Bohumil Ullrych
(1893-1948)Malíř, krajinář a figuralista. Své náměty čerpal z okolí Březnice a Příbramska. V letech 1917 - 1934 byl členem Umělecké Besedy. Jeho práce jsou součástí stálé expozice v Galerii Ludvíka Kuby v Březnici. Vystavoval např.: 1918 – Praha (Topičův salon, zastoupen na výstavě 1973 – Praha (České malířství, Mánes). V díle B. Ullrycha postřehneme dvě zdánlivě protichůdné polohy: přírodní romantismus a konservativní náklonnost k venkovské idyle a k starobylému světu.
Bohumil Ullrych
Po koupání
No.: 277206Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 17. 06. 2024 18:44
mixed media, cardboard, 1947, 33 x 42,5 cm, signed lower/right B. Ullrych 47, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná,
Current price: 2.000 CZK (84 €)
Bohumil Ullrych
Kytička ve vlasech
No.: 277205Auction price: 2.000 CZK (84 €)
Planned termination: 17. 06. 2024 18:45
mixed media, cardboard, 1947, 33,5 x 42,5 cm, signed lower/left B. Ullrych 1947, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná,
Bohumil Ullrych
Koupání
No.: 277246Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 17. 06. 2024 18:46
olej, malířská lepenka, 1933, 25,5 x 20 cm, sign. LD B. Ullrych 33, rám, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Provenance: Antiquarian Dlážděná,
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Bohumil Ullrych
Dívka s květem ve vlasech
No.: 277245Auction price: 2.500 CZK (105 €)
Planned termination: 17. 06. 2024 18:47
olej, karton, 1941, 34,5 x 27,5 cm, sign. PD B. Ullrych 41, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná,