Karel Oberthor
(1921-1996)žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik; věnoval se malbě, volné a drobné grafice a volné kresbě; vytvořil stovky exlibris, provedených většinou výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem; opakovaně se vracel do jižních Čech, zejména na Prachaticko; v krajinomalbě zdůrazňoval vše, co souvisí s lidskou tvořivou aktivitou; vstupoval i do jiných tematických okruhů, mezi nimiž podstatné místo zaujímají humorní domácí skřítkové, dominantní však zůstává motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech; jednotlivé postavy, dvojice či skupiny koní, romantické imaginární krajinné vize, příznačně stylizované siluety stromů, ptáci a lidské postavy jsou prostředkem k vyjádření neomezené škály citů, pocitů a vztahů; litografii a monotyp obohatil řadou dosud neznámých postupů (1957 tisk barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy); japonští podnikatelé mu uspořádali putovní výstavu v Japonsku (1987); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Krajské galerie ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Akt s květy
Položka č.: 687Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 14. 06. 2024 15:09
litografie, 1967, 55 x 39 cm, sign. DU K. Oberthor 67, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Řecko
Položka č.: 688Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 14. 06. 2024 15:10
akvarel, tuš, papír, 48,7 x 67,7 cm, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Slunečnice
Položka č.: 689Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 14. 06. 2024 15:11
monotyp, 1962, 33,6 x 28,9 cm, sign. PD K. Oberthor, při okrajích mimo tisk mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
V zahradě lásky
Položka č.: 690Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 14. 06. 2024 15:12
litografie, 1962, 40,5 x 24 cm, sign. DU K. Oberthor 62, 11049, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Paradísova zahrada
Položka č.: 691Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 14. 06. 2024 15:13
litografie, 1962, 40,4 x 24,2 cm, sign. DU K. Oberthor, 18/30, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Odpoledne u moře
Položka č.: 692Vyvolávací cena: 4.200 CZK (175 €)
Plánované ukončení: 14. 06. 2024 15:14
litografie, 1984, 36,2 x 50,6 cm, sign. DU K. Oberthor 84, č. 15/130, při okrajích mírně ohmataný papír, růžky nepatrně ohnuté, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Nohatá Julie
Položka č.: 693Vyvolávací cena: 4.700 CZK (196 €)
Plánované ukončení: 14. 06. 2024 15:15
litografie, 1993, 43,5 x 54 cm, sign. DU K. Oberthor 93, č. 10/30, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.700 CZK (196 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Filtrohlavec Artur
Položka č.: 694Vyvolávací cena: 4.700 CZK (196 €)
Plánované ukončení: 14. 06. 2024 15:16
litografie, 1993, 54 x 43 cm, sign. DU K. Oberthor 93, č. 4/30, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.700 CZK (196 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Pranostika - červen
Položka č.: 273723Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 17. 06. 2024 18:32
malba na dřevěné desce, 60 x 14,5 cm, text: Mládenec plný vervy, nosí do ovoce červy, kteří užírají milencům nervy., Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Maminka manželky autora, na Sázavě
Položka č.: 268977Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:35
2x suchá jehla, 1953, 6 x 8,5/ 20 x 27 cm, sign. PD K. Oberthor 53, pasparta bez skla, dvě suché jehly v jedné paspartě formátu 61,5 x 50, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Zuzanka
Položka č.: 268927Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 19. 06. 2024 18:36
litografie, 1955, 24 x 21,3 cm, sign. PD K. Oberthor 55, pasparta bez skla, Portrét šestileté dcery autora, dnes známé grafičky Zuzany Oberthorové Popelkové, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu