• Jiří Poslední

    E.M. Remarque: Nepřítel

    No.: 907

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:28

    bibliofilie, 7x sign. suchá jehla J. Poslední, vyd. Konvent, 1997, ex. 9/20, volné listy v papírovém pouzdře, výborný stav,

    Current price: 900 CZK (36 €)

  • Hans Arp

    (1886-1966)

    Mušle a deštníky

    No.: 908

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:29

    bibliofilie, v tiráži krátné věnování s iniciálami Ludvík Kundera (úv. text a překlad básní) a Pavel Herynek (návrh obálky s užitím reprodukce Arpovy koláže Knír), vyd. jako programový tisk Divadlo hudby OKS, Olomouc, 1986, 350 výtisků, sešit, nestr. (16s.), výborný stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Jiří Corvin

    (1931-2004)

    J. Seifert: Píseň o Viktorce čtvrtá část

    No.: 909

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:30

    bibliofilie, 1x. sign. bar. lept J. Corvin, podpis J. Seiferta v tiráži, vyd. J. Corvin a J. Lata, Praha, 1983, ex. 51/60, ruční papír, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

    Last auctioneer: ID7014 History of bids

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Atrium Vestae

    No.: 910

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:31

    bibliofilie, 6x sign. lept (akty, 7,5 x 4,7cm) a 1x. lept s názvem souboru na obálce K. Šafář, ex. 58/65, ruční papír, bez nakl. údajů, volné listy v obálce, výborný stav, , the disciple of Prof. R. Fiala at the Tertiary School of Applied Arts in Prague, Prof. K. Svolinsky and Z. Sklenar at The Acad…

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Libor Wagner

    (1933-1994)

    J. Hora: Zpěv rodné zemi

    No.: 911

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:32

    bibliofilie, 3x celostránkový dřevoryt (první ve frontispisu signovaný) L. Wagner, vyd. Památník národního písemnictví, Kladno, 1968, k 50. výročí samostatnosti republiky a k výstavě Soukromé tisky Josefa Cipry, 200 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Karel Svolinský

    J. Seifert: Petru Bezručovi

    No.: 912

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:33

    bibliofilie, 2x sign. dřevoryt a typografie K. Svolinský, podpis na tit. listě J. Seifert, vyd. Matouš Jurák a Karel Svolinský, Olomouc, 1956, ex. 50/100, velkolosinský ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of A…

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy III.

    No.: 913

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:34

    bibliofilie, 1x dřevoryt Starý mlýn, 1x. rytina B. Smetana a 1x lept Na kraji doubravy) A. Nauman (vše signováno), vyd. Klub zaměstnanců Léčebného fondu, Praha, 1941, ex. 5/70, volné listy svázané nití v obálce, nestr., okraje obálky potrhané, dobrý stav, , the disciple of prof. M. Svabinsky, member…

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Václav Lokvenc

    16

    No.: 914

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:35

    bibliofilie, vlastní básně doprovodil 6 vlastními litografiemi V. Lokvenc, vyd. jako neprodejný autorský výtisk, ex. 81/100 s podpisem autora v tiráži, kartonová vazba, výborný stav, , disciple of V. Sychra and V. Nechleba at the Academy of Fine Artists in Prague

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Jana Amose Komenského Smutný hlas zaplašeného hněvem Božím pastýře

    No.: 915

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:36

    bibliofilie, 4x celostránková ilustrace Fr. Bílek, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1920, úv. slovo A. Novák, plpl. převazba, 50s., velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Pamětní soubor 1975

    No.: 916

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:37

    bibliofilie, 2x sign. dřevoryt (portréty Dominika Pecky a Josefa Knapa) M. Florian a 3x dřevoryt O. Stritzka (A. Vyskočil, B. Štorm a T. Vodička), k uctění jubilantů svým přátelům posílá Jaromír Kubík (podpis se vzkazem na tit. listě), ex. 28/75, volné listy v obálce, výborný stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Francouzská poesie nové doby v překladech Viktora Dyka

    No.: 917

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:38

    bibliofilie, suchá jehla ve frontispisu a 5x ilustrace Fr. Tichý, sestavil K. Čechák, vyd. NČSVU, Praha, 1957, volné listy v obálce, 72s., velmi dobrý stav, , the disciple of prof. J. Obrovsky, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, UB, The …

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Zdeněk Bugáň

    Rudolf Čižmárik: Autobiografia so zauzlenou holubienkou

    No.: 918

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:39

    bibliofilie, třemi signovanými lepty vyzdobil Zd. Bugáň, podpis autora v tiráži, vydáno jako soukromý tisk bez nakl. údajů, Bratislava, 1982, ex. XXII./LX. na ručním papíře, volné listy v obálce, výborný stav, , the private disciple of J. Bubak

    Current price: 900 CZK (36 €)

    Last auctioneer: ID5181 History of bids

  • Maxime Lalanne

    (1827-1886)

    Traité de La Gravure a L’eau-Forte

    No.: 919

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:40

    bibliofilie, text a 10x ukázka gravur M. Lalanne, v textu řada čb. vyobrazení ryteckých nástrojů a tiskařských strojů, vyd. Lefranc & Cie, Éditeurs, Paříž, 1920, brož, 106s., obálka na dolním hřbetu mírně poškozená, jinak velmi dobrý stav,

    Current price: 900 CZK (36 €)

  • Alois Moravec

    V. Hálek: Pohádka o jednom klobouku

    No.: 920

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:41

    bibliofilie, pěti litografiemi vyzdobil Alois Moravec, celokožená vazba se zlacením Fr. Kunovský, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, 1928, ex. 12/225 s podpisem výtvarníka a vydavatele v tiráži, ruční papír, 28s., desky na hřbetu v rozích odřené, jinak velmi dobrý stav, , the disciple of prof. E.…

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Cyril Bouda

    K. Havlíček-Borovský: Tyrolské elegie

    No.: 921

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:42

    bibliofilie, třemi celostránkovými a jedním dřevorytem v textu doprovodil C. Bouda, vyd. Josef Hladký, Hranice na Moravě, ex. 89/160 na ručním papíře Pannekoek a s podpisem výtvarníka v tiráži, polopergamenová vazba, 27s., velmi dobrý stav, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The…

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Jan Mikulka

    J. Seifert: Jarní Rondeaux

    No.: 922

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:43

    2x kniha, třemi dřevoryty v textu a jedním na obálce vyzdobil a jako studijní práci celkovou graf. úpravu navrhl J. Mikulka, Edice Speciálky F. Muziky, sv. 46, Praha, 1967, ex. 13/25, ruční papír, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Cyril Bouda

    Jan Šnobr: Spirála dní

    No.: 923

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:44

    bibliofilie, lept ve frontispisu, úprava a obálka (?) C. Bouda, vyd. Stanislav Minařík, Praha, 1926, ex. 259/340, pův. brož, 57s., uvolněné listy, jinak velmi dobrý stav, , the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists and The Umelecka beseda

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Miroslav Haller: Plná země

    No.: 924

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:45

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu Fr. Kobliha, podpis na patitulu a podpis s věnováním básníku Janu Šnobrovi na předsádce M. Haller, vyd. Václav Janda, Nymburk, 1930, ex. 58/250 na holandském papíře Pannekoek, volné listy v obálce, výborný stav, , studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts …

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Charles D’Orléans: Rondeaux

    No.: 925

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:46

    bibliofilie, vigněta ve frontispisu V. Mašek, upr. K. Dyrynk, vyd. Fr. Hanek, Praha, 1931, ex. 104, ed. Trimalchion, sv. II., listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Holla…

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Stefan Zweig: Waterloo - Napoleon 18. června 1815

    No.: 926

    Auction price: 450 CZK (18 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:47

    bibliofilie, dřevoryt a úprava Jar. Benda, vyd. Jan V. Pojer, Brno, 1932, ex. 135/350 na velínu chamois, listy svázané nití v obálce, krásný stav, , the disciple of A. Hofbauer at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 450 CZK (18 €)

  • Jan Konůpek

    Bohumil Polan: Koncert na lesní roh

    No.: 927

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:48

    bibliofilie, signovaný lept ve frontispisu, kresba na tit. listě a nakl. značka J. Konůpek, úprava M. Kaláb, vyd. Alois Dyk, Praha, 1927, ex. 209/230 na holandském papíře Van Gelder, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Různí autoři

    24. listopad (Chodsko a jeho připojená část k Německu)

    No.: 928

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:49

    bibliofilie, kresbami vyzd. Al. Moravec, Fr. MIchl, J. Strnad, O. Štáfl a J. Hoffmann, obs. několik vlepených fotografických příloh a mapku, vyd. jako soukromý tisk Josef Hofmann, Domažlice, 1939, clpl. převazba, 70s., velmi dobrý stav,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • André Maurois

    (1885-1967)

    Vysněné světy

    No.: 929

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:50

    bibliofilie, volné archy ke svázání, vyd. Melantrich, Praha, 1931, ex. 8/10 na ručním papíře Van Gelder Zonen, 222s., velmi dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    Hendrik van Loon: Rembrandt

    No.: 930

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:51

    bibliofilie, úprava knihy a exlibris na předsádce (lev) Toyen, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1931, ex. 39/400 na Simili Japanu, ed. Symposion, sv. 52, pův. celokožená vazba, 334s., na hřbetu mírně naprasklé desky, jinak dobrý stav,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Ignát Herrmann

    (1854-1935)

    Tré kapitol z maloměstské kroniky

    No.: 931

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:52

    bibliofilie, podpis na tit. listě I. Herrmann, vyd. F. Topič, Praha, 1930, ex. 207/600 na antiku, pův. clpl. vazba, 106s., výborný stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    L. Vladyka: Balada o tvářích z papíru

    No.: 932

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:53

    bibliofilie, 2x pův. sign. litografie V. Mašek, vyd. Kamill Resler, Praha, 1928, ex. 6/111, listy svázané nití v obálce, velmi dobrý stav, , studied at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Art…

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Marie Čermínová Toyen

    (1902-1980)

    O. Wöhrle: Baldamus a jeho dobrodružný život

    No.: 933

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:54

    bibliofilie, frontispis a úprava Toyen, vyd. Rudolf Škeřík, Praha, 1933, ex. 4/300 na Simili Japanu, ed. Symposion, sv. 63, pův. celokožená vazba, 347s., výborný stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Vlastimil Rada

    (1895-1962)

    Jan Květ: Vlastimil Rada (Malíř a ilustrátor)

    No.: 934

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:55

    bibliofilie, na předsádce vlepena sign. suchá jehla Vl. Rady (11,4 x 17,5cm), vyd. SNKLHU, Praha, 1953, pův. clpl. vazba s obálkou, 56s. + řada čb. příloh, obálka mírně odřená, velmi dobrýs stav, , the disciple of prof. M. Svabinsky, J. Preisler and J. Stursa at The Academy of Fine Arts in Prague, m…

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    V. Nezval: Dobrodružství noci a vějíře

    No.: 935

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:56

    bibliofilie, akcenty V. Preissig, vyd. V. Žikeš, Plzeň, 1927, ed. Viola, 800 výtisků, americká kartonáž, 20s., mírně odřené desky, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. Ohmann at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Jan Kavan

    Fr. Halas: Mladé ženy

    No.: 936

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:57

    bibliofilie, 1x sign. lept J. Kavan, grafiku vytiskl a vyd. Josef Vinklát, 2010, autorský tisk, celkem 40 výtisků, volné listy v obálce, výborný stav, , disciple of prof. A. Strnadel, J. Trnka and Z. Sklenar

    Current price: 400 CZK (16 €)