Cyril Bouda

(1901-1984)

žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy; malíř, grafik, ilustrátor; působil také jako profesor UK, když předtím působil jako asistent prof. T. F. Šimona a šest let pak vyučoval kreslení na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství; těžištěm tvorby je volná grafika a ilustrace, ale tvořil také vitráže, tapiserie, knižní vazby, známky, ex libris aj.; ilustroval mj. Andersenovy pohádky, Celliniho Vlastní životopis, knihy A. Branalda aj.; jen do roku 1974 namaloval 344 olejů a temper, realizoval víc jak 1000 grafických listů, ilustroval a upravil 675 knih, nakreslil 15 plakátů, navrhl 1 bankovku, podle jeho návrhů bylo provedeno 49 vitráží a jedna mozaika, utkáno 9 gobelínů, natočen jeden kreslený film, vydáno 52 poštovních známek (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998; internet)

SEZNAM AUTORŮ

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Jarní ohně

    Položka č.: 1142

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:18

    bibliofilie, sign. lept ve frontispise C. Bouda, soukromý tisk, Praha 1928, Ex. 81/110, 29 s., brož., na obílce skvrna, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Zátiší s růží

    Položka č.: 113

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 12:04

    litografie, 11,2 x 17,8 cm, sign. PD C. Bouda, PF Josef Hrachovec 1960, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Klavír

    Položka č.: 214

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 12:03

    litografie, 1975, 12 x 17 cm, značeno v desce PD CB, PF 1976, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    PF 1945

    Položka č.: 290

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 11:06

    tisk, podpis, 1944, 12,5 x 9,5 cm, sign. DU C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Na procházce na břehu moře

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2023 19:09

    dřevoryt, 23,7 x 16 cm, sign. PD C. Bouda, mírně zažloutlý a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Zátiší s krevetami a citronem

    Položka č.: 218

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    litografie, 21,8 x 27,7 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Zátiší s rybami a humrem

    Položka č.: 217

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    mědirytina, 25,2 x 19 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Vzpomínka na Janov

    Položka č.: 216

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    lept, 1929, 25,5 x 32,5 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Pobřeží v Le Havre

    Položka č.: 214

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvatinta, 33 x 24,5 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Voraři

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    lept, 30,5 x 23 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Cikáni

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    akvatinta, 28 x 22,2 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Vltava u Kamýku

    Položka č.: 211

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00

    lept, 25,3 x 31,5 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    J. Kopta: Kratochvilné děje z naší vlasti

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, originální autorova kresba s věnováním a podpisem na předtitulu, podpis Josef Kopta, il. C. Bouda, vyd. Melantrich, Praha, 1952, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 452s., obálka potrhána a vyspravena lepenkou, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČU…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    F. Langer: Pražské legendy

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, originální autorova kresba s podpisem na předtitulu, il. C. Bouda, vyd. SNDK, Praha, 1956, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 99s., obálka lehce opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    J. Swift: Gulliverovy cesty

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, originální autorova kresba s věnováním a podpisem na předtitulu, il. C. Bouda, vyd. SNDK, Praha, 1953, pův. clpl. vazba s papírovou obálkou, 340s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    K. H. Borovský: Tyrolské elegie v rozmluvách s měsíčkem

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu, 2x celostr. dřevoryt a viněta C. Bouda, vyd. Josef Hladký, Hranice, 1931, ex: 50/160, podpis a věnování M. Mrkvičkové-Hlobilové Josef Hladký, podpis C. Bouda, pův. brož, 25s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    K poctě zbraň praporu

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 19 x 12 cm, 5x sign. čtyřbarev. litografie C. Bouda, volné listy v obálce, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**2 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Milá sedmi loupežníků

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 3x orig. sign. lept, úprava a vazba C. Bouda, podpis v titulu Viktor Dyk, tisk M. Pegrassi, vazba Ant. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1927, pergamen. vazba se zlac. tiskem, 48s., ex. 187/500, ruční papír Van Gelder, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID6**0 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    J. Rašín: O knihách a lidech

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu a úprava C. Bouda, podpis autora na patitulu, přednášku autor proslovil z funce předsedy Spolku českých bibliofilů na jeho členské schůzi 8.1.1929, tisk Kryl a scotti, vazba A. Tvrdý, vydal JAr. Rašín vlastním nákladem, Praha 1929, ruční papír chamois antik, pol…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Viktor Dyk: Giuseppe Moro

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 3x lept, úprava, návrh vazby a podpis v tiráži C. Bouda, podpis v tiráži V. Dyk, lepty tisk K. Sommer, vazba A. Tvrdý, vydal Fr. Topič, Praha 1930, Ex. 202/561, ruční papír Holland, pergamen. vazba se zlacenou reliéfní ražbou na desce, velmi dobrý stav, horní hřbet nepatrně opotřebený, …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    K. Leger: Balada o mrtvém ševci a mladé tanečnici

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 5x mědiryt, úprava a podpis s věnováním Fr. Koblihovi C. Bouda, doslov Arne Novák, vydal Josef Zach, Kolín 1934, brož s ob., 20s., papír Holland, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Josef Kopta: Kratochvílné děje z naší vlasti

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kniha, podpis na patitulu a ilustrace C. Bouda, vydalo Svobodné slovo - Melantrich, Praha 1957, 453 s., clpl. vazba s obálkou, při okrajích obálka lehce zašpiněná a potrhaná, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Prosté motivy

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    4x mědiryt, 4x sign. mědiryt C. Bouda, ilustrace ke kniha J. Nerudy Prosté motivy, 4x volný grafický list, výborný stav, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Korespondence s Dr. Ivanem Hrdinou

    Položka č.: 385

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    dopis, pohlednice, 8x rukopisné psaní Dr. Ivanovi Hrdinovi, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Don Giovanni

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    bibliofilie, 10x sign. mědirytina C. Bouda, vyd. Supraphon, Praha, 1976, ex. 98/200 na ručním papíře z Velkých Losin, úv. pozn. J. Tomeš, volné listy v pův. clkž. pouzdře, zažloutlé okraje listů, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Uměle…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

    Poslední dražitel: ID7**2 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Olomouc

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 6.600 CZK (275 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    kamenorytina kolorovaná litografií, 32 x 42,5 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 6.600 CZK (275 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    České Budějovice

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00

    lept, 23 x 39,5 cm, sign. PD C. Bouda, č. 179/200, při okrajích místy mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Letohrádek Hvězda

    Položka č.: 198

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 10. 2022 18:17

    litografie, 33,8 x 24 cm, sign. PD C Bouda, pasparta, č. 167/200, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Kočár

    Položka č.: 280850

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:05

    kamenorytina, 18,5 x 11,7 cm, sign. PD C. Bouda, pasparta, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Ex Libris Dana Siblíková

    Položka č.: 280885

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2024 10:01

    litografie, 9,5 x 6,7 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 20 CZK (1 €)

    Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu

Instagram

Facebook