Vladimír Fuka
(1926-1977)
Ant. de Saint-Exupéry: Malý princ
Položka č.: 388Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00
kniha, ilustrace, obálka a úprava Vl. Fuka, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, 2. vydání, vydalo SNDK, Praha 1966, 114s., pův. celopl. vazba s ob., obálka zašlá a při krajích poškozená, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady a O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Má…
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Jitka Kolínská
(1930-1992)
Gevorg Aršakjan: Údolí Gladiol
Položka č.: 387Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
tuš, koláž, papír, 8 originálních tušových kreseb a koláží ke knize G. Aršakjan: Údolí Gladiol, vydal Svět sovětů, nakladatelství Svazu československo - sovětského přátelství, Praha 1966, 104 s., některé sign. Kolínská 66, kompletní, kniha je součástí, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. V. Sychry a …
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
Humberto
Položka č.: 386Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, při okrajích pokrčeno, poškozeno, v dolní části natržený obal, uvnitř roztržený chobot slona, některé figurky ohnuté, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako by…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
Cirkus
Položka č.: 385Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, Artia, při okrajích pokrčeno, poškozeno, uvnitř některé části rozlepené, figurky psů chybí, jinak dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako byli Oldřich Blažíček, Václav Vilém…
Vojtěch Kubašta
(1914-1992)
The Tournament
Položka č.: 384Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
kniha, pop-up, 2 prostorové stránky, ilustrace V. Kubašta, London: Bancroft & Co, 1961, tisk Artia, 8 s. textu, v angličtině, rozlepený plátěný pruh na hřbetu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, Vystudoval architekturu na ČVUT pod vedením předních osobností doby, jako byli Oldřich Blažíček, Vác…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Miriam
Položka č.: 423Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, podpis J. Demla naproti titulu, dřevorytová viněta na tit. listě a kresby na ob. a před tiráží Fr. Bílek, vyd. Marie Rosa Junová, Tasov, 1937, v 500 exemplářích, pův. brož, 198s., několik uvolněných archů, lehce ušpiněná o při okrajích pomačkaná obálka, jinak dobrý stav, Antiqari.at Rad…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Mohyla
Položka č.: 422Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, podpis J. Demla za titulem, vyd. Pavla Kytlicová, Tasov, 1926, pův. brož, 207s., lehce opotřebené obálka, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Listy Jakuba Demla Otokaru Březinovi
Položka č.: 421Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, podpis J. Demla na patitulu, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1933, tit. list z litografie Fr. Bílka, pův. brož, 208s., lehce rozvolněná vazba, na několika listech při spodním okraji a na zadní straně obálky stopa po zateklině, mírně opotřebený hřbet, jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, an…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Jakub Deml
(1878-1961)
Listy Otokara Březiny Jakubu Demlovi
Položka č.: 420Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, na patitulu ruční přípis + Pavla Kytlicová prosí o Memento J. Demla, vyd. Jakub Deml, Tasov, 1932, pův. brož, 126s., lehce opotřebená papírová obálka, místy flíčky na listech, jinak velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Vladimír Holan
(1905-1980)
Vanutí
Položka č.: 419Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Maurice Maeterlinck
(1862-1949)
Le Sablier
Položka č.: 418Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
kniha, 18,5 x 12 cm, podpis a věnování autora, vyd. Charpentier, Paris, 1936, polokožená vazba, 249s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Fráňa Šrámek
(1877-1952)
Křižovatky
Položka č.: 417Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
kniha, 19 x 12,5 cm, podpis autora, vyd. Fr. Borový, Praha, 1929, ex. 51/200 na japanu, upr. V.H. Brunner, pův. clkžn. vazba se zlacením, 261s., lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Jaroslav Seifert
(1901-1986)
Pantoumy o lásce
Položka č.: 416Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha, 14 x 9,5 cm, podpis autora, il. L. Jiřincová, vyd. F. J. Müller, Praha, 1940, pův. clpl. vazba, věnování bez souvislosti, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
František Halas
(1901-1949)
Dokořán
Položka č.: 415Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
brož, 21,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora, vyd. F. Borový, Praha, 1946, pův. brož, 81s., zašpiněná obálka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
František Polák
(1889-1971)
Jak žili a umírali sovětští otroci
Položka č.: 414Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
brož, 20,5 x 14 cm, podpis autora, vyd. vl. nákladem, New York, USA, 1960, pův. brož, 306s., skvrny na zadní straně, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Egon Hostovský
(1908-1973)
Případ profesora Körnera
Položka č.: 413Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
brož, 20 x 13 cm, podpis autora, r. 1947, vyd. Melantrich, Praha, 1933, pův. brož s obálkou, 182s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Alexandr Jakovlevič Tairov
(1885-1950)
The Moscow Kamerny Theatre
Položka č.: 412Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
brož, 21 x 15 cm, podpis autora na titl straně, Intourist, printin the USSR (Russia), Vneshtorgisdat, Moscow, anglický text, pův. brož, obálka lehce potrhána, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
T. R. Field
(1891-1969)
Kosočtverce na ohradách
Položka č.: 411Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
brož, 20 x 13,5 cm, podpis s věnováním autora, vyd. J. E. Novák, Praha, 1930, první svazek edice Lomikel, pův. brož, 46s., obálka lehce zašpiněná, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Karel Mašek
(1867-1922)
Král
Položka č.: 410Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
brož, 19 x 13 cm, podpis a věnování K. Mašek, věnováno Ignátu Herrmannovi, vyd. F. Topič, Praha, 1909, pův. brož, 97s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Augustin Eugen Mužík
(1859-1925)
Pod ledem
Položka č.: 409Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
brož, 18,5 x 13,5 cm, podpis a věnování autora, r. 1922, vyd. J. Otto, Praha, 1922, il. A. Scheiner, pův. brož, 78s., opotřebený stav, místy opraveno pap. lepenkou, dobře zachováno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
František Hrubín
(1910-1971)
Špalíček pohádek
Položka č.: 408Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
kniha, 26,5 x 20 cm, podpis F. Hrubín, r. 1970, il. J. Trnka, vyd. SNDK, Praha, 1968, pův. clpl. vazba, obálka chybí, 128s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Henri-Joseph Dulaurens
(1719-1799)
Příběh paní Bereniky a mistra Petra
Položka č.: 80Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 15 x 10 cm, kniha vyšla v roce 1928 jako II. svazek sbírky Knížky pro potěšení, soukromý tisk vydaný S. Neumannem, ex.: 7A/10, (neprodejné výtisky), potrhaná průsvitná obálka, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Niccoló Machiavelli
(1469-1527)
Mandragola
Položka č.: 79Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, 14 x 9 cm, 8x kolorovaných reprod. dřevorytů z vydání Terentia z r. 1499, vyd. a upr. Stanislav Neumann, Praha, 1928, ex. 1A/10, polokožená vazba, 91s., lehce opotřebeno, dobrý stav , Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu
František Zelenka
(1904-1944)
Honoré de Balzac: Vášeň na pouti
Položka č.: 78Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
bibliofilie, 13 x 9,5 cm, kolorovaný frontispis F. Zelenka, vyd. jako vánoční dar abonentům Knížek pro potěšení, tištěno A) 10 neprodejných výtisků, B) 50 na českém ručním papíru, C) 450 výtisků na českém japanu, tento výtisk má č. III.A, pův. brož, 38s., uvolněný knižní blok, zachovalý stav, Antikv…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Otakar Mrkvička
(1898-1957)
Honoré de Balzac: Hodinky jeptišek z Poissy
Položka č.: 77Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
bibliofilie, 14 x 9,5 cm, ilustrace a úprava O. Mrkvička, vyd. S. Neumann, Praha, 1928, ex: 58/270, exlibris s púortrétem S. Neumanna pův. brož, 51s., rozpadlý knižní blok, uvolněný z obálky , Antikvariát Dlážděná, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
František Muzika
(1900-1974)
Donatien Alphonse Francois markýz de Sade: Filosofie v Boudoiru
Položka č.: 76Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
bibliofilie, 12,5 x 10,5 cm, sing. lept ve frontispisu, vyd. jako soukromý tisk pro kruh přátel a sběratelů v počtu subskribentů (I-C), kromě deseti výtisků, jež jsou neprodejné (1-10), Praha, 1929, ex. 6, na papíře chamois Fabriano, pův. vazba, ruční papír, pův. bož, 108s., místy jen trochu ušpině…
Aktuální cena: 10.000 CZK (417 €)
Různí autoři
Stanislav Neumann -portréty
Položka č.: 75Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
3x kresba (tempera, akvarel, tužka), papír, 24 x 16,5; 29,5 x 20; 24 x 17 cm, Antikvariát Dlážděná
Různí autoři
Stanislav Neumann - karikatury
Položka č.: 74Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
3x kresba (tuš, tužka, pastel), papír, 17 x 12; 29,5 x 18,5; 30,5 x 22 cm, vše signováno, Antikvariát Dlážděná
Děkovný dopis fanynky Stanislava Neumanna
Položka č.: 73Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
dopis, ručně psaný a podepsaný dopis B. Vančurové přibližující drobné radosti obyvatel protektorátu, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Více autorů
Stanislav Neumann -portréty
Položka č.: 72Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
2x kresba (akvarel, uhel) papír, 1934, ?, 29 x 20,5 cm, 1x sign., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)