Ota Janeček
(1919-1996)žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na FAPS ČVUT v Praze, prof. J. Nováka na UMPRUM tamtéž, člen SVU Mánes, SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; je charakteristickým představitelm tzv. generace druhé světové války; svým dílem zasáhl do malby, plastiky, volné grafiky (dřevořez, linoryt, suchá jehla, litografie, měkký kryt, kombinovaná technika, barevná akvatinta, serigrafie), knižní ilustrace i do užité tvorby (známková tvorba, knižní tvorba aj.); zabýval se textilní tvorbou, plastikou, šperkem; základním inspiračním zdrojem mu byla příroda, rozhodující lyrický prožitek; počátkem čtyřicátých let reagoval na tvorbu A. Modiglianiho, od 1943 byl ovlivněn kubismem; počátkem padesátých let se objevuje v jeho díle téma Trav a Ptáků, poté také obrazové cykly Stromů a Zimních zahrad, následně téma Města; šedesátá léta jsou ve znamení nefigurativní tvorby, podobenství mikrosvěta v cyklech Organismy, v letech 1964 - 1966 dominující lidská postava v rozsáhlém cyklu Ecce homo; v sedmdesátých letech cyklus Terče, později cyklus Organismus v přírodě, Slunce a země, Zdroje života; v malířské tvorbě se objevuje od sedmdesátých let ikonografický symbol - vejce; velmi často vejce spočívá v měkké trávě; poslední období jeho tvorby je neustálým dialogem mezi člověkem a přírodou; účastnil se společných výstav v Burianově D 41, účastnil se zlínských salonů, jako host vystavoval s UB v Praze; 1945, 1946 a 1956 pobýval v Paříži; za pobytu španělských malířů pařížské školy v Československu byl v trvalém kontaktu se španělskými umělci; 1948 pracoval v dílně Ústředí lidové umělecké výroby v Uherském Hradišti, kde vytvořil řadu keramických děl a textilií; jeho kresby doprovázely sbírky veršů F. Halase, V. Nezvala, J. Seiferta, J. Hory i díla klasiků W. Shakespeara, O. Wilda, D. Diderota, G. Flauberta, Voltaira i J. Nerudy, B. Němcové a dalších; intenzivní ilustrátorská práce (ilustroval přes sto knížek) vyústila ve výzdobu Slabikáře; spolupracoval na filmech (Vlčí jáma, Probuzení, Romeo, Julie a tma atd.); autor řady československých známek; svými díly je zastoupen v NG Praha, Památníku národního písemnictví v Praze, UPM Praha, v Tatte Gallery Londýn, v Národní knihovně v Paříži, Mc Nay Institute v San Antonio v USA, v Galerii d'art v Antverpách, v Tochigi Prefectural Museum of Fine Arts v Japonsku, v National Gallery of Wales, Cardiff, v krajských a oblastních galeriích u nás a v soukromých sbírkách po celém světě (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)
Ota Janeček
Položka č.: 530Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 12:32
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Ota Janeček
Dívčí portrét z profilu
Položka č.: 529Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 12:31
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Ota Janeček
Ptáček
Položka č.: 528Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 12:30
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Ota Janeček
Kulovité těleso
Položka č.: 52Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)
DRAŽBA UKONČENA: 13. 06. 2024 15:00
Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)
Ota Janeček
Strach
Položka č.: 51Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Ota Janeček
Portrét (pan Mrkvička)
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Aktuální cena: 78.000 CZK (3.250 €)
Ota Janeček
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Ota Janeček
Ilja Hurník: Tři múzy
Položka č.: 583Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Ota Janeček
Ilja Hurník: Tři múzy
Položka č.: 582Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu
Ota Janeček
J. Seifert, K. Sýs a J. Žáček: Ota Janeček (65)
Položka č.: 502Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Ota Janeček
Dopisy
Položka č.: 767Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
konvolut, soukromé dopisy O. Janečkovi od své budoucí ženy Oliny Hartmannové, cca 90 dopisů a lístků, dopisy od svých přátel, úřední psaní a pozvánky, dopis od Josefa Sudka, dopis E. Fillovi, korespondenční lístek od J. Lieslera, pozvánka s podpisy výtvarníků (Sklenář, Liesler, Herčík aj.) a s drobn…
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Ota Janeček
František Halas - Mladé ženy
Položka č.: 5Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu
Ota Janeček
Dívka s ptáčkem
Položka č.: 432Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 02. 2024 10:43
Ota Janeček
Dívčí profil
Položka č.: 26Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 18. 12. 2023 17:25
linoryt, 1988, 6,8 x 4,7 cm, sign. DU Ota Janeček, PF 1989, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu
Ota Janeček
Na loďce za úplňku
Položka č.: 25Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
DRAŽBA UKONČENA: 18. 12. 2023 17:24
litografie, 1956, 8,5 x 6,1 cm, sign. DU Ota Janeček 1956, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Ota Janeček
Trávy
Položka č.: 23Vyvolávací cena: 310.000 CZK (12.917 €)
DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2023 15:00
Aktuální cena: 310.000 CZK (12.917 €)
Ota Janeček
Kouzelník
Položka č.: 22Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)
Ota Janeček
Šťastné prasátko
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2023 10:19
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu
Ota Janeček
Trávy
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)
DRAŽBA UKONČENA: 08. 12. 2022 15:00
litografie, 19,5 x 25,5 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, č. 189/200, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)
Ota Janeček
Pan a dívka
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
suchá jehla, 1987, 31 x 21 cm, sign. PD Ota Janeček 1987, pasparta, č. 60/100, na papíře skvrnky, mírně zažloutlý papír, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Ota Janeček
Buňka
Položka č.: 131Vyvolávací cena: 78.000 CZK (3.250 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
olej, karton, 27 x 31 cm, rám, čísko katalogu 8605, Ota Janeček, student kreslení u Oldřicha Blažíčka, Cyrila Boudy a Karla Pokorného na Českém vysokém učení technickém, meziválečná a později válečná doba jej velmi poznamenala, a proto svá raná díla tvořil ve stylu rozšířeného expresionismu a pozděj…
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 Kč CZK
Ota Janeček
Tetovaný Indián
Položka č.: 55Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.917 €)
olej, dřevo, 1972, 30 x 40 cm, rám, vzadu pospáno autorem, jeden z předních českých umělců tzv. generace druhé světové války. Studoval kresbu na ČVUT v Praze u O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, kteří měli také později vliv na jeho dílo. Byl členem SVU Mánes a SČUG Hollar. Svou tvorbou zasáhl nej…
Aktuální cena: 70.000 CZK (2.917 €)
Ota Janeček
Ráj
Položka č.: 226Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Ota Janeček
Studie aktu
Položka č.: 225Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Ota Janeček
Akt se zdviženýma rukama
Položka č.: 19052Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
DRAŽBA UKONČENA:
24. 02. 2015 05:13linoryt, 24,5 x 16,5 cm, sign. DU Ota Janeček, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
Ota Janeček
Kos na knize
Položka č.: 280237Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2024 18:11
tisk, 7 x 7 cm, sign. PD Ota Janeček, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID3**4 Historie příhozu
Ota Janeček
Dívka v květu
Položka č.: 277650Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 09. 2023 15:01
Aktuální cena: 1.100 CZK (46 €)
Ota Janeček
Akt dívky
Položka č.: 277649Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
DRAŽBA UKONČENA: 06. 09. 2023 15:00
Ota Janeček
Malíř není polaroid
Položka č.: 254589Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 10. 05. 2023 15:00
serigrafie, 1983, 25,5 x 19,5 cm, sign. PD Ota Janeček, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID2**7 Historie příhozu