-
Vladislav Zadrobílek
(1932-2010)
Zadrhlo
No.: 407Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, z neoznačeného strojopisu s použitím kreseb Karla Nepraše bez vědomí obou autorů vydal v počtu 20 výtisků jako svou poloročenku D.Ž. Bor (pseudonym V. Zadrobílka), Plzeň, 1981, pův. karton. desky, nestránkováno, výborný stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Příběhy Jiřího Koláře
No.: 395Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, již jen vzácněji se objevující publikace o díle Jiřího Koláře, text Vladimír Karfík, Josef Hlaváček, Jan Rous, Jiří Machalický, vyd. Gallery, Praha 1999, obs. velké mn. bar. vyobr., pův. clpl. vazba s ob., 284s., jen lehce vybledlý hřbet, jinak velmi dobrý, krásný stav, Aantiqari.at Radhošťsk…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Paul de Wit
(1852-1925)
Perlen aus der Instrumenten-Sammlung
No.: 373Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
volné listy, 36 x 25,5 cm, 15x chromolitografie s motivy starých hudebních nástrojů, vyd. Paul de Wit, Leipzig, 1892, volné listy v pův. semišovém albu se vsazeným obrázkem hudebníků a zdobným kováním v rozích, album v kartonovém pouzdře, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
A. Branald: Kouzelné zrcadlo - vyprávění o Cyrilu Boudovi
No.: 589Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, barev. akvarelová kresba s věnováním C. Boudy na patitulu a podpis A. Branalda, vyd. NČSVU, Praha 1961, pl. vazba s ob., 137s., velmi dobrý stav, obálka při krajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Associatio…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Čapek
(1887-1945)
F.T. Marinetti: Osvobozená slova
No.: 234Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka J. Čapek, 4 původní Marinettiho obraz. přílohy se zčeštělými hesly, klíčové dílo zakladatele futurismu, přel. J. Macák, 6. sv. edice Atom, vydali V. Petr a K. Tvrdý, Praha 1922, brož., 75 s. + 4 slož. přílohy, zažloutlé listy, obálka při okrajích jen lehce pokrčená, velmi dobrý …
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Lada
(1887-1957)
Veselý přírodopis
No.: 556Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 27 x 23,5 cm, 24x zinkografie J. Lada, text a verše J. Foltýn, vyd. Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství, Praha, 1921, převazba, restaurováno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the member of The Manes Association of Fine Artists and The Hollar Association of Czech Graph…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Signatur 23
No.: 508Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, pův. sign. grafický list vložený v ob. J. Kolář (20x14,5 cm), vyd. Theo Rommerskirchen, 1995, ex. Autorský výtisk 33/50 (vyšlo číslovaných 990 výtisků), pův. brož s ob. a průhledným plastovým pouzdrem, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the founder of Skupina 42, member of The…
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Tomáš Bím
(1946)
Bím75
No.: 712Auction price: 3.500 CZK (146 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
tuš, katalog, 30 x 21 cm, originální kresba s podpisem T. Bím na titl. straně katalogu Bím75, vydáno u příležitosti výstavy v Novoměstské radnici v Praze konané k 75. narozenimám autora, 87s., zlomený přední dolní růžek, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the private study
Current price: 3.500 CZK (146 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Theatrum Humanum
No.: 519Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 10 sign. litografie V. Suchánek, vyšlo v edici Mare Liberum, Leiden (Holland), 1984, ex. E.A., náklad 100 číslovaných exemplářů, verše Karel Sýs, volné listy v pův. ob. s plátěnými deskami, velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská, , the disciple of prof. C. Bouda, M. Salcman, K. Lidic…
Current price: 3.100 CZK (130 €)
Last auctioneer: ID2**9 History of bids
-
Adolf Born
(1930-2016)
Bohumil Říha: Vítek na výletě
No.: 33Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 20 x 17 cm, podpis s věnováním z roku 1977 a původní perokresba 4,5 x 5,5 cm na tit. listu A. Born, vyd. Albatros, Praha 1975, 1. vydání, pův. pevná vazba, 92s., Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, the disciple of Prof. A. Pelc…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Bohuslav Reynek
(1892-1971)
Žízně
No.: 21Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Lad. Kuncíř, Praha 1921, úprava (titulní a obálková kresba) František Vik, 500 výtisků, 106 s., clpl. vazba, vevázaná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Josef Šíma
(1891-1971)
Apollinaire: Prsy Tiresiovy
No.: 203Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis a 3 ilustrace v přílohách technikou dokreslované koláže J. Šíma, dvoubarev. titulní list, typografická úprava a obálka K. Teige, přel. J. Seifert, vytiskli Kryl a Scotti, 15. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, pův. brož., ex. 724/1000, 72 s., japan Banzay, velmi dob…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Martin Cochem von
(1634-1712)
Weliký Žiwot Pána a Spasytele Nasseho Krysta Gežjsse, A geho neyswětěgssý a neymilegssý Matky Marye Panny
No.: 175Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, vylíčení života Ježíšova od populárního náboženského spisovatele a teologa Martina z Kochemu, přeložil, úvodem opatřil a k vydání připravil P. Edelbert Nymburský (1697) ,dvoubarev. text titulního listu, český text frakturou, živé záhlaví, koncová viněta, zdobné linky, iniciály, tisk Jezuitská…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jacob Ferdinand Wrba Nymburský
(1646-1714)
Kurtzer Extract Der Stadt-Recht In Königreich Böheimb / Mit Anführung der Königl: Vern: Lands-Ordnung / Novell: Declarat: Rescripten
No.: 174Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, právní příručka městských práv v Království českém, v příloze rozkládací dřevořez Baum der Bluts=Freundschafft, přívazek Johann Jacob Weingarten: Manuduction Zum Rechts-Proceß, Sowohl Bey denen Höhern als Stattgerichtlichen Instantien, im Erb-Königreich Böheimb, und Erb-Marggraffthumb Mähren…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
François Henri Turpin
(1709-1799)
La France illustre, ou le Plutarque français III.
No.: 165Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 26 x 20 cm, biografie generálů, ministrů a významných úředníků zákona, 10x celostr. portrétní mědiryt, vyd. Des Lauriers, Paris, 1777, pův. kožená vazba, zdobený hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Babička
No.: 156Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 11,5 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1870, edice: Národní bibliotéka (4.), Sebrané spisy Boženy Němcové (2.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 275s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Adolf Born
(1930-2016)
Natalia Rolleczková: Škaredkovic rodina a já
No.: 34Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 14,5 cm, podpis z roku 1978 a původní perokresba 4 x 4,5 cm na předsádce A. Born, vyd. Albatros, Praha 1977, 1. vydání, pův. pevná vazba s obálkou, 106s., na zadní straně obálky skvrna, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Faculty of Education - Charles University in Prague, …
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Máj báseň od Karla Hynka Máchy
No.: 423Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24,5 x 18 cm, 4 ilustrace Toyen, vydala Družstevní práce, Praha 1936, 69 s., clpl. vazba, lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Boris Polevoj
(1908-1981)
Příběh opravdového člověka
No.: 310Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
brož, 20 x 14 cm, raritní vydání, vyd. SNDK, Praha, 1954, il. Nikolaj Žukov, edice Knihy odvahy a dobrodružství - KOD, č. 1, pův. brož, 352s., drobná natžení při horní i spodní části hřbetu, jinak výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Joan Miró
(1893-1983)
Miro - Fondation Maeght
No.: 606Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, 3 x orig. barev. litografie (obálka, samostatná a dvoustranná příloha) a 1x čb. litografie v příloze J. Miró, texty v úvodu Paul Eluard, Tristann Tzara, Renè Char, Jacques Prevert, Raymond Queneau, Michel Leiris, Andrè Breton, Shuzo Takiguchi, vydal Fondation Maeght, Saint Paul 1968, orig. …
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Richard Fischer
(1968)
Město za soumraku
No.: 453Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
giclée tisk, 2020, 28,5 x 39 cm, sign. PD Richard Fischer , A.T. 5/8, ilustrace ze zadní strany prvního dílu grafického románu Rváčov
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Ema Destinová
(1878-1930)
Fotografie s podpisem
No.: 790Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
podpis, fotografie, 13,5 x 8 cm, podpis na fotografii E. Destinnová, r. 1925, foto Ionka, Zagreb, zadní strana nese zbytky nalepeného papíru, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Liesler
(1912-2005)
Také jedno faunovo odpoledne
No.: 552Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie se 6 původními kombinovanými hlubotiskovými technikami ve formátu 21,5 x 12,5 cm (3x) a 7 x 5 - 5 x 3,5 cm (3x), 1987, 30,5 x 20 cm, 3x sign. PD Liesler 87, autorský tisk, pevná celoplátěná převazba s vlepeným původním přebalem s tištěnou grafikou, vydáno pro účastníky slavnostního večer…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Jan Krejčí
(1942)
E. A. Poe: Havran Krkavec
No.: 557Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 31 x 21 cm, 4x bar. litografie J. Krejčí, typo. úprava Vlad. Viener, překlad V. Nezval a M. Macek, vydala Nadace Lyry Pragensis, 74. sv. edice Polyhymnia, Praha 1993, ex:. aut. list., na papíře van Galeder simili japon, 44 s., brož., výborný stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Aleš Lamr
(1943-2024)
Jan Kříž: Aleš Lamr
No.: 13Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, před titulním listem vlepena rozkládací sign. bar. litografie A. Lamra (207/250), vyd. Art D, Praha, 2003, reprezentativní publikace s průřezem celoživotní tvorby, která v časové posloupnosti zachycuje Lamrův vývoj a jeho oblíbené techniky - akvarel, litografii a plastiky, text německy, pův. …
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Sergej Alexandrovič Jesenin
(1895-1925)
Ervín Neumann: Tančící safír
No.: 11Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, divadelní hra o 9 obrazech, zcela jedinečný a vzácný tisk, který se v našich aukcích objevuje poprvé (ani NK jej neuvádí), vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1937, v edici Theatralia, sv. 3, na tit. listě foto J. Šejbalové a E. Kohouta (jako Isadora Duncanová a Jesenin), v textu dále 9 čb. fotogr…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
No.: 809Auction price: 3.000 CZK (125 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1935, 26,6 x 18,3 cm, Rukopisný dopis s podpisem z 26.II.1935, v původní obálce. Preissig se v dopise vyjadřuje k Tomanem zamýšlenému vydání celého básnického díla Petra Bezruče, které měl graficky upravit, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts,…
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Last auctioneer: ID6**5 History of bids
-
Vladimír Boudník
(1924-1968)
CORPUS DELICTI. Kresby a dopisy 1956-1957
No.: 409Auction price: 2.900 CZK (121 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 21 celostr. čb reprodukcí Boudníkových kreseb, 5 stran dopisů V.B., s laskavým dovolením pana J. Perglera provedl výběr L. Merhaut, zpracoval a graficky upravil O. Hamera, Edice Explosionalismus, k nedožitým padesátým narozeninám Vladimíra Boudníka vydal Spolek přátel Vladimíra Boudníka…
Current price: 2.900 CZK (121 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
Les Aventures de Robinson Crusoe. Traduites de lAnglais de Daniel De Foe. Ornées de huit Vignettes gravées daprés les dessins de M. de Sainson. Tome I. et II.
No.: 134Auction price: 2.800 CZK (117 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 2 díly v jednom svazku, I. díl: kolor. rytina ve frontispisu a v titulu, 3 rytiny v přílohách (poslední kolorovaná) , II. díl: kolor. rytina ve frontispisu a v titulu, 3 rytiny v přílohách (dvě kolorované), ryté podle kreseb M. De Sainsona, francouzsky antikvou, tisk Henry Dupuy, Bibliothéque…
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED
-
Josef Váchal
(1884-1969)
Otokar Březina: Ruce
No.: 352Auction price: 2.800 CZK (117 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 35 černobílých dřevorytů Josef Váchal, úprava Oldřich Menhart, vydání řídil Jan Blahoslav Čapek, 7. sv. edice Ráj knihomilů, vydal ELK, Praha 1946, volné listy v deskách, 64s., similijapan, ex. 873/1001, suchá pečeť, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of A.…
Current price: 2.800 CZK (117 €)
Last auctioneer: NOT AUCTIONED