• Jan Štursa

    (1880-1925)

    Melancholické děvče

    No.: 111

    Auction price: 57.000 CZK (2.375 €)

    Planned termination: 07. 11. 2024 15:00

    bronz, 1905 - 1906, v. 38 cm

    Current price: 57.000 CZK (2.375 €)

    Estimate: 70 000 - 85 000 CZK

  • Jiří Sopko

    Hlavičky

    No.: 183

    Auction price: 8.000 CZK (334 €)

    litografie, 1995, 54 x 43,5 cm, sign. PD Sopko 95, č. 6/100, the disciple of prof. A. Pelc, member of Volne sdruzeni 12/15, The Umelecka beseda

    Current price: 8.000 CZK (334 €)

    Last auctioneer: ID6**5 History of bids

    Estimate: 11 000 - 13 000 CZK

  • Jan Švankmajer

    Bilderlexikon Hexapoda 6

    No.: 182

    Auction price: 13.000 CZK (542 €)

    litografie, ručně kolorovaná , 2023, 34,5 x 26 cm, sign. PD Švankmajer J. 2023, č. 49/50, studied at The Tertiary School of Applied Arts in Prague, the disciple of prof. R. Lander at The Depatment of Puppetry at The Theatre Faculty of the Academy of Performing Arts in Prague, member of The Surrealis…

    Current price: 13.000 CZK (542 €)

    Estimate: 16 000 - 20 000 CZK

  • Václav Boštík

    (1913-2005)

    Mlhovina se čtvercem

    No.: 180

    Auction price: 17.000 CZK (709 €)

    litografie, pastel, 1998, 17 x 22,5 cm, sign. DU Boštík 98, rám, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of W. Nowak, member of The Umelecka beseda, later UB 12

    Current price: 17.000 CZK (709 €)

    Estimate: 22 000 - 27 000 CZK

  • Jiří Kovanda

    V. M. s dcerou

    No.: 179

    Auction price: 2.000 CZK (84 €)

    serigrafie, 1997, 42,5 x 30 cm, sign. PD J. Kovanda 97, č. 77/100

    Current price: 2.000 CZK (84 €)

    Estimate: 3 000 - 4 000 CZK

  • Jiří Kovanda

    Umělec dneška musí být konzervativní

    No.: 178

    serigrafie, 1998, 35 x 27 cm, sign. PD Kovnada 98, č. 49/100

    Estimate: 3 000 - 4 000 CZK

  • Jaroslav Horejc

    (1886-1983)

    Spící Satyr

    No.: 110

    Auction price: 45.000 CZK (1.875 €)

    bronz, 1931, v. 27 cm, pozdější odlitek, Jaroslav Horejc, přezdívaný Mistr českého Art deca, paří mezi výrazné osobnosti české sochařské scény 20.století. Bronzový odlitek milostného aktu je krásnou ukázkou autorova citu pro zobrazení lidské figury. Jaroslav Horejc se řadí mezi solitéry českého výtv…

    Current price: 45.000 CZK (1.875 €)

    Estimate: 60 000 - 70 000 CZK

  • Bohumil Kafka

    (1878-1942)

    Koupající se

    No.: 109

    Auction price: 10.000 CZK (417 €)

    bronz, 17,5 x 4,5 x 9 cm, značeno na podstavci B. Kafka, Bohumil Kafka byl významný český sochař, který tvořil v duchu secese a symbolismu. Studoval na sochařskokamenické škole v Hořicích a poté na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Stanislava Suchardy, se kterým spolupracoval například na pomníku F…

    Current price: 10.000 CZK (417 €)

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK

  • Vladimír Boudník

    (1924)

    Variace na Rorschachův test

    No.: 108

    Auction price: 78.000 CZK (3.250 €)

    lept, 1966, 34,5 x 48,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1966, rám, Autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcela neznalý probíhajících…

    Current price: 78.000 CZK (3.250 €)

    Estimate: 100 000 - 120 000 CZK

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Tao

    No.: 177

    mezzotinta, 1993, 33 x 23,8 cm, sign. PD Kolíbal 93, rám, autorský tisk, DU slepotiskové ratítko Lyra Pragensis, nově adjustováno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Strnadel an F. Trostera, The Umelecka beseda, co-founder of UB 12

    Current price: 11.000 CZK (459 €)

    Last auctioneer: ID8**7 History of bids

    Estimate: 13 000 - 15 000 CZK