Maxmilián Švabinský
Akt zezadu
Položka č.: 353Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 26. 02. 2026 15:00
litografie, 1929, 20 x 15 cm, rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux A…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Jindřich Hönich
(1873-1957)
Prales na Boubíně
Položka č.: 352Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
lept, 33 x 26,5 cm, zaskleno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Ferdinand Engelmüller
(1867-1924)
Jezdec na koni
Položka č.: 351Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
litografie, 22,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Engemüller, PD značeno na kameni FE, mírně zažloutlý papír, mírně natržený LD roh, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, JUV a Union international des Beaux - Arts et Lettres v Paříži
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Ferdinand Engelmüller
(1867-1924)
Jindřichův Hradec
Položka č.: 350Vyvolávací cena: 1.600 CZK (67 €)
litografie, 21,6 x 30 cm, sign. PD F. Engemüller, LD značeno na kameni FE, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v Praze, člen SVU Mánes, JUV a Union international des Beaux - Arts et Lettres v Paříži
Aktuální cena: 1.600 CZK (67 €)
Giovanni Battista Piranesi
(1720-1778)
Termy Diokleciána a kostel Santa Maria v Římě
Položka č.: 349Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
rytina, 39,5 x 67,5 cm, pozdější přetisk, drobné flíčky v tisku a mimo tisk, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Václav Hollar
(1607-1677)
Rolník a vůl
Položka č.: 348Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
mědiryt, 24,5 x 19,5 cm, rám, na papíře drobné skvrnky
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Katarína Vavrová
(1964)
Madame Pompadour
Položka č.: 347Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
lept, kvaš, tempera, 2003, 55,5 x 69,5 cm, sign. PD Katarína Vavrová 2003, rám, č. 1/1, na zadní straně štítek Galerie K+P Skřivánkovi s popisem, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Veronika Palečková
Dinosaurus
Položka č.: 346Vyvolávací cena: 2.800 CZK (117 €)
lept, 1988, 29,5 x 50 cm, sign. PD Veronika Palečková 1988, rám, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žákyně F. Buranta, L. Čepeláka, členka SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.800 CZK (117 €)
Jan Krejčí
(1942-2001)
Čelisti touhy
Položka č.: 345Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
litografie, 1993, 49 x 38,2 cm, sign. PD Jan Krejčí 93, č. 18/30, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kytky, K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen Volného sdružení Tolerance a SČUG Hollar
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)
Oldřich Jelínek
(1930-2025)
Položka č.: 344Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
lept, 20 x 16,5 cm, sign. DU O. Jelínek, č. 20/30, studium na VŠUP v Praze, poté žák prof. Pelce na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar
Pravoslav Sovák
(1926-2022)
Položka č.: 343Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
litografie, 32 x 27 cm, sign. PD Sovák, zaskleno, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Jaroslav Jan Králík
(1924-1999)
Malý a velký
Položka č.: 342Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
lept, 1990, 12 x 11 cm, sign. PD J. J. Králík 90, A. T., žák prof. E. Filly, člen skupiny Bilance, Umělecké besedy, SČUG Hollar
Jaroslav Klápště
(1923-1999)
Eva
Položka č.: 341Vyvolávací cena: 4.900 CZK (205 €)
suchá jehla, 1988, 38 x 39 cm, sign. PD Klápště 88, rám, č. 8/20, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Tichého a E. Filly, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.900 CZK (205 €)
Vladimír Komárek
Dva poháry
Položka č.: 340Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
dřevoryt, 16,3 x 29,9 cm, sign. DU VKomárek, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Vladimír Komárek
Harfa
Položka č.: 339Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
lept, 32,5 x 43 cm, sign. DU VKomárek, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Rudolf Lexa
(1915-2003)
Na samotě
Položka č.: 212Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
olej, karton, 1941, 53 x 65 cm, sign. PD R. Lexa a na zadní straně Rudolf Lexa 1941, rám, na zadní straně popsáno autorem, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Jana Prouzy, po válce žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Spolku výtvarných umělců Marold, Svazz českých výtvarných u…
Alois Moravec
Roklan od Filipovy huti
Položka č.: 211Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
uhel, papír, 1957, 44 x 57,5 cm, sign. PD A. Moravec 57, Filipova Huť, nejvýše položená osada v ČR (cca 1100 m n. m.), nabízí jeden z nejpůsobivějších panoramatických výhledů na Velký Roklan (Grosser Rachel, 1453 m), druhou nejvyšší horu Šumavy a Bavorského lesa. Z Filipovy Huti je dobře patrný char…
Antonín Landa
(1899-1968)
Plachetnice na moři
Položka č.: 210Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Bedřich Feigl
(1885-1965)
U břehu
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
akvarel, papír, 46,5 x 35 cm, sign. LD Feigl, pravý horní roh lehce natržen
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Herren Gracht
Položka č.: 208Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
kombinovaná technika, tužka, akvarel, papír, 1918, 33,5 x 41,5 cm, sign. PD F. T. Šimon 1918, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, Société du Salon d'Automne a Salon National des Beaux Arts
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Jan Smetana
(1918-1998)
Paris
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
tuš, papír, 1946, 20 x 25 cm, sign. PD Smetana 46, lehce zažloutlé okraje, pomačkaný, lehce natržený papír, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58
Jan Smetana
(1918-1998)
Položka č.: 206Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
tuš, papír, 1964, 62,5 x 45 cm, sign. LN Smetana 64, vzadu razítko čfvu, kraje potrhány a pomačkány, žák prof. O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy na fakultě architektury ČVUT v Praze, prof. J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM tamtéž, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 58
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Vladimír Komárek
Položka č.: 205Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
tužka, fix, papír, 31 x 46 cm, sign. DU V. Komárek, mimo kresbu lehce natrženo, levý roh ohnutý, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Jaroslav Štika
(1906-1940)
Tanečnice
Položka č.: 204Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
tužka, akvarel, papír, 61 x 45 cm, rám, monogram DU, rám dole poškozený, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze
Emanuel Frinta
(1896-1970)
Pianistka
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
tužka, papír, 1924, 31 x 21 cm, monogr. PD E. F., v horní části přichyceno k podkladovému papíru, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži
Emanuel Frinta
(1896-1970)
Po koupeli
Položka č.: 202Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
tužka, papír, 1923, 26,5 x 22 cm, sign. PD Em. Frinta, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži
Jan Zrzavý
Plachetnice II
Položka č.: 201Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
tužka, papír, 8,5 x 13 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Jan Zrzavý
Skály, lodě, moře
Položka č.: 200Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
tužka, papír, 1949, 11,5 x 17 cm, monogr. PD J.Z., rám, zezadu štítek: Skály, lodi, moře, Vodňany 27.1.1949, Jan Zrzavý, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjn…
Jan Zrzavý
Kaple v Trégastelu (Saint Laurent)
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
tužka, papír, 5 x 6,5 cm, monogr. PD J.Z., rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar
Jan Zrzavý
Plachetnice
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
tužka, papír, 9,5 x 12,5 cm, monogr. DU J. Z., rám, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole, poté prof. E. Dítěte na VŠUP v Praze, člen sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar