• Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ

    Položka č.: 388

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    kniha, ilustrace, obálka a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., pův. celopl. vazba s ob., obálka zašlá a při krajích poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Má…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

  • Jitka Kolínská

    (1930-1992)

    Gevorg Aršakjan: Údolí Gladiol

    Položka č.: 387

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    tuš, koláž, papír, 8 originálních tušových kreseb a koláží ke knize G. Aršakjan: Údolí Gladiol, vydal Svět sovětů, nakladatelství Svazu československo - sovětského přátelství, Praha 1966, 104 s., některé sign. Kolínská 66, kompletní, kniha je součástí, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V. Sychry a …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Humberto

    Položka č.: 386

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, při okrajích pokrčeno, poškozeno, v dolní části natržený obal, uvnitř roztržený chobot slona, některé figurky ohnuté, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako by…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Cirkus

    Položka č.: 385

    kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, při okrajích pokrčeno, poškozeno, uvnitř některé části rozlepené, figurky psů chybí, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako byli Oldřich Blažíček, Václav Vilém…

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    The Tournament

    Položka č.: 384

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, London: Bancroft & Co, 1961, tisk Artia, 8 s. textu, v angličtině, rozlepený plátěný pruh na hřbetu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako byli Oldřich Blažíček, Vác…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Miriam

    Položka č.: 423

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    bibliofilie, podpis J. Demla naproti titulu, dřevorytová viněta na tit. listě a kresby na ob. a před tiráží Fr. Bílek, vyd. Marie Rosa Junová, Tasov, 1937, v 500 exemplářích, pův. brož, 198s., několik uvolněných archů, lehce ušpiněná o při okrajích pomačkaná obálka, jinak dobrý stav, Antiqari.at Rad…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Mohyla

    Položka č.: 422

    bibliofilie, podpis J. Demla za titulem, vyd. Pavla Kytlicová, Tasov, 1926, pův. brož, 207s., lehce opotřebené obálka, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Listy Jakuba Demla Otokaru Březinovi

    Položka č.: 421

    bibliofilie, podpis J. Demla na patitulu, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1933, tit. list z litografie Fr. Bílka, pův. brož, 208s., lehce rozvolněná vazba, na několika listech při spodním okraji a na zadní straně obálky stopa po zateklině, mírně opotřebený hřbet, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, an…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Listy Otokara Březiny Jakubu Demlovi

    Položka č.: 420

    bibliofilie, na patitulu ruční přípis + Pavla Kytlicová prosí o Memento J. Demla, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1932, pův. brož, 126s., lehce opotřebená papírová obálka, místy flíčky na listech, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Vanutí

    Položka č.: 419

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Maurice Maeterlinck

    (1862-1949)

    Le Sablier

    Položka č.: 418

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    kniha, 18,5 x 12 cm, podpis a věnování autora, vyd. Charpentier, Paris, 1936, polokožená vazba, 249s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Fráňa Šrámek

    (1877-1952)

    Křižovatky

    Položka č.: 417

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    kniha, 19 x 12,5 cm, podpis autora, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 51/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 261s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jaroslav Seifert

    (1901-1986)

    Pantoumy o lásce

    Položka č.: 416

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    kniha, 14 x 9,5 cm, podpis autora, il. L. Jiřincová, vyd. F. J. Müller, Praha, 1940, pův. clpl. vazba, věnování bez souvislosti, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • František Halas

    (1901-1949)

    Dokořán

    Položka č.: 415

    brož, 21,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora, vyd. F. Borový, Praha, 1946, pův. brož, 81s., zašpiněná obálka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • František Polák

    (1889-1971)

    Jak žili a umírali sovětští otroci

    Položka č.: 414

    brož, 20,5 x 14 cm, podpis autora, vyd. vl. nákladem, New York, USA, 1960, pův. brož, 306s., skvrny na zadní straně, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Egon Hostovský

    (1908-1973)

    Případ profesora Körnera

    Položka č.: 413

    brož, 20 x 13 cm, podpis autora, r. 1947, vyd. Melantrich, Praha, 1933, pův. brož s obálkou, 182s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Alexandr Jakovlevič Tairov

    (1885-1950)

    The Moscow Kamerny Theatre

    Položka č.: 412

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    brož, 21 x 15 cm, podpis autora na titl straně, Intourist, printin the USSR (Russia), Vneshtorgisdat, Moscow, anglický text, pův. brož, obálka lehce potrhána, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • T. R. Field

    (1891-1969)

    Kosočtverce na ohradách

    Položka č.: 411

    brož, 20 x 13,5 cm, podpis s věnováním autora, vyd. J. E. Novák, Praha, 1930, první svazek edice Lomikel, pův. brož, 46s., obálka lehce zašpiněná, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Karel Mašek

    (1867-1922)

    Král

    Položka č.: 410

    brož, 19 x 13 cm, podpis a věnování K. Mašek, věnováno Ignátu Herrmannovi, vyd. F. Topič, Praha, 1909, pův. brož, 97s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Augustin Eugen Mužík

    (1859-1925)

    Pod ledem

    Položka č.: 409

    brož, 18,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora, r. 1922, vyd. J. Otto, Praha, 1922, il. A. Scheiner, pův. brož, 78s., opotřebený stav, místy opraveno pap. lepenkou, dobře zachováno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • František Hrubín

    (1910-1971)

    Špalíček pohádek

    Položka č.: 408

    kniha, 26,5 x 20 cm, podpis F. Hrubín, r. 1970, il. J. Trnka, vyd. SNDK, Praha, 1968, pův. clpl. vazba, obálka chybí, 128s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Henri-Joseph Dulaurens

    (1719-1799)

    Příběh paní Bereniky a mistra Petra

    Položka č.: 80

    bibliofilie, 15 x 10 cm, kniha vyšla v roce 1928 jako II. svazek sbírky Knížky pro potěšení, soukromý tisk vydaný S. Neumannem, ex.: 7A/10, (neprodejné výtisky), potrhaná průsvitná obálka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Niccoló Machiavelli

    (1469-1527)

    Mandragola

    Položka č.: 79

    bibliofilie, 14 x 9 cm, 8x kolorovaných reprod. dřevorytů z vydání Terentia z r. 1499, vyd. a upr. Stanislav Neumann, Praha, 1928, ex. 1A/10, polokožená vazba, 91s., lehce opotřebeno, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • František Zelenka

    (1904-1944)

    Honoré de Balzac: Vášeň na pouti

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    bibliofilie, 13 x 9,5 cm, kolorovaný frontispis F. Zelenka, vyd. jako vánoční dar abonentům Knížek pro potěšení, tištěno A) 10 neprodejných výtisků, B) 50 na českém ručním papíru, C) 450 výtisků na českém japanu, tento výtisk má č. III.A, pův. brož, 38s., uvolněný knižní blok, zachovalý stav, Antikv…

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Honoré de Balzac: Hodinky jeptišek z Poissy

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    bibliofilie, 14 x 9,5 cm, ilustrace a úprava O. Mrkvička, vyd. S. Neumann, Praha, 1928, ex: 58/270, exlibris s púortrétem S. Neumanna pův. brož, 51s., rozpadlý knižní blok, uvolněný z obálky , Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Donatien Alphonse Francois markýz de Sade: Filosofie v Boudoiru

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)

    bibliofilie, 12,5 x 10,5 cm, sing. lept ve frontispisu, vyd. jako soukromý tisk pro kruh přátel a sběratelů v počtu subskribentů (I-C), kromě deseti výtisků, jež jsou neprodejné (1-10), Praha, 1929, ex. 6, na papíře chamois Fabriano, pův. vazba, ruční papír, pův. bož, 108s., místy jen trochu ušpině…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)

  • Různí autoři

    Stanislav Neumann -portréty

    Položka č.: 75

    3x kresba (tempera, akvarel, tužka), papír, 24 x 16,5; 29,5 x 20; 24 x 17 cm, Antikvariát Dlážděná

  • Různí autoři

    Stanislav Neumann - karikatury

    Položka č.: 74

    3x kresba (tuš, tužka, pastel), papír, 17 x 12; 29,5 x 18,5; 30,5 x 22 cm, vše signováno, Antikvariát Dlážděná

    Děkovný dopis fanynky Stanislava Neumanna

    Položka č.: 73

    dopis, ručně psaný a podepsaný dopis B. Vančurové přibližující drobné radosti obyvatel protektorátu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Více autorů

    Stanislav Neumann -portréty

    Položka č.: 72

    2x kresba (akvarel, uhel) papír, 1934, ?, 29 x 20,5 cm, 1x sign., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)