Alois Moravec

(1899-1987)

žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni; grafik, malíř; učil na Odborné škole typografické a dalších středních školách v Plzni a Praze; věnoval se malbě, volné a užité grafice, kresbě, ilustraci, knižním obálkám (Topičovy dobré knihy) a tvorbě exlibris; jeho trvalou inspirací byla krajina a lidé jižních Čech; v optimisticky laděném malířském díle, charakteristickém hýřivými barvami, se zrcadlí vztahy mezi přírodou a člověkem; kresby publikoval i v novinách a časopisech, např. v Šibeničkách, Rarachu, Švandovi dudákovi, Lidových novinách, Právu lidu, Národní politice, Humoristických listech; vydal grafická alba (mj. Roční doby, 1922; Z rodného kraje, 1925; Krajem mládí, 1952); ilustroval knihy J. Š. Baara, A. Sovy, J. Morávka ad.); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Východočeské galerie v Pardubicích, Oblastní galerie v Liberci, Západočeské galerie v Plzni, zámku v Březnici, Městského muzea a galerie ve Vodňanech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)

SEZNAM AUTORŮ

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Jan Žižka

    Položka č.: 179297

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 18:21

    linoryt, 1937, 17,4 x 13,3 cm, sign. PD A. Moravec, PF 1938, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Česání ovoce

    Položka č.: 179292

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 04. 11. 2020 18:22

    dřevoryt, 11,7 x 9,5 cm, sign. PD AMoravec, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Dívka ve slámě

    Položka č.: 237534

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 09. 11. 2020 19:02

    litografie, 20,5 x 29 cm, sign. PD Moravec, č. 4/200, papír lehce zažloutlý, na okrajích je papír mírně pokrčen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Z…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    U vřídla (Karlovy Vary)

    Položka č.: 249475

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 22:02

    lept, 18,8 x 23 cm, sign. PD AMoravec, zažloutlý papír, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Karlovy Vary

    Položka č.: 249476

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 22:04

    lept, 18,8 x 23 cm, sign. PD AMoravec, zažloutlý, při okrajích lehce pokrčený papír, na papíře drobné skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Zápa…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Ležící žena

    Položka č.: 222140

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 23:24

    litografie, 7 x 17 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Jarní květy

    Položka č.: 222249

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 23:26

    litografie, 10,5 x 19 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý, zvlněný papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Krajina

    Položka č.: 223994

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 10. 11. 2020 23:28

    lept, 1929, 10 x 14 cm, sign. PD AMoravec 1929, rám, lehce zažloutlý, pokrčený papír, na papíře drobné skvrnky, rám lehce poškozen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočes…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Veselice

    Položka č.: 249590

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 12. 11. 2020 19:12

    kolorovaná litografie, 22,2 x 16 cm, sign. PD A. Moravec, zažloutlý papír, při okrajích a v rozích papír pokrčen, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a …

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Dívka česající ovoce

    Položka č.: 178788

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 16. 11. 2020 14:23

    dřevoryt, 11,8 x 9,7 cm, sign. PD AMoravec, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Malíř

    Položka č.: 250826

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:24

    kolorovaná litografie, 16,4 x 23,5 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Selky

    Položka č.: 250827

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:25

    kolorovaná litografie, 17 x 24 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Kostel

    Položka č.: 250828

    Vyvolávací cena: 190 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 19. 11. 2020 15:26

    kolorovaná litografie, 9 x 13 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 190 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Váza s kyticí na stole

    Položka č.: 249812

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 16:13

    olej, plátno, 1930, 46 x 61 cm, sign. PD A. Moravec 30, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Strž

    Položka č.: 249900

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 17:41

    olej, lepenka, 1932, 35 x 29 cm, sign. PD A. Moravec, rám, vzadu popsáno autorem, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Údolí potoka

    Položka č.: 249901

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 17:42

    olej, lepenka, 1932, 35 x 29 cm, sign. LD A. Moravec 32, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alois Moravec

    (1899-1987)

    Selka

    Položka č.: 249902

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2020 17:43

    olej, překližka, 50 x 39 cm, rám, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook