Jiří Chadima
U vody (Vltava)
Položka č.: 231Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00
litografie, 1980, 10 x 15,5 cm, sign. PD Chadima 80, č. 2/75, zažloutlé, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Jiří Chadima
Hausboaty na Vltavě
Položka č.: 230Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 1978, 12,5 x 18 cm, sign. PD Chadima 78, rám, č. 93/100, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kaplického na Státní grafické škole v Praze a prof. Fišárka na VŠUP tamtéž, člen skupiny Radar
František Hodonský
Čeření
Položka č.: 240Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
dřevořez, 2017, 10 x 19,5 cm, sign. PD Hodonský 2017, č. 8/10, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
František Hodonský
Protější břeh
Položka č.: 239Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
litografie, 2025, 38 x 48,5 cm, sign. PD Hodonský 2025, č. 1/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
František Hodonský
Naplavenina
Položka č.: 238Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
litografie, 1991, 26,5 x 19,5 cm, sign. PD Hodonský 1991, č. 55/65, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
František Hodonský
Předjaří
Položka č.: 237Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
suchá jehla, 2019, 23,5 x 34,5 cm, sign. PD Hodonský 2019, č. 1/2, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Jan Švankmajer
Bilderlexikon - Nesoustavná anatomie č. 3
Položka č.: 236Vyvolávací cena: 13.500 CZK (563 €)
litografie, ručně kolorovaná , 2024, 43,2 x 28,2 cm, sign. PD Švankmajer J. 2024, rám, č. 46/50, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj
Aktuální cena: 13.500 CZK (563 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Klaun
Položka č.: 235Vyvolávací cena: 3.900 CZK (163 €)
serigrafie, 19,8 x 13,5 cm, sign. DU ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 3.900 CZK (163 €)
Adolf Born
(1930-2016)
Pokušení
Položka č.: 234Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
litografie, 21,4 x 15,1 cm, sign. DU ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, člen SČUG Hollar, skupin Polyegran, Litografičanka ad.
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Kristián Kodet
Torza
Položka č.: 322Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
lept, 2008, 13,5 x 8,5 cm, sign. DU Kristián Kodet 08, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, studium na Akademii des Beaux Arts v Bruselu
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Pravoslav Kotík
(1889-1970)
Rozhovor
Položka č.: 70Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)
tužka, papír, 24,5 x 34 cm, sign. LD P. Kotík, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Umělecké besedy a Sociální skupiny Ho-Ho-Ko-Ko
Aktuální cena: 6.500 CZK (271 €)
Jiří Kolář
(1914-2002)
Akt - Černé na Bílém
Položka č.: 128Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
muchláž, 1979, 25 x 27,5 cm, sign. PD J. Kolář 79, adjustováno v plexiskle, básník s neobyčejnou tvůrčí invencí a autor experimentální poezie, přenesl písemné sebevyjádření do zcela unikátní vizuální podoby. Klasický psaný projev dokázal posunout až na jeho samé hranice. Neustále vyhledával nové tvů…
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Vladimír Suchánek
(1933-2021)
Zjevení svatého Jana
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
bibliofilie, 10 x litografie, 20 x 13,5 cm, sign. vše Vla Suchánek, č. 95/100, edice Biblos, soubor grafických listů, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen a předseda SČUG Hollar, člen European Academy of Sciences and Arts v Salzburku
Oldřich Kulhánek
Hommage a Poet (Hommage an Dichter)
Položka č.: 370Vyvolávací cena: 5.500 CZK (230 €)
litografie, 1981, 28 x 19,8 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1981, č. III/XXX, mírně zažloutlý a při okrajích mimo tisk mírně odřený papír, na papíře místy skvrnky, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 5.500 CZK (230 €)
Oldřich Kulhánek
Andělíčku můj strážníčku
Položka č.: 369Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
lept, 1969, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD Oldřich Kulhánek 1969, rám, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Jiří Anderle
Mistr Sun o básnickém umění
Položka č.: 368Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
lept, 4,7 x 3,3 cm, sign. DU Anderle, zaskleno, č. 145/200, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Karel Laštovka
(1938-1986)
Z cyklu Smrt válce
Položka č.: 367Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
litografie, 66 x 48,5 cm, sign. PD K. Laštovka, č. 35/50, zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Michael Florian
(1911-1984)
Vchod do Podzámecké zahrady v Kroměříži
Položka č.: 366Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
dřevoryt, akvarel, 32 x 24,5 cm, sign. PD M. Florian, Antikvariát Dlážděná
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Nokturno
Položka č.: 365Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
mezzotinta, 25 x 29,7 cm, sign. PD A. J. Alex, Antikvariát Dlážděná, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Emil Filla
(1882-1953)
Položka č.: 364Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
suchá jehla, 32 x 22,8 cm, novotisk, žák prof. Thieleho a Bukovace na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Skupiny výtvarných umělců
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Toaleta
Položka č.: 363Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 17,5 x 14 cm, sign. PD Kremlička, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes
Rudolf Kremlička
(1886-1932)
Po koupeli
Položka č.: 362Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
litografie, 33,5 x 27,5 cm, sign. PD Kremlička, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výtvarných umění v Praze, člen skupiny Tvrdošíjní, SVU Mánes
Václav Špála
(1885-1946)
Položka č.: 361Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
litografie, 1939, 33,5 x 41,5 cm, sign. PD V Špála 39, LN lehce natrženo, LD lehce ohnutý roh, žák prof. Bukovace a Thieleho na AVU v Praze
Mario Stretti
(1910-1960)
V zákopech
Položka č.: 360Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
litografie, 25,5 x 34 cm, sign. PD Mario Stretti, dole věnování profesorovi T. F. Šimonovi, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Nechleby a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Bohumír Jaroněk
(1886-1933)
Pohled na město
Položka č.: 359Vyvolávací cena: 6.500 CZK (271 €)
dřevoryt, 56 x 41 cm, sign. PD B Jaroněk
Jan Charles Vondrouš
(1884-1970)
Hradčanské náměstí
Položka č.: 358Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
lept, 1933, 32 x 24,7 cm, sign. PD J. Vondrouš 1933, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA
Jan Charles Vondrouš
(1884-1970)
Sv. Barbora v Kutné Hoře
Položka č.: 357Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
lept, 1938, 31,5 x 24,6 cm, sign. PD J. Vondrouš , Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Jonese, E. M. Warda a G. W. Maynarda v USA
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Obchod s polévkou
Položka č.: 356Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
lept, 1927, 27 x 30,5 cm, sign. T. F. Šimon, přilepeno k paspartě, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Arabský obchod
Položka č.: 355Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
lept, 1926, 24,5 x 29 cm, sign. PD T. F. Šimon, zažloutlý papír, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts
Alois Kalvoda
(1875-1934)
Břízy
Položka č.: 354Vyvolávací cena: 4.800 CZK (200 €)
akvatinta, 17,4 x 13,2 cm, sign. PD Alois Kalvoda, V upomínku na Jednotu policejních pensistů a vdov stráže bezpečnostní v ČSR, při okrajích mimo tisk mírně zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. E. Mařáka na AVU v Praze, člen JUV, SVU Mánes a SVUM
Aktuální cena: 4.800 CZK (200 €)