• Arnošt Bareš

    (1898-?)

    Venkovský tiskař o básníkovi

    Položka č.: 701

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:27

    bibliofilie, 1929, 21 x 13,1 cm, 35/220, Victor Pavie, Angers - Louis Bertrand, Dijon, 13 s., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Tyrš

    (1832-1884)

    Tělocvik v ohledu esthetickém

    Položka č.: 702

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:28

    bibliofilie, 1926, 22 x 14,5 cm, knihovna Tyršův odkaz, typograficky upravil a vazbu navrhl Karel Dyrynk, číslo výtisku 261, původní brožovaná vazba, zachovalý stav, některé listky uvolněny, pošpiněná vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Petr Pištělka

    (1887-1963)

    Cestou domů

    Položka č.: 703

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:29

    bibliofilie s 10. dřevoryty a předmluvou Rudolfa Medka, 1921, 45,5 x 36 cm, vše signováno, grafický přehled mladého legionáře z cest po Rusku a Dálném východu, Švábenice na Moravě 1921, volné listy v kartonovém obalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. H. Schweigra a M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    Položka č.: 704

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:30

    bibliofilie, 36 x 25,5 cm, číslovaný výtisk 2 z 250, nepodepsán, na dřevuprostém papíře vlastní výroby, nerozřezané strany, vydal Fr. Borový Praha 1947, vazba původní brožovaná, stav dobrý, mírně pomačkané rohy a okraje obálky, částečně vybledlá, ohnuté růžky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    Písně Petra Bezruče

    Položka č.: 705

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:31

    kniha, 20 x 13,5 cm, knihovna Literárního kroužku sv. III., Chicago, Literární kroužek, 1911, vazba původní, brožovaná, 111 stran, restaurováno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Vladimír Iljič Lenin - Vladimír Majakovskij

    Položka č.: 706

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (61 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:32

    bibliofilie, 1967, 29,5 x 19,5 cm, přeložil Jiří Taufer, litografie V. Sivko, bibliofilské vydání péčí V. Sivka a J. Rathauského + jejich podpisy, jeden z 200 výtisků, celokožená vazba u prvních 100 výtisků A. Šťastný, v papírovém obale, vazba původní, celokožená, 128 stran, bez poškození, Antikvari…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (61 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdeněk Juna

    (1897-1975)

    Škádlivé povídky - Jean de Lafontaine

    Položka č.: 707

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:33

    bibliofilie, 1922, 18 x 13 cm, originální signovaný lept Zdeňka Juny, vydal Jan Perout, Brno, vazba původní, 103 stran, stav velmi dobrý, vazba nepatrně zašlá, listy lehce zažloutlý, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Město ve znamení ohně - Marie Majerová

    Položka č.: 708

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:34

    bibliofilie, 1940, 30 x 22 cm, 17 reprodukcí kreseb S. Kulhánka, expl. číslo 12, vazba původní, brožovaná, s obálkou, potrhaný ochraný obal, vamotná vazba bez poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a J. Preislera na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Písně ostrovů a bídy

    Položka č.: 709

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:35

    bibliofilie, 1942, 20,5 x 12,5 cm, originální litografie Ludmily Jiřincové, 300 číslovaných výtisků tento má č. 30, původní vazba, 38 stran , mírně opotřebovaná vazba, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolk…

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Hála

    (1895-1952)

    Dřevoryty

    Položka č.: 710

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:36

    20x dřevoryt, 1929, 50 x 35,5 cm, vše sign. PD A. Hála, 114/200, vydal Bohuslav Durych v Přerově, text Bedřich Konařík, v původním papírovém přebalu, obsahuje seznam vyobrazení dřevorytů vzniklých v letech 1924 - 1929, kompletní, desky potrhané v hřbetní části, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Šva…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vojtěch Preissig

    (1873-1944)

    The House - O knize Vojtěcha Preissiga

    Položka č.: 711

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:37

    volné listy v obálce, 25,5 x 17 cm, text napsal dr. Tomáš Vlček, graficky upravil v rámci své maturitní práce P. Büchler, příležitostný tisk k stému výročí narození Vojtěch Preissiga, volné listy v obálce, 44 stran, obálka lehce zašpiněná, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, č…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    Položka č.: 712

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:38

    bibliofilie, 1918, 23 x 18,5 cm, lept G. Staal, kniha vydána ve 225 výtiscích na českém hadrovém papíře časopisem Knihomil na Král. Vinohradech, číslo svazku 81, pevná vazba, 25 stran, neoříznuto, lehce povolená šitá vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Květná neděle - Marie Majerová

    Položka č.: 713

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:39

    bibliofilie, 1936, 23 x 17 cm, ilustrace Bouda Cyril, barevné litografie, Spolek českých bibliofilů, Praha, volně šité listy v obálce, 25 stran, zašpiněná ořízka i několik stránek, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Jahoda

    (1872-1946)

    Pazderna

    Položka č.: 714

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:40

    bibliofilie, 1931, 19 x 14 cm, podpis autora a dřevorytce Fr. Krajce, 6 dřevorytů, každý dřevoryt pak podepsán, číslo 248 z 500 exemplářů, nakl. Plajma, Praha, vazba původní, polokožená, 336 stran, vazba lehce opotřebená, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    Položka č.: 715

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:41

    bibliofilie s 5-ti serigrafiemi, 20,5 x 30,5 cm, vše signováno, volné listy v papírovém obalu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Karel

    (1902-1969)

    K. J. Erben - Poklad

    Položka č.: 716

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:42

    bibliofilie, 33,5 x 21 cm, 5x dřevoryt Václav Karel, vyd. J. Hladký, Hranice na Moravě, 1927, ex. 217/225, podpisy autorů v tiráži, brož v ob. 46s., lehce povolená šitá vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, studium u B. Dobiáše na Odborné škole keramické v Bechyni, žák prof. V. Maška a F. K…

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Suchánek

    (1933)

    Otokar Březina - Esej

    Položka č.: 717

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:43

    bibliofilie, 32 x 21 cm, 3x orig. litografie V. Suchánek, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha, 1988, volné listy v ob., nestr., opotřebená obálka, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, M. Salcmana, K. Lidického na PedF UK v Praze a V. Silovského na AVU, člen …

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Jaroslav Seifert - U malíře Vladimíra Komárka

    Položka č.: 718

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:44

    bibliofilie, 21 x 13 cm, orig. sign. dřevoryt V. Komárek, tištěná Seifertova báseň a faksimile rukopisu této básně, složené listy v kart. Deskách, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID3**9 Historie příhozu

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Dobrodružství na Sahaře

    Položka č.: 719

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:45

    bibliofilie, 20 x 26 cm, soubor kreseb V.H. Brunnera, vyd. Kamil Resler, Praha, 1928, ex. 56/60, brož bez ob. nestr., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Legenda o Svaté Kateřině

    Položka č.: 720

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:46

    bibliofilie, 29 x 20 cm, litograficky kol. dřevoryty Karel Svolinský, vyd. Spolek českých bibliofilů, Praha, 1941, nákl. 320 výtisků, tento nečísl., volné listy v ob., 189s., ochranné kartonové pouzdro, lehce natržená obálka, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRU…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Max Švabinský

    (1873-1962)

    Josef Václav Myslbek - K 60. výročí smrti Myslbekovy a k 20. výročí skonu Švabinského

    Položka č.: 721

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:47

    bibliofilie, 28 x 18 cm, ilustrace na titl. Listě M. Švabinský, vyd. jako soukromý tisk L. Páleníček, Kladno, 1981, podpis vyd., volné listy v obálce, 12s., obálka lehce zašpiněna, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek - Dvě povídky

    Položka č.: 722

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:48

    bibliofilie, 20 x 15,5 cm, 3x dřevoryt J. Váchal, vyd. Marie Kliková, Praha, 1911, pův. kart. vazba, nestr. , lehce opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jaromír Stretti - Zamponi

    (1882-1959)

    Jan Rokyta - Zimní pohádka

    Položka č.: 723

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:49

    bibliofilie, 18 x 11,5 cm, 1x sign. akvatitnta J. Stretti-Zamponi, vyd. K. reichel, Praha, 1928, podpis J. Rokyty na titl. straně, ex. 72/180, pův. pergamenová vazba, 73s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Oskar Laske

    (1874-1951)

    Laske

    Položka č.: 724

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (43 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:50

    kniha, 28 x 20,5 cm, 1x sign. lept O Laske, vyd. Rikola, Vienna, 1921, ex. 36/100, clpl. vazba, 22s., poškozený hřbet, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (43 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Mabinogi: Keltské pověsti

    Položka č.: 725

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (58 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:51

    kniha, 37 x 27 cm, 25x ilustrace J. Konůpek, vyd. Cipra a Záleský, 1949, podpis J. Konůpek v tiráži, volné archy v obálce, 124s., na obálce skvrna od polití, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen S…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (58 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Ty má mondscheinsonato

    Položka č.: 726

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:52

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 2x sign. serigrafie J. Liesler, vyd. Autor, Praha, 1982, ruční papír, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ota Janeček

    (1919-1996)

    Žena

    Položka č.: 727

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:53

    kniha, 23,5 x 27,5 cm, 1x přiložená sign. serigrafie O. Janeček, vyd. Odeon, Praha, 1971, v knize 70x reprodukce autora, pův. pevná clpl. vazba s obálkou, obálka mírně zašpiněna, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    Položka č.: 728

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:54

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1928, 27 x 19 cm, als manuskript gedruckt Berlin - Lichterfelde 1928, tištěno na ručním papíře, 28 stran, ručně vázáno v původní kartonové obálce, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 729

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:55

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x mědiryt K. Svolinský, vyd. Supraphon, Praha, 1973, podpis K. Svolinského v tiráži, ruční papír z Velkých Losin, ex. 154/200, šitá brož. s přebalem , lehce povolná šitá vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čes…

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Rejchl

    (1899-1985)

    Ignát Herrmann - Něco ze vzpomínek hradeckých

    Položka č.: 730

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:56

    bibliofilie, 20 x 15 cm, 1x čísl. sign. lept, vyd. arch. Fr. Tichý jako soukromý tisk, Hradec Králové, 1929, podpis I. Herrmann, ex. 55/100, šitá vazba v ob., 20s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook