Joža Uprka
(1861-1940)Vrstevník a přítel Františka Ondrúška. Podle vzpomínek Uprkovy pozval na Slovácko Hanuše Schwaigra. Pobyli spolu nejdříve ve Strážnici a v Kněždubě, až se usadili v Hroznové Lhotě. Počáteční náklonnost ale časem vystřídaly neshody. Joža Úprka jezdíval do Bystřice na počátku 20. století. Začal malovat obrazy Křížové cesty Dušana Jurkoviče, později ho zastoupil malíř Jano Köhler.
Joža Uprka
(1861-1940)
Dívka v kroji
Položka č.: 151Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 1937, 62,2 x 44,3 cm, značeno LD JU 37, rám, v dolní části poškozeno, na rámu drobné oděrky, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Joža Uprka
(1861-1940)
Jízda Králů
Položka č.: 150Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
lept, 8,1 x 8,1 cm, PD značeno v desce JU, lehce zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)