Roman Franta
Jsou tu s námi
Položka č.: 83Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.167 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:22
olej, plátno, 2018-25, 40 x 50 cm, sign. vzadu RF 2018-25, Roman Franta se narodil 3. srpna 1962 v Táboře. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se projevil jako nadějný malíř. Krátce po ukončení studií na Akademii získal proslulost díky svým obrazům, které jsou charakterizovány přítomn…
Aktuální cena: 52.000 CZK (2.167 €)
Pierre Spiess
(1932-?)
Poselství
Položka č.: 84Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:23
asambláž, olej, sololit, 1988, 50 x 29,5 cm, značeno DU na štítku, rám, absolvent Vysoké chemické školy v Praze se v padesátých letech věnoval průzkumu Českého krasu. Nedlouho poté se začal věnovat výtvarnému umění, v němž si už v počátcích našel vlastní osobitý pastózní styl. Jedna z prvních vernis…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Vincent Venera
Kompozice III.
Položka č.: 85Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:24
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Vincent Venera
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:25
olej, sololit, 1987, 55 x 39,5 cm, sign. DU Venera Vincent 1987, Vincent Venera alias Svatý Vincent, narozený 1958 (ve skutečnosti strávil na světě už 2 500 let, přerušovaně počínaje Velkým Třeskem) je excentrický důchodce a mystik, nejvyšší šéf CIA, Venušan a venerolog, virtuóz na klávesové nástroj…
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Jakub Stretti
(1967)
Na moři
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:26
olej, plátno, 2019, 92 x 73 cm, sign. vzadu J.Stretti, absolvent pražské AVU, žák prof. Františka Hodonského a prof. Karla Malicha
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Tomáš Bím
PF 1981
Položka č.: 88Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:27
litografie, 1980, 10,7 x 8 cm, sign. DU T. Bím, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Tomáš Bím
Z cyklu Konec největšího výstřihu světa
Položka č.: 89Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:28
litografie, 1976, 24,1 x 15,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 76, lehce poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Jiří Slíva
Kafkabriolet
Položka č.: 90Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:29
litografie, 23 x 43 cm, sign. LD Jiří Slíva, A. T., soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Jiří Slíva
Multiple Kafka
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:30
litografie, 42,5 x 31,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, rám, č. 15/40, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)
Jiří Slíva
Zrození brouka
Položka č.: 92Vyvolávací cena: 5.200 CZK (217 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:31
lept, 16,5 x 11,9 cm, sign. PD Jiří Slíva, rám, č. 3/60, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 5.200 CZK (217 €)
Jiří Slíva
Kafkafe
Položka č.: 93Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:32
olej, plátno, 39,5 x 30 cm, sign. PD Slíva, rám, soukromé studium, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)
Eduard Manet
(1832-1883)
Le Fumeur
Položka č.: 94Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:33
lept, suchá jehla, 1866/67, 17,3 x 15,8 cm, značeno LN v desce Manet, faksimile původního leptu, Antikvariát Dlážděná
Georges Rouault
(1871-1958)
Má sladká země, kde jsi?
Položka č.: 95Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:34
heliogravura, ruční papír, 1927, 42,2 x 52,4 cm, značeno LD v desce G. R., z cyklu Miserere; Cyklus Miserere (1916–1927) vznikal v období poznamenaném první světovou válkou a nese hluboký otisk její brutality i otřesené víry v člověka. Rouault, citlivý pozorovatel lidského utrpení, proměnil soubor 5…
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Fernard Léger
(1881-1955)
La marchande de quatre saisons
Položka č.: 96Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:35
litografie, 1959, 65,5 x 50 cm, značeno PD na kameni F. Leger, rám, č. 57/180, ze souboru "La Ville", vydal Mourlot Frères, Paris, papír vélin d'Arches, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Leonard Baskin
(1922-2000)
Fiorentino
Položka č.: 97Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:36
dřevoryt na japanu, cca 1952, 26 x 53 cm, sign. PD Leonard Baskin, Antikvariát Dlážděná
Matthäus Merian
(1593-1650)
Rudolf II.
Položka č.: 98Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:37
mědirytina, 28 x 16 cm, rám, portrétní mědirytina císaře Rudolfa II. z dílny švýcarsko-německého rytce Matthäa Meriana, významného tvůrce barokních topografických a historických tisků. Vzácný grafický list představuje panovníka v oválné kartuši s latinským opisem a dekorativním orámováním. Precizní …
Matthäus Merian
(1593-1650)
Obléhání Plzně Mansfeldem
Položka č.: 99Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:38
mědirytina, 1618, 27,5 x 36 cm, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Václav Hollar
(1607-1677)
Slavík a zeměkoule
Položka č.: 100Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:39
lept, 26 x 17,5 cm, značeno v tisku LD Hollar, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Pierre Claude François Delorme
(1783-1859)
Nutnost nezná zákon
Položka č.: 101Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:40
mědirytina, 25 x 20 cm, intimní scéna podle předlohy malíře Delormeho La nécessité ne connaît pas de loi (Nutnost nezná zákon) nese typický moralistní podtext 18. století. Grafika působí jako spojení jemné ironie a sociálního komentáře, charakteristického pro francouzské rokoko, přeloženo, zezadu vy…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Václav Merklas
(1809-1866)
Pohled na Hradčany
Položka č.: 102Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:41
mědirytina, 33 x 51 cm, značeno v tisku PD V. Merklas, rám, zvlněný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Josef Bárta
(1864-1919)
Položka č.: 103Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:42
lept, 1902, 16 x 47,5 cm, značeno v tisku LD původní lept Jos. Bárty, rám - zdobený, precizně provedený lept s panoramatickým pohledem na historickou Prahu dokládá výjimečný grafický talent Josefa Bárty, jenž se specializoval na městské veduty a krajinné scenérie. Důraz na detailní kresbu, jemné šra…
Maxmilián Švabinský
Gindura
Položka č.: 104Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:43
litografie, 1953, 13,2 x 16,3 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, přeložený papír, drobné skvrna na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG H…
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Nokturno
Položka č.: 105Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:44
barevný lept, 1922, 34 x 26,5 cm, sign. PD F. T. Šimon, rám, LD číslo 112, dolní okraj zažloutlý
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Indické ženy
Položka č.: 106Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:45
suchá jehla, 1929, 24 x 29,5 cm, sign. PD F. T. Šimon, rám, LD II. stav
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Jaromír Stretti-Zamponi
(1882-1959)
Průmysl
Položka č.: 107Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:46
lept, 37 x 32,5 cm, sign. PD J. Stretti - Zamponi, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Jaromír Stretti-Zamponi
(1882-1959)
Kostel sv. Tomáše
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:47
lept, 34,5 x 34,5 cm, sign. PD J. Stretti - Zamponi, rám, zkrabatělý papír, slepované, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Před zrcadlem
Položka č.: 109Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:48
litografie, 1923, 26,5 x 17 cm, sign. PD RKremlička, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes
Jiří Trnka
(1912-1969)
Růže a smrt
Položka č.: 110Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:49
dřevoryt, 1933, 21 x 13,5 cm, monogr. PD T 33, rám, příloha bibliofilie Jan Šnobr: Růže a smrt, vyd. Sdružení západočeských výtv. umělců, Plzeň, 1933, ed. Stín, Antikvariát Dlážděná, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Jan Konůpek
Hvězdář
Položka č.: 111Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:50
Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)
Arthur Paunzen
(1890-1940)
IX. Symphonie
Položka č.: 112Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:51
lept, suchá jehla, 1918, 29,5 x 23,5 cm, sign. PD Arthur Paunzen, rám, List z cyklu Phantasien über Beethoven-Symphonien, v němž Paunzen převádí hudební strukturu do symbolické obraznosti – terasovitě vrstvený „monument“ s řadami postav evokuje gradaci symfonie. Na zadní straně popsáno, orazítkováno…