Arabská kniha

    Položka č.: 257604

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:48

    kniha, 22 x 15 cm, kniha v arabském jazyce, bez zjištěných nakl. údajů, zdobená plátěná vazba se zlacením, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • František Vopak

    (1908-1958)

    Česká tvář

    Položka č.: 257605

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:49

    fotografie, 27 x 21 cm, 40x hlubotisková fotografie k cyklu Česká tvář, 100 fotografií představitelů kulturního života, nekompletní, některé fotografie se opakují, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Fabrice Le Hénanff

    (1972)

    H.H. Holmes

    Položka č.: 257606

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:50

    kniha, 32 x 24 cm, originální a signovaná kresba fixem francouzského karikaturisty a designéra na titulní straně, vyd. Glénat, 2003, komiks, francouzský text, pův. vazba, laminované desky, 48s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Jeden kus života

    Položka č.: 257607

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:51

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Stanislav Hudeček

    (1872-1947)

    V záři malé lucerničky objevili se dva zakuklenci

    Položka č.: 257608

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:52

    lavírovaná kresba tuší, běloba, papír, 50 x 32 cm, sign. LD St. H., ilustrace ke knize, na zadní straně popsáno a značeno razítkem F. Topič v Praze, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Konvolut aktů

    Položka č.: 257609

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:53

    fotografie, 22 x 13 cm, 31x čb. bromostříbrná fotografie, bez nakl. údajů, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Čestmír Šíla

    (1924)

    Kuks

    Položka č.: 257610

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:54

    10x fotografie, 23,5 16,5 cm, 10x bromostříbrná fotografie Č. Šíla, Státní památková správa Praha, nedat., lehké prohnutí, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Zdenek Rykr

    (1900-1940)

    Vyplatí se chtít PALABA

    Položka č.: 257611

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:55

    plakát, 1936, 95 x 61 cm, rám, originální reklamní plakát na téma baterie Palaba (tehdejší výrobce plochých baterií a článků), přeloženo, v pravé dolní části na papíře místy skvrnky, Antikvariát Dlážděná, studium na FF UK, výtvarně samouk, jako host vystavoval s Tvrdošíjnými

  • Albert Jonáš

    (1893-1974)

    Ottovo mýdlo rakovnické

    Položka č.: 257612

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:56

    kombinovaná technika, papír, 68 x 45 cm, sign. PN arch. Jonáš, návrh reklamního plakátu, 20.-30. léta 20. stol., autorem je známý architekt a průmyslový grafik, který projektoval mj. pasáž Rokoko na Václavském náměstí, lázeňské objekty v Jáchymově a Toušni nebo třeba salonní železniční vagony, Antik…

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Bonavontvr Peeters

    Položka č.: 257613

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:57

    rytina, kolem 1650, 16 x 11 cm, značeno LD Ionnes Meyssen pinxit et excudit. a PD W. Hollar fecit, stav velmi dobrý, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Saul / Judita a Holofernes

    Položka č.: 257614

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:58

    2x kolorovaná mědirytina na ručním papíře, 24 x 15 / 24 x 15 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Matthäus Merian

    (1593-1650)

    Valdštejnova smrt

    Položka č.: 257615

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 16:59

    mědirytina, 27 x 34 cm, značeno LD v desce M. Merian fecit, mírně pokrčený a natržený papír, Antikvariát Dlážděná

  • Antonín Waldhauser

    (1835-1913)

    Žižkův dub

    Položka č.: 257616

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 17:00

    tužka, papír, 1854, 29 x 40,5 cm, monogr. PD W. A. 1. 11. 54, rám, na zadní straně přípis od Josefa Jana Šedivého, rám poškozen, skvrny na papíře, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Lhoty, Ch. Rubena a M. Haushofera na pražské akademii, poté studium na Akademie der bildenden Künste ve Vídni

  • Kamil Lhoták

    Ze života balónu

    Položka č.: 257617

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 17:01

    serigrafie, 1982, 15,5 x 11 cm, sign. PD K. Lhoták, značeno v tisku PD Kamil Lhoták 82, pamětní tisk vydaný Spolkem českých bibliofilů k besedě se zasloužilým umělcem Kamilem Lhotákem konané 26. září v Olomouci a 30. září 1982 v Praze, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Kolektiv autorů

    Natures wisdom

    Položka č.: 257618

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 17:02

    soubor grafických listů, 2005, 32,5 x 24,5 cm, sign. vše, č. 148/150, J. Anderle, Igor Piačka, Karel Demel, Oldřich Kulhánek, Marina Richterová, vydal EXPO AICHI 2005

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Kolektiv autorů

    Soubor šesti grafických listů (Cyril Bouda, Václav Fiala, Milada Kazdová, Antonín Majer, Vladimír Silovský, František Tavík Šimon)

    Položka č.: 257619

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 17:03

    5 x lept; 1 x mědirytina, 1941, 52 x 39,5 cm, sign. vše, dílo vyšlo v roce 1941 nákladem Klubu přátel umění v Prostějově v počtu 200 výtisků, a to 30 na japanu a 170 na pannekoeku. Listy vytiskl za dozoru autorů Mirro Pegrassi v Praze. Dekorace v titulních stranách nakreslil Cyril Bouda. Text vytisk…

  • František Foltýn

    (1937-2000)

    Chvála oběti (Suzanne Renaud)

    Položka č.: 257620

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 17:04

    bibliofilie, 1948, 17 x 10,5 cm, sign. PD Foltýn 48, č. 406, první vydání, edice Atlantis, z francouzštiny přeložil Bohuslav Reynek, původním leptem vyzdobil František Foltýn

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Kolektiv autorů

    Čeští básníci a grafici - Divadlu hudby

    Položka č.: 257621

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 17:05

    bibliofilie, 1949-1959, 16 x 12 cm, signované litografie: Ladislav Stehlík, Vladimír Thiele, Vilém Závada, verše věnované k desátému výročí založení Divadla hudby v Praze, vyzdobili původními litografiemi: Max Švabinský, Josef Liesler, Jiří Švengsbír, Václav Sivko, Ota Janeček, Mario Stretti, Karel …

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • V. Olíva

    Luděk Marold - Album Zlaté Prahy

    Položka č.: 257622

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 17:06

    kniha, 41,5 x 29 cm, druhé rozmnožené vydání, Prémie Zlaté Prahy, nákladem J. Otty v Praze

  • Jindřich Štýrský

    (1899-1942)

    Poezie

    Položka č.: 257623

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 14. 07. 2021 17:07

    kniha, 1992, 29 x 18,5 cm, vydal Československý spisovatel, Praha 1992, doslov Karel Teige a Jiří Brabec, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Abstraktní kompozice I.

    Položka č.: 257624

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:00

    dřevořez, 1946, 16 x 15 cm, sign. DU Istler 46, rám, Josef Istler patří k jedné z vůdčích osobností českého informelu. Jeho dílo bylo výrazně ovlivněno surrealismem a vyvinulo se až k abstrakci. Informální umění, zkráceně informel, se v Evropě výrazně prosazovalo po druhé světové válce. V komunistic…

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč CZK

  • Jan Zrzavý

    Anděl II

    Položka č.: 257625

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:01

    lept, 1973, 23,5 x 15 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, a. t., Prémie Lyry Pragensis r.1973, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Le Lézard aux Plumes d´or

    Položka č.: 257626

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:02

    litografie, 1971, 33,7 x 48,1 cm, sign. PD Miró, rám, 47/50, Ačkoliv původem katalánský malíř, grafik a sochař vystudoval umělecké školy v Barceloně a ve Francii, byla jeho tvorba velmi silně ovlivněna také vlivy soudobého amerického umění, tvůrců jako Jackson Pollock nebo Franz Kline, a stejně tak …

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Odhadní cena: 200 000 - 250 000 Kč CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Bojiště

    Položka č.: 257627

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:03

    kombinovaná technika, papír, 1941, 23 x 36 cm, sign. PN Istler, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, originální a vysoce kvalitní práce z oceňovaného období jednoho z našich nejvýraznějších představitelů zejména poválečné abstrakce. Je považován víceméně za autodidakta, malířství studoval jen po dobu …

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    Odhadní cena: 150 000 - 180 000 Kč CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Frotáž

    Položka č.: 257628

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:04

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Odhadní cena: 160 000 - 200 000 Kč CZK

  • Jan Kotík

    (1916-2002)

    Příběhy

    Položka č.: 257629

    Vyvolávací cena: 950.000 CZK (38.000 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:05

    olej na plátně, 1939, 80 x 110 cm, rám, přiložen posudek PhDr. Ivy Mladičové, osobnost malíře Jana Kotíka je charakteristická v poli českého výtvarného umění svojí nezařaditelností. Od mládí obklopen uměním, byly Kotíkovy tendence státi se umělcem pochopitelné, avšak pro syna známého malíře, prosadi…

    Aktuální cena: 950.000 CZK (38.000 €)

    Odhadní cena: 1 200 000 - 1 500 000 Kč CZK

  • Otto Mizera

    (1919-1951)

    Položka č.: 257630

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:06

    kvaš, papír, 1946, 40 x 29 cm, sign. PD Mizera 14. 11. 43, rám, vzadu štítek Ludvíka Kundery, autor patřil ke třetí́ generaci surrealistů, kteří́ tvořili během války. Podílel se na aktivitách žižkovského a spořilovského okruhu surrealistů, spolupracoval také se skupinou Ra, které přispíval do sborní…

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Václav Tikal

    (1906-1965)

    Snící masturbant

    Položka č.: 257631

    Vyvolávací cena: 650.000 CZK (26.000 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:07

    olej, plátno, 1944, 31,5 x 23 cm, sign. PN V. Tikal 44, rám, Tikal se poprvé seznámil se surrealismem koncem 30. let prostřednictvím reprodukcí surrealistických obrazů v revui Minotaure. Toto seznámení bylo pro Tikala klíčové a ovlivnilo jeho tvorbu po několik dalších desítek let. Zejména pak obrazy…

    Aktuální cena: 650.000 CZK (26.000 €)

    Odhadní cena: 800 000 - 1 000 000 Kč CZK

  • Jan Konůpek

    Postava

    Položka č.: 257632

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:08

    tuš, kombinovaná technika, papír, 1929, 50 x 39 cm, sign. PD, rám, výtvarnou tvorbu Jana Konůpka prostupuje zaujetí v nehmotném světě lidského bytí, ve světě lidských snů, myšlenek, idejí a duší. Témata pro své výtvarné vyjádření nacházel na poli filozofie, metafyziky, poezie či literatury. Inspirov…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 Kč CZK

  • Jan Konůpek

    Socha

    Položka č.: 257633

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Plánované ukončení: 15. 07. 2021 15:09

    akvarel, papír, 1944, 47 x 24 cm, PD monogr. JK 44, rám, výtvarnou tvorbu Jana Konůpka prostupuje zaujetí v nehmotném světě lidského bytí, ve světě lidských snů, myšlenek, idejí a duší. Témata pro své výtvarné vyjádření nacházel na poli filozofie, metafyziky, poezie či literatury. Inspirovaly ho zej…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Odhadní cena: 45 000 - 50 000 Kč CZK