Cyril Bouda
(1901-1984)žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy; malíř, grafik, ilustrátor; působil také jako profesor UK, když předtím působil jako asistent prof. T. F. Šimona a šest let pak vyučoval kreslení na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství; těžištěm tvorby je volná grafika a ilustrace, ale tvořil také vitráže, tapiserie, knižní vazby, známky, ex libris aj.; ilustroval mj. Andersenovy pohádky, Celliniho Vlastní životopis, knihy A. Branalda aj.; jen do roku 1974 namaloval 344 olejů a temper, realizoval víc jak 1000 grafických listů, ilustroval a upravil 675 knih, nakreslil 15 plakátů, navrhl 1 bankovku, podle jeho návrhů bylo provedeno 49 vitráží a jedna mozaika, utkáno 9 gobelínů, natočen jeden kreslený film, vydáno 52 poštovních známek (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998; internet)
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Ilustrace
Položka č.: 421Vyvolávací cena: 2.200 CZK (92 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 10:43
3x litografie, 28 x 19 cm, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.200 CZK (92 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Žena obíjmající muže
Položka č.: 420Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 10:42
litografie, 21,3 x 14,5 cm, sign. PD C. Bouda, papírová pasparta, LD v kameni CB, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Brno
Položka č.: 156Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
lept, 25 x 81,5 cm, sign. PD C. Bouda, rám, č. 92/100, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Olomouc
Položka č.: 155Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
litografie, 31,7 x 42,5 cm, PD značeno na kameni C Bouda, rám, na rámu drobné oděrky, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fr. Langer: Pražské legendy
Položka č.: 1275Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:59
kniha, podpis v titulu C. Bouda, vydal Albatros, Praha 1979, cpl. vazba s ob., 98s., velmi dobrý stav,, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Neruda: Prosté motivy
Položka č.: 1267Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 05. 2024 14:51
bibliofilie, 4x mědirytina C. Bouda, úprava M. Kaláb, tisk péčí Jar. Picky, doslov Mil. Novotný, 3. sv. ed. Díla,vydal Čs. spisovatel se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1951, brož, 97s., desky při krajích zašlé , velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hol…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Novalis: Modrý květ
Položka č.: 630Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryt a graf. úprava C. Bouda, překlad V.F. Bláha, Topičova edice, Praha 1940, 205 s., pl. kožená vazba, drobné skvrny na papíře, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID3**1 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Máchovské variace
Položka č.: 427Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
4 x litografie, 1944, 4 x cca 18,5 x 11,5 cm, vždy značeno dole v desce CB, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Paul Morand: Jen země
Položka č.: 619Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1927, 117 s., brož., obálka zašlá, zažloutlá, jinak dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Miroslav Rutte: Jaro generací
Položka č.: 348Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, dřevoryty a úprava C. Bouda, vydal F. Topič, Praha 1929, Ex. 80/1200 na ručním papíře, pergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké bes…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Platon: obrana Sokratova
Položka č.: 346Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty vyzdobil C. Bouda, překlad Dr. Jar. Ludvíkovský, 36. svazek knihovny Hyperion, vydala Erna Janská, Praha 1929, svázal Ant. Tvrdý, 83 s., celokožená vazba se zlac. reliéfem a písmem, zlac. ořízka, ochranné pouzdro, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinsk…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
A. Branald: Kouzelné zrcadlo - vyprávění o Cyrilu Boudovi
Položka č.: 589Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, barev. akvarelová kresba s věnováním C. Boudy na patitulu a podpis A. Branalda, vyd. NČSVU, Praha 1961, pl. vazba s ob., 137s., velmi dobrý stav, obálka při krajích opotřebená, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Alois Jirásek: Nevolnice
Položka č.: 538Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
kniha, podp. s věn. na patitulu, úprava a il. C. Bouda, vyd. ELK, Praha, 1936, ex. B9 na dřevaprostém papíře, obyč. clpl. přev., 119s., dobrý stav , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Konstantin Paustovskij: Noční dostavník
Položka č.: 505Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 5x sign. litografie a podp. s v tiráži C. Bouda, vyd. Mladá fronta, Praha, 1977, ed. Blíženci, ex. 8/300 s podp. Z. Psůtkové (překl.) a J. Svobody (red.), ruční papír, volné listy v pův. ob., 37s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švab…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
K. Leger: Z kolínských básní Karla Legra
Položka č.: 494Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept, dřevoryt na ob. a na titul. listu, úprava C. Bouda, autorův podpis na titulu, lepty tisk A. de Pian, doslov Miloslav Hýsek, vydala Knihovní rada města Kolína, Kolín 1929, pův. brož, 20s., ruční papír Holland (van Gelder), nerozřezáno, skvrny na obálce, vzadu zašpiněna, velmi do…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Skácel: Chyba broskví
Položka č.: 493Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, originální sign. kolorovaná kresba na tit. listě C. Boudy vedle podpisu J. Skácela, jedná se o soukromé strojopisné vydání Josefa Sedláka ze Šternberka u Olomouce z r. 1974, volné listy v pův. pap. ob., na posledním listě dovětek: tato kniha byla autorem opuštěna v zimě roku 1974, velmi…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Julius Zeyer: Tři legendy o krucifixu
Položka č.: 667Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept, barev. obálka, úprava C. Bouda, vydala Česká grafická Unie, Praha 1925, Ex. 90/550, 77 s., brož, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jiří Wolker: Balady
Položka č.: 655Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. lept v titulu, typo. úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1925, Ex. 322/500, 61 s., karton vazba, na hřbetu lehce vybledlá a zvlněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Šnobr: Spirála dní
Položka č.: 644Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, úprava, sign. lept C. Bouda, vydal St. Minařík, Smíchov 1926, 3 sv. edice Kytice, Ex. 54/340 na japanu, 57 s., kožená vazba se zl. reliéfem a písmem, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Fráňa Velkoborský: Sníh na horách
Položka č.: 735Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, sign. lept a úprava C. Bouda, vydal St. Minařík, Praha 1928, Ex. 90/550, 66 s., pergamen. vazba, při okrajích lehce zašlá vazba, desky lehce prohlé, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jarní ohně
Položka č.: 1142Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 01. 12. 2023 11:18
bibliofilie, sign. lept ve frontispise C. Bouda, soukromý tisk, Praha 1928, Ex. 81/110, 29 s., brož., na obílce skvrna, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID3**6 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Zátiší s růží
Položka č.: 113Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 12:04
litografie, 11,2 x 17,8 cm, sign. PD C. Bouda, PF Josef Hrachovec 1960, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Klavír
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 12:03
litografie, 1975, 12 x 17 cm, značeno v desce PD CB, PF 1976, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: ID4**9 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
PF 1945
Položka č.: 290Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 11:06
tisk, podpis, 1944, 12,5 x 9,5 cm, sign. DU C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 200 CZK (9 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Na procházce na břehu moře
Položka č.: 38Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2023 19:09
dřevoryt, 23,7 x 16 cm, sign. PD C. Bouda, mírně zažloutlý a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Zátiší s krevetami a citronem
Položka č.: 218Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
litografie, 21,8 x 27,7 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Zátiší s rybami a humrem
Položka č.: 217Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
mědirytina, 25,2 x 19 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Vzpomínka na Janov
Položka č.: 216Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
lept, 1929, 25,5 x 32,5 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Pobřeží v Le Havre
Položka č.: 214Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
akvatinta, 33 x 24,5 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Voraři
Položka č.: 213Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
lept, 30,5 x 23 cm, sign. PD Cyril Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO