-
Adolf Jelínek Alex
(1890-1957)
Osamělci
Položka č.: 631Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept A.J. Alex, úprava A. Chvála, vydala Jednota umělců výtvarných, Praha 1934, similijapan, 39 s., polopergamen. vazba, zlatá ořízka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na UPŠ v Praze, žák prof. A. Janka na Akademii v Mnichově a prof. M. Švabinského na AVU v Praze, člen…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Brdečka
(1917-1982)
K.H. Borovský: Král Lávra
Položka č.: 632Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby J. Brdečka, vydal Jos. Hladký, Hranice 1940, Ex. 52/55, 29 s., karton vazba, místy vybledlá vazba, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Sestrám
Položka č.: 633Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x dřevoryt, 3x viněta, 4x ilustrace a obálka Fr. Bílek, vydala Pavla Kytlicová, Tasov 1924, plpl. vazba, vevázaná obálka, na hřbetu natržená, desky lehce zvlněné, drobné skvrny na listech, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a …
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Sedmero Emanuela Lešehrada
Položka č.: 634Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. heliogravura A. Mucha, podpis autora, vydal F.J. Müller, Praha 1934, edice Lis knihomilův, Ex. 31/77, nestr., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugend…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
V. B. Nebeský: Protichůdci
Položka č.: 635Vyvolávací cena: 1.200 CZK (50 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4x lept J. Konůpek, vydal Čsl. spolek sběratelů a přátel ex libris, Praha 1924, 1. sv. sbírky Zlatá stezka, Ex 169/300, vazba Ant. Tvrdý, 45 s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, …
Aktuální cena: 1.200 CZK (50 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Minář
(1901-1973)
J.V. Sládek: Selské písně - Nové selské písně
Položka č.: 636Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, tříbarevný sign. dřevoryt K. Minář, úprava K. Dyrynk, vydal Vl. Žikeš, Praha 1936, Ex. 61/200, vazba A.L. Jirout, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Obrovského, V. Bukovace, člen jednoty umělců výtvarných v Praze, SČUG Hollar, SVUM …
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Fr. Pražák: Dětství Maxe Švabinského
Položka č.: 637Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie M. Švabinský, úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1949, Ex. 530/550, 51 s., vevázaná obálka, pl. kožená vazba, lehce odřený hřbet, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Oldřich Menhart
(1897-1962)
Dívčí válka. Zlomek z Dalemilovy Kroniky české
Položka č.: 638Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kaligrafoval, vyzdobil titul, frontispis, iniciály Old. Menhart, vydal Ot. Zahradník, Praha 1931, Ex. 38/498, nestr., polopergamen. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alfons Mucha
(1860-1939)
Svatopluk Čech: Adamité
Položka č.: 639Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ilustrace A. Mucha, vydal F. Šimáček, Praha 1897, vazba Jos. Pfeiffer, 125 s., clpl. vazba se zlaceným reliéfem, zlatá ořízka, prasklá vazba, na hřbetu a v rozích lehce poškozená, drobné skvrny na papíře, ve třech rozích chybí kování, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, významná osobnos…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Knut Hamsun: Pan
Položka č.: 640Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept J. Konůpek, úprava M. Kaláb, překlad Dr. G, Pallas, vydala grafická revue Veraikon, Praha 1912, vazba L. Bradáč, 128 s., pergamen. vazba, drobné skvrny na stránkách, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. B…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Dillinger
(1899-1954)
Václav Krška: Chlapec a kozlonoh
Položka č.: 641Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3x lept P. Dillinger, podpisy autorů v tiráži, vydal Jos. Hladký, Hranice na Moravě 1929, 13 sv. edice Amfora, Ex. 44/300, 55 s., pl. kožená vazba se zl. reliéfem, vazba lehce vybledlá jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze,…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Ivo Rublič
(1917)
S.K. Neumann: Sedm vybraných básní
Položka č.: 642Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, dřevoryty I. Rublič, vydal F.J. Müller, Praha 1946, 9. sv. sbírky 7 vybraných básní, Ex. 22/200, 41 s., polopergamen. vazba, obálka vevázaná, vazba lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu
-
Vladimír Silovský
(1891-1974)
Dílo Rudolfa Majera
Položka č.: 643Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, lept V. Silovský, vydal Arthur Novák, Praha 1927, Ex. 49/135, 128 s., polopergamen. vazba, vybledlé okraje, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. K. M. Crnčice na Uměleckoprůmyslové škole v Záhřebu, prof. M. Švabinskéh…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Šnobr: Spirála dní
Položka č.: 644Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, podpis autora, úprava, sign. lept C. Bouda, vydal St. Minařík, Smíchov 1926, 3 sv. edice Kytice, Ex. 54/340 na japanu, 57 s., kožená vazba se zl. reliéfem a písmem, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Max Švabinský
(1873-1962)
Stěpan Ščipačov: Sloky lásky
Položka č.: 645Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. litografie, vazba, předsádka a věnování M. Švabinský, úprava. M. Kaláb, vydal Svět sovětů, Praha 1959, 500 výtisků, 98 s., kožená vazba se zl. reliéfem, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
Dana Puchnarová
(1938)
Gítáňdžali
Položka č.: 646Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 8x litografie D. Puchnarová, z bengálského originálu přeložil profesor PhDr. Dušan Zbavitel, autorka vydala vlastním nákladem, vše signováno, Ex. 28, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. K. Součka, L. Čepeláka, členka SČUG Hollar a SOV
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Konůpek
(1883-1950)
Král Lávra; Chlapec hrající si s hlinou; Nachový vítr; Fantasie
Položka č.: 647Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, K.H. Borovský: Král Lávra: ilustrace V. Rada, vydal V. Pour, Praha 1940, Ex. 119/240, 32 s.; M. Bureš: Chlapec hrající si s hlinou: podpis a věnování autora, frontispis Toyen, soukromé tisky, edice SVM, Liberec 1936, Ex. 110, 13 s.; M. Bureš: Nachový vítr: podpis a věnování autora, kres…
Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Konstantin Biebl: Zrcadlo noci
Položka č.: 648Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby (kolorovaná v titulu) V. Tittelbach, vydal F. J. Müller, Praha 1939, nestr., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na AVU, člen UB, SVU Mánes a Skupiny 58
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Otakar Březina: Hudba pramenů
Položka č.: 649Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 5 dřevorytů a 5 kreseb Fr. Bílek, Odkaz, Praha 1918, 51 s., plpl. dobová převazba, zažloutlé listy, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Pirnera na AVU v Praze, J. Maudera na VŠUP v Praze a J. A. Injalberta na Académie Colarossi v Paříži, člen SČUG Hollar, SVU Mánes a Umělecké be…
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Křížová cesta
Položka č.: 650Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 51 x 34 cm, 28 velkoformátových tabulí s reprodukcemi děl F. Bílka, vytiskl grafický ústav Jana Štence, vydala Jana Hlavatá, Praha 1914, 12. svazek edice Umělecké snahy, volné listy v deskách s reliéfem F. Bílka, desky zhotovil Ant. Jelínek, ochranné pouzdro, dobrý stav, Antikvariát Os…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vladislav Hřímalý
(1895-1936)
K.M. Čapek - Chod: Deset deka
Položka č.: 651Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 6x lept V. Hřímalý, vydala Družstevní práce, Praha 1927, 1. sv. edice Slunovrat, lepty vytiskl Alessandro de Pian, 370 výtisků, 99 s., polopergamen. vazba se zlatým písmem na hřbetu, při okrajích vybledlá vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Miloš Jirko
(1900-1961)
Znící svět. Básně z let 1920 - 1921
Položka č.: 652Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, vydal Karel Beníško, Plzeň 1922, 4. sv. edice Bystřina, úprava J.R. Marek, vazba Rajman, 1000 výtisků, 39 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, lehce zašpiněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Svolinský
(1896-1986)
Kniha vzpomínek na Petra Bezruče a jeho dílo
Položka č.: 653Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, kresby a typo. úprava K. Svolinský, vydal Vilém Šmidt, Praha 1937, Ex. 75/400 Van Gelderu, 69 s., polopergamen. vazba, vel,i dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Hora
Italie
Položka č.: 654Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, ve frontispise reproduce obrazu Ot. Nejedlého, vydal Fr. Borový, Praha 1925, XVIII. kniha Zlatokvětu, úprava A. Chlebeček, 1200 výtisků, 60 s., polokožená vazba se zlatým písmem na hřbetu, v horní části lehce vybledlá vazba, lehce odřené rohy, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jiří Wolker: Balady
Položka č.: 655Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, sign. lept v titulu, typo. úprava C. Bouda, vydal Václav Petr, Praha 1925, Ex. 322/500, 61 s., karton vazba, na hřbetu lehce vybledlá a zvlněná, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jan Noha
(1908-1966)
Dvanáct májů
Položka č.: 656Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obálka a úprava Jar. Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1938, 350 výtisků, 92 s., brož, obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Otto Gayer
Miloš Jirko: Duben. Básně
Položka č.: 657Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 4 dřevoryty O. Gayer, vydal B. Kočí, Praha 1919, 205. sv. Uměl. Snah, 1000 výtisků, 50 s., brož, obálka při okraji pokrčená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Štika
(1898-1975)
K. H. Borovský: Tyrolské elegie
Položka č.: 658Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dřevoryty K. Štika, vydal Vilém Šmidt, Praha 1940, 6. sv. edice Kytice, Ex. 8/200, papír Pannekoek, vevázaná obálka, 21 s., polopergamen. vazba se zlac. reliéfem a písmem na hřbetu, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, …
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Wolker
(1900-1924)
Tři hry; A.M. Píša: Hvězdy ve vlnách; J. Hůlka: Vrah; F. Branislav: Bílý kruh
Položka č.: 659Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, frontispis O. Mrkvička, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1923, 182 s., brož, na hřbetu poškozená, dobrý stav; dřevoryt ve frontispisu J. Rambousek, edice Mladí autoři, vydal F. Svoboda, Praha 1924, 38 s., brož, na hřbetu cca 1cm poškozená, dobrý stav; linoryt ve frontispisu J…
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Gabriele Mattera
(1929)
I Pescatori
Položka č.: 660Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
12x linoryt, 29,5 x 48 cm, sign. PD G. Mattera, č. XIX - XX, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO