malířství 1930-50
No.: 256Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, zakázaný katalog k zakázané výstavě, koncepce a texty Věra Linhartová a František Šmejkal, ob. a úprava J. Istler, obs. reprod. děl: Šíma, Štyrský, Toyen, Muzika, Janoušek, Wachsmann, Sychra, Makovský, Tikal, Sklenář, Istler, Medek, Lacina, Teige a E. Medková, vyd. Alšova jihočeská galerie,…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Zrzavý
(1890-1977)
Výstava nových obrazů Jana Zrzavého
No.: 272Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, letáček se sezname vyst. prací (20) s dobovými cenami, Aventinská mansarda, Praha, 1928, na titulu rukopisný vpisek 1928 barevnou pastelkou (J.Z.?), 4s., velmi dobře zachováno, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umel…
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jindřich Hojer
Jestřábe, díky. Jaroslavu Foglarovi. Hoši od Bobří řeky a přátelé
No.: 295Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, sborník vzpomínek skautů a přátel na J. Foglara uspořádali J. Hojer a V. Černý, vydalo nakladatelství Ostrov, Praha 2000, 239 s., laminátová vazba, velmi dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Hoši od Bobří řeky
No.: 293Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, il. B. Čermák, obálka V. Boukal, vydala Mladá fronta, Praha 1947, 8. vydání, plpl. vazba, desky odřené, zašlé, lehce zkosený hřbet , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Tisk V. Preissiga
No.: 46Auction price: 500 CZK (21 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dvojlist, bar., 30 x 17cm, s textem v angličtině, uvedeno Printed in Czechoslovakia, nedat., velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague
Current price: 500 CZK (21 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED