• Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Kytice v malované váze

    Položka č.: 250757

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:15

    dřevoryt, 18,5 x 9,5 cm, sign. DU Jaroslav Šváb, č. 25/90, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný člen Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Tiskař

    Položka č.: 250758

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:16

    dřevoryt, 14 x 14,5 cm, sign. DU Jaroslav Šváb, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný člen Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    Karneval

    Položka č.: 250759

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:17

    dřevoryt, 13,6 x 14,3 cm, sign. DU Jaroslav Šváb, Antikvariát Ostrovní, studium malby a grafiky u prof. J. Bendy a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a jeho čestným předsedou, zakladatel Klubu knihy Hollar, člen SVU Aleš, skupiny Bilance, čestný člen Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Madona s dítětem

    Položka č.: 250760

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:18

    lept, 12,3 x 9,8 cm, sign. DU JVodrážka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Z Máchova kraje

    Položka č.: 250761

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:19

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Básník

    Položka č.: 250762

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:20

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Weiser

    (1914-1994)

    Valašská krajina

    Položka č.: 250763

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:21

    dřevoryt, 8,1 x 16,2 cm, sign. PD JWeiser, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. V. Mokrého, J. Vydry, F. Buriana a J. Zrzavého na PedF UK v Olomouci

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Chod

    Položka č.: 250764

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:22

    tuš, papír, 21 x 17 cm, sign. PD Vodrážka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Písmák

    Položka č.: 250765

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:23

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Husitský lukostřelec

    Položka č.: 250766

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:24

    tuš, papír, 22,5 x 17,5 cm, sign. PD Vodrážka, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a F. Kysely na VŠUP v Praze, poté M. Švabinského na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Václav Trefil

    (1906-1989)

    Lilie

    Položka č.: 250767

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:25

    litografie, 15 x 13 cm, sign. PD V. Trefil, č. 25/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Aleš, Syndikátu výtvarníků československých, hospodářského svazu architektů, malířů a sochařů, člen Tvůrčí skupiny Říjen

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Václav Trefil

    (1906-1989)

    Vesnička pod kopcem

    Položka č.: 250768

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:26

    litografie, 10 x 10 cm, sign. PD V. Trefil, č. 25/50, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Aleš, Syndikátu výtvarníků československých, hospodářského svazu architektů, malířů a sochařů, člen Tvůrčí skupiny Říjen

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jiří Šebek

    (1922-1999)

    Podhorská krajina

    Položka č.: 250769

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:27

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Jiří Šebek

    (1922-1999)

    Strom - krajina

    Položka č.: 250770

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:28

    linoryt, 15 x 9,5 cm, sign. PD JŠebek, Antikvariát Ostrovní, žák F. Hlavici, F. Doubravy a V. Makovského na VUT v Brně, člen Výtvarného studia čs. armády v Praze a SVU Aleš

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Belveder

    Položka č.: 250771

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:29

    dřevoryt, 1926, 9 x 14,5 cm, sign. PD Vik, Antikvariát Ostrovní, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Můj pes

    Položka č.: 250772

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:30

    lept, 13,8 x 8 cm, LD značeno v desce V.P., Antikvariát Ostrovní, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Pavel Laška

    (1907-1983)

    Pekelník

    Položka č.: 250773

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:31

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Emil Kotrba

    (1912-1983)

    Letní den u vody

    Položka č.: 250774

    Vyvolávací cena: 450 CZK (18 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:32

    litografie, 1944, 15,8 x 11,3 cm, sign. PD Emil Kotrba 1944, Antikvariát Ostrovní, žák prof. P. Dillingera a T. F. Šimona na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

  • Cyril Bouda

    Láhev se skleničkami

    Položka č.: 250775

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:33

    mědirytina, 5,8 x 7,7 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    Konvalinky

    Položka č.: 250776

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:34

    litografie, 18,8 x 12,3 cm, sign. PD Karel Tondl, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského na AVU v Praze, studium dějin umění, estetiky a filozofie na FF UK, grafika na Sorboně v Paříži, zakladatel SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Art v Paříži…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Karel Svolinský

    Hlava dívky

    Položka č.: 250777

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:35

    litografie, 1944, 18 x 12,5 cm, sign. LD KSvolinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Karel Štika

    (1898-1975)

    Mene, tekel

    Položka č.: 250778

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:36

    dřevoryt, 1945, 14,9 x 9,3 cm, sign. PD K. Štika 45, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, modelování a geometrie na FF UK, člen a předseda SČUG Hollar, člen UB

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Otakar Mrkvička

    (1898-1957)

    Z válečného deníku

    Položka č.: 250779

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:37

    litografie, 1945, 15,9 x 10,6 cm, sign. PD Otakar Mrkvička 45, č. 65/200, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Loukoty, E. Dítěte a V. H. Brunnera, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Cyril Bouda

    Ryby se sítí

    Položka č.: 250780

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:38

    mědirytina, 6 x 12,2 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Růže

    Položka č.: 250781

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:39

    mědirytina, 1944, 10,1 x 3,3 cm, sign. DU C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Svatopluk Klír

    (1896-1959)

    Posmrtná maska Friedricha Nietzsche

    Položka č.: 250782

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:40

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Bouda

    Hradčany od Baby

    Položka č.: 250783

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:41

    mědirytina, 5,5 x 9 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Košík s broskvemi

    Položka č.: 250784

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:42

    mědirytina, 7,8 x 7 cm, sign. LN C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Cyril Bouda

    Jahody

    Položka č.: 250785

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:43

    mědirytina, 7,8 x 9,2 cm, sign. LN C. Bouda, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Václav Fiala

    (1896-1980)

    Kentaur

    Položka č.: 250786

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 14:44

    dřevoryt, 14,8 x 10,7 cm, sign. PD V. Fiala, Antikvariát Ostrovní, studium na Akademii umění v Petrohradě, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen Bloku čs. výtvarných umělců, člen a předseda SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)