Výtvarné umění (225. Aukce)

první podání – možnost činit příhozy či si vkládat limity na položky sálové aukce. První podání je ukončeno v 15:00 hodin v den aukce. Samotná sálová aukce se uskuteční 26. 02. 2026 od 18 hodin v Aukční síni Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1
Aukce bude přenášena živě přes portál livebid.cz.
Předaukční výstava se uskuteční ve dnech 16. 2. - 26. 5. 2025 v prostorách AS Vltavín

  • Tomáš Bím

    Dobře schovaný muž

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 02. 2026 15:00

    litografie, 1976, 28 x 16 cm, sign. PD Tomáš Bím 76, pasparta, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Tomáš Bím

    Balón

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    litografie, 1977, 19 x 13,5 cm, sign. PD Tomáš Bím 77, pasparta, č. 56/80, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Tomáš Bím

    Letní večer

    Položka č.: 3

    litografie, 1977, 13 x 8 cm, sign. DU Tomáš Bím, rám, č. 80/120, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

  • Tomáš Bím

    Na Štvanici

    Položka č.: 4

    litografie, 1979, 13,5 x 9,5 cm, sign. PD Tomáš Bím 79, rám, č. 57/200, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

  • Tomáš Bím

    Pouť při úplňku

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    litografie, 1979, 31,8 x 26,6 cm, sign. PD Tomáš Bím 79, č. 38/100, mimo grafiku žluté skvrny a tečky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Kostlivec

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    lept, 1999, 20,5 x 13,5 cm, sign. PD J. Jíra 99, členská prémie S. V. U. Mánes 2000, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Ukřižování s koněm

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    lept, 1980, 39,5 x 33 cm, sign. PD Josef Jíra 80, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    Vjezd do Jeruzaléma I

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    litografie, 1992, 29 x 22,5 cm, sign. PD J. Jíra 92, č. 1/100, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, spoluzakladatel skupiny M 57, člen Nové skupiny

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Rusalka

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    litografie, 2005, 31 x 15 cm, sign. DU Oldřich Kulhánek 2005, č. 87/100, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Oldřich Kulhánek

    Faust

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    litografie, 1993, 48,5 x 33 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1993, č. 114/200, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Položka č.: 11

    lept, 1993, 29,5 x 21 cm, sign. PD Kolíbal 93, č. 33/100, výroční list Klubu přátel za rok 1993, žák prof. A. Strnadela a F. Trostera, člen Umělecké besedy, spoluzakladatel skupiny UB 12

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Tao

    Položka č.: 12

    lept, 1993, 32,5 x 23 cm, sign. PD Kolíbal 93, č. 48/200, žák prof. A. Strnadela a F. Trostera, člen Umělecké besedy, spoluzakladatel skupiny UB 12

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Skřivani

    Položka č.: 13

    litografie, 1998, 42 x 30 cm, sign. DU O. Karlíková 98, č. 72/100, studium na Oficina Pragensis, žákyně prof. Strnadela a A. Kybala na VŠUP v Praze, členka VO Umělecké besedy v Praze

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Skřivani I

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)

    tužka, papír, 1994, 49 x 34 cm, sign. DU O. Karlíková, záznam skřivani - duben 94, studium na Oficina Pragensis, žákyně prof. Strnadela a A. Kybala na VŠUP v Praze, členka VO Umělecké besedy v Praze

    Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Skřivani II

    Položka č.: 15

    tužka, papír, 1994, 49 x 34 cm, sign. DU O. Karlíková, záznam skřivani - květen 94, studium na Oficina Pragensis, žákyně prof. Strnadela a A. Kybala na VŠUP v Praze, členka VO Umělecké besedy v Praze

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Skřivani III

    Položka č.: 16

  • Olga Karlíková

    (1923-2004)

    Skřivani IV

    Položka č.: 17

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Torza

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    tuš, papír, 1980, 21 x 29,5 cm, sign. PD V. Jan 80, žák prof. J. Wagnera

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Postavy

    Položka č.: 19

    tuš, papír, 1981, 21 x 29,5 cm, monogr. PD VJ 16. 11. 1981, žák prof. J. Wagnera

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Figuríny

    Položka č.: 20

    tuš, papír, 1981, 21 x 29,5 cm, sign. PD V. Jan 81, žák prof. J. Wagnera

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Postavy

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    tuš, papír, 1983, 30 x 42 cm, sign. PD V. Janoušek 83, žák prof. J. Wagnera

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    U stolu

    Položka č.: 22

    tuš, papír, 1983, 30 x 42 cm, monogr. PD VJ 83, žák prof. J. Wagnera

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Dav

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    tuš, fix, papír, 1984, 30 x 42 cm, sign. PD V Janoušek 84, žák prof. J. Wagnera

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Položka č.: 24

    tuš, papír, 1984, 30 x 42 cm, sign. PD V. Jan 1984, žák prof. J. Wagnera

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Hlavy

    Položka č.: 25

    pero, papír, 1984, 30,5 x 42 cm, sign. PD V. Jan 84, žák prof. J. Wagnera

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Skupiny

    Položka č.: 26

    tuš, papír, 1985, 29,5 x 42 cm, sign. DU Janoušek 1985, žák prof. J. Wagnera

  • Vladimír Janoušek

    (1922-1986)

    Objetí

    Položka č.: 27

    tuš, papír, 1985, 42 x 30 cm, monogr. PD VJ 85, žák prof. J. Wagnera

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Strukturální grafika I

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)

    lept, 1961, 11 x 26,5 cm, sign. PD 61, č. 10/20, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D

    Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Strukturální grafika II

    Položka č.: 29

    lept, 1961, 10,5 x 23 cm, sign. PD 61, č. 10/20, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D

  • Jan Koblasa

    (1932-2017)

    Položka č.: 30

    lept, akvatinta, 1968, 19,5 x 15,5 cm, sign. PD 68, č. 4/20, žák prof. O. Španiela, J. Laudy a K. Pokorného na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace, Šmidrové a Skupiny D