• Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Příběhy Jiřího Koláře

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)

    Plánované ukončení: 21. 11. 2024 15:00

    Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Signatur 23

    Položka č.: 158

  • Milan Kundera

    (1929-2023)

    Nesmrtelnost

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    kniha, vydalo nakladatelství Sixty - Eight Publishers, ve spolupráci s Atlantis, Brno 1993, 368 s., brož, při okrajích lehce poškozená obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Milan Kundera

    (1929-2023)

    Kniha smíchu a zapomnění

    Položka č.: 153

    samizdat, 21,5 x 15 cm, dobový strojopis, nedatováno, clpl. vazba, 353s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Honba za meteorem

    Položka č.: 361

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    kniha, 24 x 17,5 cm, pův. xylografcké ilustrace G. Roux, ed. Romány Jul. Vernea (malá řada), vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1925, pův. nakladatel. clpl. zdobená vazba, 243 s., natržená, lehce poškozená předsádka, lehce uvolněná vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Rytířka smrti

    Položka č.: 584

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    bibliofilie, dřevoryt v titulu Benda?, překlad O.A. Tichý, 36. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Stará říše 1917, 116 s., clpl. převazba, obálka vevázaná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Epopeja byzantská a Gustav Schlumberger

    Položka č.: 583

    bibliofilie, věnování, podpis na patitulu a překlad Josef Florian, 4. sv. Dobrého díla, vydal A.L.Stříž, Osvětimany 1913, vytiskli Kryl a Scotti, 176 s., brož, drobné skvrny, obálka při okrajích lehce poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Život Melanie, pasačky La Salettské, jejž sama napsala léta Páně 1900 : její dětství 1831-1846

    Položka č.: 582

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    bibliofilie, sepsal Leon Bloy, přel. O. A. Tichý a J. Florian, sv. 18 ed. Dobré dílo, dekorativní úprava hřbetu ob., kolorovaná zdobená iniciála, tisk F. Obzina, vydal Ludvík Antonín Stříž, Stará říše 1914, pův. brož., XLV+222s., dobrý papír, velmi dobrý stav, ob. při krajích poškozená, Antikvariát …

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Jaroslav Benda

    (1882-1970)

    Leon Bloy: Rozjímání samotářova r. 1916

    Položka č.: 581

    bibliofilie, ob., titul. list Jar. Benda, překlad Otto A. Tichý, 63 sv. Dobrého díla, vydala Stanislava Jílovská, Stará Říše 1919, vytiskli Kryl a Scotti, 147 s., brož, obálka při okrajích a hřbetu poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák A. Hofbauera na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Leon Bloy: Brána pokorných

    Položka č.: 580

    bibliofilie, úprava a dřevoryt ve frontispise M. Florian, překlad Otto A. Tichý, 147. sv. Dobrého díla, Stará Říše 1947, vytiskl Jan Mucha ve Velkém Meziříčí, 1000 výtisků, 251 s., brož., vodní skvrna, při okrajích zažloutlá obálka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Leon Bloy: Obležení Rhodu

    Položka č.: 579

    bibliofilie, dřevoryty M. Florian, překlad Eva Floriánová, vydala Marta Floriánová, Stará Říše 1946, ex. 139/230 na velínu, 26 s., brož., obálka lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Léon Bloy: V temnotách

    Položka č.: 577

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Josef Florian

    (1873-1941)

    Leon Bloy: Johanna D´Arc

    Položka č.: 578

    kniha, podpis ve frontispise a překlad Jos. Florian, 84. sv. Dobrého díla, vydala Marta Floriánová, Stará Říše 1925, ex. 48/300 na velínu, 191 s., brož., obálka při okrajích pokrčená poškozená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Josef Florian

    (1873-1941)

    Leon Bloy: Obviňuju se....

    Položka č.: 576

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Krev chudého

    Položka č.: 575

    brož, 16,5 x 12,5 cm, podpis J. Florian, ručně kolorované zdobení kolem titl. listu, kolorovaná ochranná známky, vyd. J. Florian, Stará Říše, 1911, pův. brož, 253s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Leon Bloy

    (1846-1917)

    Chudá žena

    Položka č.: 574

    brož, 20 x 13 cm, podpis s věnováním J. Florian, vyd. M. Florianová, Stará Říše, 1920, il. J. Benda, ex.: 43, pův. brož, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

  • Josef Vašica

    (1884-1968)

    Život a pochvala svatého Cyrila učitele slovanského národa

    Položka č.: 573

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    bibliofilie, překlad Dr. Jos. Vašica, 93. svazek Dobrého díla, vydal Marta Floriánová, Stará Říše 1927, 94 s., brož., dobrý stav

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Různí autoři

    Nova et Vetera svaztek 40.

    Položka č.: 572

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Různí autoři

    Konvolut 15 tisků ze Staré Říše

    Položka č.: 569

  • Anna Kateřina Emmerichová

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Poslední dnové ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové

    Položka č.: 566

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Různí autoři

    Nova et Vetera svaztek 28.

    Položka č.: 571

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Francis Thompson

    (1859-1907)

    Svatý Ignác z Loyoly

    Položka č.: 570

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Antonín Václav Slavíček

    (1895-1938)

    Alexěj Remizov: Apokryfy a jiné zkazky

    Položka č.: 568

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Anna Kateřina Emmerichová

    (1774-1824)

    Položka č.: 567

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Anna Kateřina Emmerichová

    (1774-1824)

    P.K.E. Schmöger: Život ctihodné Anny Kateřiny Emmerichové I+II

    Položka č.: 565

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Andrej Stankovič

    (1940-2001)

    Okradli chudého (Příběh Josefa Floriana a jeho díla)

    Položka č.: 564

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    kniha, podp. s věn. na tit. listě A. Stančkovič, vyd. Votobia, Olomouc, 1998, pův. brož, 232s., trochu pomačkaná ob., jinak dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Jakub Deml

    (1878-1961)

    Notantur Lumina

    Položka č.: 563

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    brož, 19,5 x 13 cm, kolorovaná titl. strana, vl. nákladem J. Deml, Stará Říše, 1907, tisk F. J. Trnka, Třebíč, nákl. 300 exemplářů, pův. brož, 119s., obálka opotřebena, jinak velmi pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Různí autoři

    Hovno?; Kniha o čuráku, kundě a o mrdání

    Položka č.: 562

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    kniha, 4x kniha, vydalo nakladatelství Dybbuk, Praha 2010 a 2012, 3x clpl. vazba, v originálním ochranném pouzdru, 1x celokožená vazba, svázali knihaři Jaromil Ledecký a Hedvika Kružíková, 255 + 271 + 223 s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • František Kysela

    (1881-1941)

    Památce Mistra Jana Husi

    Položka č.: 561

    bibliofilie, vazba, předsádka, frontispis, titul. list, iniciály, 14 kreseb a úprava Fr. Kysela, přednostní výtisk v pergamenu, vázal Ant. Jelínek, vydal Fr. Borový, Praha 1915, pergamen. vazba, původní kazeta (ochranné pouzdro), zlacená ořízka, 100 ex., 128 s., vazba při okrajích lehce odřená, výbo…

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Slavoboj Tusar

    (1885-1950)

    V. Surius: Život Ruysbroecka podivuhodného

    Položka č.: 560

    bibliofilie, obálka, frontispis, titul v barvě, 23 ilustrací v textu vše dřevorytem a úprava S. Tusar, přeložil a vydal Jakub Deml, Tasov 1915, orig. brož, ex. 172/500, 158 s., okraje lehce pomačkané, výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)