• Vladimír Novák

    Položka č.: 85

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (852 €)

    Plánované ukončení: 29. 07. 2020 15:00

    olej, plátno, 1975, 40 x 44 cm, rám, žák A. Paderlíka, člen Volného sdružení 12/15, Pozdě, ale přece a SVU Mánes

    Aktuální cena: 23.000 CZK (852 €)

  • Iva Klímová

    Tvář

    Položka č.: 84

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (256 €)

    olej, plátno, 1981, 49,5 x 29,5 cm, sign. PD Iva Klímová 81

    Aktuální cena: 6.900 CZK (256 €)

  • Čestmír Janošek

    Mrazovka (Givrage)

    Položka č.: 83

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (149 €)

    mrazovka, papír, 1965/1966, 62,5 x 43,5 cm, sign. PD Janošek 1965/66, na zadní straně věnování, Antikvariát Dlážděná, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu, žák prof. V. Sychry na AVU v Praze, člen skupiny Konfrontace

    Aktuální cena: 4.000 CZK (149 €)

  • Massimo Salvadori

    60GN5

    Položka č.: 82

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (445 €)

    akryl, plátno, 2020, 39,5 x 39,5 cm, sign. vzadu, rám

    Aktuální cena: 12.000 CZK (445 €)

  • Jeff Koons (after)

    Balloon Rabbit (Purple)

    Položka č.: 81

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (741 €)

    zinc alloy, cold cast resin (za studena litá pryskyřice), 1986/2019, 28 x 11,5 x 8,5 cm, 163/500, přiložen autentizační štítek Éditions studio. Jedná se o sběratelskou kopii Koonsova originálu, který byl vydražen za 91,1 miliónu dolarů. Plastika původně autorem provedená v roce 1986 je dnes považova…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (741 €)

  • Jeff Koons (after)

    Balloon Rabbit (Red)

    Položka č.: 80

    zinc alloy, cold cast resin (za studena litá pryskyřice), 1986/2019, 28 x 11,5 x 8,5 cm, 328/500, přiložen autentizační štítek Éditions studio. Jedná se o sběratelskou kopii Koonsova originálu, který byl vydražen za 91,1 miliónu dolarů. Plastika původně autorem provedená v roce 1986 je dnes považova…

  • Jiří Načeradský

    Figury

    Položka č.: 79

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.075 €)

    olej, plátno, 2014, 65 x 81 cm, monogr. v malbě J.N. 2014, typické vtipné dílo z ruky jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s…

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.075 €)

  • Miroslav Šnajdr st.

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (38 €)

    tuš, papír, 2005, 32 x 23 cm, sign. PD Šnajdr, tuš, papír

    Aktuální cena: 1.000 CZK (38 €)

  • Jenny Hladíková

    Ze série Proudění

    Položka č.: 77

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (56 €)

    kombinovaná technika, papír, 1967, 15 x 19 cm, sign. DP Jenny Hladíková 67, č. 3/5

    Aktuální cena: 1.500 CZK (56 €)

  • Milan Laluha

    (1930-2013)

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (667 €)

    Aktuální cena: 18.000 CZK (667 €)

  • Kamil Lhoták

    Na pobřeží

    Položka č.: 75

    kvaš, papír, 1963, 5,4 x 8 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1963, rám, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Zvířata u rádia

    Položka č.: 74

    tuš, papír, 23,5 x 22 cm, sign. LD Sekora, rám, vzadu popsáno, Zvířata u radia IV., Štěňata před vysíláním Stravinského, člen SČUG Hollar

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    U klavíru

    Položka č.: 73

    olejová tempera, tuš, karton, 1973, 44,5 x 62,5 cm, sign. LD K. Souček 73, Narodil se v Kročehlavech, kde jeho výtvarný talent objevil místní malíř Karel Karas. Vystudoval výtvarnou akademii v Praze a stal se členem Skupiny 42, se kterou si jej primárně spojujeme. Mezi jeho nejčastější náměty patří …

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Zdeněk Rykr

    (1900-1940)

    Akt za úplňku

    Položka č.: 72

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (556 €)

    olej, karton, 1937, 33,3 x 44,5 cm, sign. PD Rykr 937, rám, PD vypadl malý kousek malby, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na FF UK, výtvarně samouk, jako host vystavoval s Tvrdošíjnými

    Aktuální cena: 15.000 CZK (556 €)

  • Alksej Morgunov (d´aprés)

    (1884-1935)

    Položka č.: 71

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.038 €)

    kombinovaná technika, lepenka, 1924, 50,4 x 36,2 cm, sign. PD, rám, přiložen posudek Giovanniho Boschetti (znalec ruských ikon a ruského moderního a avantgardního malířství)

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.038 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Položka č.: 70

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Lávová pole II

    Položka č.: 69

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (278 €)

    kombinovaná technika, papír, 1994, 21 x 28 cm, sign. PD BKopecký, pasparta, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 7.500 CZK (278 €)

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Hawai

    Položka č.: 68

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (204 €)

    kombinovaná technika, papír, 1994, 10,5 x 15 cm, sign. s věnováním PD Ludvíkovi Bohdan, pasparta, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 5.500 CZK (204 €)

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (112 €)

    monotyp, 56 x 37 cm, sign. PD Hejna, rám, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 3.000 CZK (112 €)

  • Vladimír Komárek

    Tři čepice

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.149 €)

    olej, plátno, 1991, 60 x 90 cm, sign. LD V. Komárek 1991, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginac…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.149 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek nad městem

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.112 €)

    kvaš, akvarel, tužka, papír, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. Filmy pro d…

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.112 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek s krabem

    Položka č.: 64

    kvaš, akvarel, uhel, papír, rám, návrh ke krátkému filmu Krtek a raketa (1965). Film vznikl pod vlivem úspěchu snímku Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957), kde se poprvé v Milerově dětské tvorbě setkáváme s postavou krtka a za který výtvarník dostal Velkou cenu na festivalu v Benátkách. Filmy pro dě…

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Nemocný milionář

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (297 €)

    tuš, běloba, papír, 1948, 24,4 x 33 cm, papír eco H, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (297 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Továrna

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (186 €)

    tuš, běloba, papír, 1948, 25,4 X 36.4 cm, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.000 CZK (186 €)

  • Ota Janeček

    Kosatec

    Položka č.: 61

    akvarel, pastel, papír, 31 x 19,5 cm, sign. DU Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

  • Ota Janeček

    Ležící

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (223 €)

    tuš, papír, 16,5 x 28,5 cm, sign. PD Janeček, rám, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (223 €)

  • Josef Liesler

    V antickém divadle

    Položka č.: 59

    tuš, akvarel, papír, 1960, 28,5 x 19 cm, sign. PD Liesler 1960, rám, lehce pokrčený papír, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

  • František Říha

    (1910-1986)

    Bílé město

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.223 €)

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.223 €)

  • František Říha

    (1910-1986)

    Nábřeží se stožárem

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 16.800 CZK (623 €)

    olej, sololit, 39 x 55 cm, sign. PD František Říha, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 16.800 CZK (623 €)

  • Josef Jíra

    (1929-2005)

    U vody

    Položka č.: 56

    kvaš, papír, 1977, 48 x 44 cm, sign. PD J. Jíra 77, rám, umělec, který procestoval řadu zemí a své zážitky zaznamenal nejen ve svých slavných denících, ale také v řadě obrazů, se v devadesátých letech s upřímným vyznáním a obdivem vrátil ve svých dílech k rodnému kraji. Jeho spontánní dramatické záz…