Cyril Bouda
(1901-1984)žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy; malíř, grafik, ilustrátor; působil také jako profesor UK, když předtím působil jako asistent prof. T. F. Šimona a šest let pak vyučoval kreslení na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství; těžištěm tvorby je volná grafika a ilustrace, ale tvořil také vitráže, tapiserie, knižní vazby, známky, ex libris aj.; ilustroval mj. Andersenovy pohádky, Celliniho Vlastní životopis, knihy A. Branalda aj.; jen do roku 1974 namaloval 344 olejů a temper, realizoval víc jak 1000 grafických listů, ilustroval a upravil 675 knih, nakreslil 15 plakátů, navrhl 1 bankovku, podle jeho návrhů bylo provedeno 49 vitráží a jedna mozaika, utkáno 9 gobelínů, natočen jeden kreslený film, vydáno 52 poštovních známek (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998; internet)
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Cikáni
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvatinta, 28 x 22,2 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Vltava u Kamýku
Položka č.: 211Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
lept, 25,3 x 31,5 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
J. Kopta: Kratochvilné děje z naší vlasti
Položka č.: 27Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, originální autorova kresba s věnováním a podpisem na předtitulu, podpis Josef Kopta, il. C. Bouda, vyd. Melantrich, Praha, 1952, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 452s., obálka potrhána a vyspravena lepenkou, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČU…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
F. Langer: Pražské legendy
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, originální autorova kresba s podpisem na předtitulu, il. C. Bouda, vyd. SNDK, Praha, 1956, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 99s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
J. Swift: Gulliverovy cesty
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, originální autorova kresba s věnováním a podpisem na předtitulu, il. C. Bouda, vyd. SNDK, Praha, 1953, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 340s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
K. H. Borovský: Tyrolské elegie v rozmluvách s měsíčkem
Položka č.: 32Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu, 2x celostr. dřevoryt a viněta C. Bouda, vyd. Josef Hladký, Hranice, 1931, ex: 50/160, podpis a věnování M. Mrkvičkové-Hlobilové Josef Hladký, podpis C. Bouda, pův. brož, 25s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
K poctě zbraň praporu
Položka č.: 49Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 19 x 12 cm, 5x sign. čtyřbarev. litografie C. Bouda, volné listy v obálce, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Milá sedmi loupežníků
Položka č.: 48Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 3x orig. sign. lept, úprava a vazba C. Bouda, podpis v titulu Viktor Dyk, tisk M. Pegrassi, vazba Ant. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1927, pergamen. vazba se zlac. tiskem, 48s., ex. 187/500, ruční papír Van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
J. Rašín: O knihách a lidech
Položka č.: 45Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu a úprava C. Bouda, podpis autora na patitulu, přednášku autor proslovil z funce předsedy Spolku českých bibliofilů na jeho členské schůzi 8.1.1929, tisk Kryl a scotti, vazba A. Tvrdý, vydal JAr. Rašín vlastním nákladem, Praha 1929, ruční papír chamois antik, pol…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Viktor Dyk: Giuseppe Moro
Položka č.: 44Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 3x lept, úprava, návrh vazby a podpis v tiráži C. Bouda, podpis v tiráži V. Dyk, lepty tisk K. Sommer, vazba A. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1930, Ex. 202/561, ruční papír Holland, pergamen. vazba se zlacenou reliéfní ražbou na desce, velmi dobrý stav, horní hřbet nepatrně opotřebený, …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
K. Leger: Balada o mrtvém ševci a mladé tanečnici
Položka č.: 39Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 5x mědiryt, úprava a podpis s věnováním Fr. Koblihovi C. Bouda, doslov Arne Novák, vydal Josef Zach, Kolín 1934, brož s ob., 20s., papír Holland, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Josef Kopta: Kratochvílné děje z naší vlasti
Položka č.: 38Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kniha, podpis na patitulu a ilustrace C. Bouda, vydalo Svobodné slovo - Melantrich, Praha 1957, 453 s., clpl. vazba s obálkou, při okrajích obálka lehce zašpiněná a potrhaná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 250 CZK (11 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Prosté motivy
Položka č.: 29Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
4x mědiryt, 4x sign. mědiryt C. Bouda, ilustrace ke kniha J. Nerudy Prosté motivy, 4x volný grafický list, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou
Položka č.: 385Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
dopis, pohlednice, 8x rukopisné psaní Dr. Ivanovi Hrdinovi, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Don Giovanni
Položka č.: 35Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
bibliofilie, 10x sign. mědirytina C. Bouda, vyd. Supraphon, Praha, 1976, ex. 98/200 na ručním papíře z Velkých Losin, úv. pozn. J. Tomeš, volné listy v pův. clkž. pouzdře, zažloutlé okraje listů, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Olomouc
Položka č.: 34Vyvolávací cena: 6.600 CZK (275 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
kamenorytina kolorovaná litografií, 32 x 42,5 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 6.600 CZK (275 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
České Budějovice
Položka č.: 33Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
lept, 23 x 39,5 cm, sign. PD C. Bouda, č. 179/200, při okrajích místy mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Letohrádek Hvězda
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 18:17
litografie, 33,8 x 24 cm, sign. PD C Bouda, pasparta, č. 167/200, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Z knih V. Rudla
Položka č.: 280741Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2024 16:42
dřevoryt, 8,5 x 5 cm, sign. DU CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
PF 1949
Položka č.: 280737Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2024 16:38
litografie, 1948, 14 x 10 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Miroslav Tyrš
Položka č.: 280731Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2024 16:34
dřevoryt, 12,3 x 8,7 cm, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
PF 1949
Položka č.: 280729Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 10. 06. 2024 16:32
litografie, 1948, 13,4 x 9,8 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID8**3 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Rozzuření manželé
Položka č.: 254596Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2024 14:46
litografie, 1939, 23 x 9 cm, sign. PD CBouda, rám, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Kočár
Položka č.: 280850Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:05
kamenorytina, 18,5 x 11,7 cm, sign. PD C. Bouda, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Ex Libris Dana Siblíková
Položka č.: 280885Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:01
litografie, 9,5 x 6,7 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 20 CZK (1 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Ex Libris Prof. Jiří Siblík
Položka č.: 280886Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:00
litografie, 1956, 14,5 x 9,3 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
PF 1948 Zdeněk a Marie Jeřábkovi
Položka č.: 280742Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:54
tisk, 10,6 x 12,7 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
PF 1973
Položka č.: 280739Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:48
litografie, 1972, 9,7 x 15 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
PF 1964
Položka č.: 280738Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:46
litografie, 1963, 10,5 x 16,2 cm, sign. PD CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Růže
Položka č.: 280736Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
DRAŽBA UKONČENA: 15. 02. 2024 16:42
mědirytina, 10 x 3,2 cm, sign. DU CBouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu