Miloslav Chlupáč
(1920-2008)
Sedící dívka
Položka č.: 517Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
DRAŽBA UKONČENA: 14. 06. 2024 12:19
litografie, 28,7 x 19,8 cm, sign. PD Chlupáč M, rám, č. 91/100, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Štipla na UMPRUM v Praze, prof. J. Wagnera na VŠUP tamtéž, člen Umělecké besedy, skupiny Máj, Nové skupiny
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Miloslav Chlupáč
(1920-2008)
Sedící žena
Položka č.: 130Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
pískovec, v. 28 cm, značeno MCH, autor byl jednou z nejvýznamnějších osobností české umělecké scény 20. století - a to jak díky své tvorbě, tak i organizačním schopnostem, s nimiž pracoval v rámci skupiny Máj 57 nebo Bloku tvůrčích skupin. Přestože mu v 70. letech bylo zakázáno realizovat se veřejně…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Odhadní cena: 90 000 - 120 000 Kč CZK