• Roman Franta

    Jsou tu s námi

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.167 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:22

    olej, plátno, 2018-25, 40 x 50 cm, sign. vzadu RF 2018-25, Roman Franta se narodil 3. srpna 1962 v Táboře. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se projevil jako nadějný malíř. Krátce po ukončení studií na Akademii získal proslulost díky svým obrazům, které jsou charakterizovány přítomn…

    Aktuální cena: 52.000 CZK (2.167 €)

  • Pierre Spiess

    (1932-?)

    Poselství

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:23

    asambláž, olej, sololit, 1988, 50 x 29,5 cm, značeno DU na štítku, rám, absolvent Vysoké chemické školy v Praze se v padesátých letech věnoval průzkumu Českého krasu. Nedlouho poté se začal věnovat výtvarnému umění, v němž si už v počátcích našel vlastní osobitý pastózní styl. Jedna z prvních vernis…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

  • Vincent Venera

    Kompozice III.

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:24

    Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)

  • Vincent Venera

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:25

    olej, sololit, 1987, 55 x 39,5 cm, sign. DU Venera Vincent 1987, Vincent Venera alias Svatý Vincent, narozený 1958 (ve skutečnosti strávil na světě už 2 500 let, přerušovaně počínaje Velkým Třeskem) je excentrický důchodce a mystik, nejvyšší šéf CIA, Venušan a venerolog, virtuóz na klávesové nástroj…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)

  • Jakub Stretti

    (1967)

    Na moři

    Položka č.: 87

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:26

    olej, plátno, 2019, 92 x 73 cm, sign. vzadu J.Stretti, absolvent pražské AVU, žák prof. Františka Hodonského a prof. Karla Malicha

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)

  • Tomáš Bím

    PF 1981

    Položka č.: 88

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:27

    litografie, 1980, 10,7 x 8 cm, sign. DU T. Bím, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)

  • Tomáš Bím

    Z cyklu Konec největšího výstřihu světa

    Položka č.: 89

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:28

    litografie, 1976, 24,1 x 15,5 cm, sign. DU Tomáš Bím 76, lehce poškozeno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium, člen spolku SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

  • Jiří Slíva

    Kafkabriolet

    Položka č.: 90

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:29

    litografie, 23 x 43 cm, sign. LD Jiří Slíva, A. T., soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

  • Jiří Slíva

    Multiple Kafka

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:30

    litografie, 42,5 x 31,5 cm, sign. PD Jiří Slíva, rám, č. 15/40, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

  • Jiří Slíva

    Zrození brouka

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 5.200 CZK (217 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:31

    lept, 16,5 x 11,9 cm, sign. PD Jiří Slíva, rám, č. 3/60, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.200 CZK (217 €)

  • Jiří Slíva

    Kafkafe

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 49.000 CZK (2.042 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:32

    olej, plátno, 39,5 x 30 cm, sign. PD Slíva, rám, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 49.000 CZK (2.042 €)

  • Eduard Manet

    (1832-1883)

    Le Fumeur

    Položka č.: 94

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:33

    lept, suchá jehla, 1866/67, 17,3 x 15,8 cm, značeno LN v desce Manet, faksimile původního leptu, Antikvariát Dlážděná

  • Georges Rouault

    (1871-1958)

    Má sladká země, kde jsi?

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:34

    heliogravura, ruční papír, 1927, 42,2 x 52,4 cm, značeno LD v desce G. R., z cyklu Miserere; Cyklus Miserere (1916–1927) vznikal v období poznamenaném první světovou válkou a nese hluboký otisk její brutality i otřesené víry v člověka. Rouault, citlivý pozorovatel lidského utrpení, proměnil soubor 5…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)

  • Fernard Léger

    (1881-1955)

    La marchande de quatre saisons

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:35

    litografie, 1959, 65,5 x 50 cm, značeno PD na kameni F. Leger, rám, č. 57/180, ze souboru "La Ville", vydal Mourlot Frères, Paris, papír vélin d'Arches, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)

  • Leonard Baskin

    (1922-2000)

    Fiorentino

    Položka č.: 97

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:36

    dřevoryt na japanu, cca 1952, 26 x 53 cm, sign. PD Leonard Baskin, Antikvariát Dlážděná

  • Matthäus Merian

    (1593-1650)

    Rudolf II.

    Položka č.: 98

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:37

    mědirytina, 28 x 16 cm, rám, portrétní mědirytina císaře Rudolfa II. z dílny švýcarsko-německého rytce Matthäa Meriana, významného tvůrce barokních topografických a historických tisků. Vzácný grafický list představuje panovníka v oválné kartuši s latinským opisem a dekorativním orámováním. Precizní …

  • Matthäus Merian

    (1593-1650)

    Obléhání Plzně Mansfeldem

    Položka č.: 99

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:38

    mědirytina, 1618, 27,5 x 36 cm, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Slavík a zeměkoule

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:39

    lept, 26 x 17,5 cm, značeno v tisku LD Hollar, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)

  • Pierre Claude François Delorme

    (1783-1859)

    Nutnost nezná zákon

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:40

    mědirytina, 25 x 20 cm, intimní scéna podle předlohy malíře Delormeho La nécessité ne connaît pas de loi (Nutnost nezná zákon) nese typický moralistní podtext 18. století. Grafika působí jako spojení jemné ironie a sociálního komentáře, charakteristického pro francouzské rokoko, přeloženo, zezadu vy…

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Václav Merklas

    (1809-1866)

    Pohled na Hradčany

    Položka č.: 102

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:41

    mědirytina, 33 x 51 cm, značeno v tisku PD V. Merklas, rám, zvlněný papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská

  • Josef Bárta

    (1864-1919)

    Položka č.: 103

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:42

    lept, 1902, 16 x 47,5 cm, značeno v tisku LD původní lept Jos. Bárty, rám - zdobený, precizně provedený lept s panoramatickým pohledem na historickou Prahu dokládá výjimečný grafický talent Josefa Bárty, jenž se specializoval na městské veduty a krajinné scenérie. Důraz na detailní kresbu, jemné šra…

  • Maxmilián Švabinský

    Gindura

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:43

    litografie, 1953, 13,2 x 16,3 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, přeložený papír, drobné skvrna na papíře, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG H…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Nokturno

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:44

    barevný lept, 1922, 34 x 26,5 cm, sign. PD F. T. Šimon, rám, LD číslo 112, dolní okraj zažloutlý

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Indické ženy

    Položka č.: 106

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:45

    suchá jehla, 1929, 24 x 29,5 cm, sign. PD F. T. Šimon, rám, LD II. stav

    Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)

  • Jaromír Stretti-Zamponi

    (1882-1959)

    Průmysl

    Položka č.: 107

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:46

    lept, 37 x 32,5 cm, sign. PD J. Stretti - Zamponi, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

  • Jaromír Stretti-Zamponi

    (1882-1959)

    Kostel sv. Tomáše

    Položka č.: 108

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:47

    lept, 34,5 x 34,5 cm, sign. PD J. Stretti - Zamponi, rám, zkrabatělý papír, slepované, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakládající člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Před zrcadlem

    Položka č.: 109

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:48

    litografie, 1923, 26,5 x 17 cm, sign. PD RKremlička, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Růže a smrt

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:49

    dřevoryt, 1933, 21 x 13,5 cm, monogr. PD T 33, rám, příloha bibliofilie Jan Šnobr: Růže a smrt, vyd. Sdružení západočeských výtv. umělců, Plzeň, 1933, ed. Stín, Antikvariát Dlážděná, vyučen loutkářství u J. Skupy v Plzni, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Jan Konůpek

    Hvězdář

    Položka č.: 111

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:50

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

  • Arthur Paunzen

    (1890-1940)

    IX. Symphonie

    Položka č.: 112

    Plánované ukončení: 02. 01. 2026 17:51

    lept, suchá jehla, 1918, 29,5 x 23,5 cm, sign. PD Arthur Paunzen, rám, List z cyklu Phantasien über Beethoven-Symphonien, v němž Paunzen převádí hudební strukturu do symbolické obraznosti – terasovitě vrstvený „monument“ s řadami postav evokuje gradaci symfonie. Na zadní straně popsáno, orazítkováno…