• Vladimír Frydrych

    (1935-2015)

    Tvář s asiaty

    Položka č.: 221776

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:05

    koláž, papír, 31,1 x 22,4 cm, značeno PD autorským razítkem FRYDRYCH, Antikvariát Dlážděná, studium na FAMU v Praze

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    A. Sova: Pankrác Budecius, kantor

    Položka č.: 229871

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 01. 2020 18:04

    kamenorytina kolorovaná litografií, 1954, 18,5 x 12 cm, sign. PD C. Bouda, rám, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu

  • Martin Mrkva

    (1989)

    Vanitas III.

    Položka č.: 242074

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (215 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2020 18:15

    olej, dřevotříska, 86 x 62 cm, sign. PD M. Mrkva, rám, obraz pochází z cyklu obrazů Vanitas, které vznikaly během šestiměsíční stáže v Budapešti, zde měl autor přístup do anatomického kabinetu a mohl po libosti skládat nebytosti, jak cyklus obrazů původně nazýval, nebytosti s existencí omezenou na d…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (215 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 Kč CZK

  • Jan Skorka Lauko

    (1966)

    Šipkaři

    Položka č.: 242075

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (322 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 01. 2020 18:13

    olej, plátno, 2018, 60 x 80 cm, sign. LD Jan Skorka Lauko 2018, klínový rám, Jan Skorka Lauko se narodil roku 1966 v Levicích na jižním Slovensku, v současné době žije v malé obci u Kutné Hory. Původní profesí pedagog se dnes věnuje olejomalbě, kresbě a grafice, ilustroval několik knih. Je označován…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (572 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 Kč CZK

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Autoportrét (Dynamit)

    Položka č.: 242054

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (268 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:44

    dřevoryt, 1921, 14,5 x 11,5 cm, sign. LD J. Váchal, rám, autorem díla je významný český solitérní autor, který se proslavil jako grafik, kreslíř, tvůrce originálních bibliofilií, spisovatel a svérázný myslitel. Vyučil se knihvazačem, absolvoval soukromou školu A. Kalvody a grafickou školu A. Herver…

    Aktuální cena: 13.000 CZK (465 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Petr Nikl

    Obelisk

    Položka č.: 242059

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (125 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:40

    litografie, 1990, 31,3 x 25,5 cm, sign. PD Petr Nikl 1990, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen Umělecké skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 3.500 CZK (125 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč CZK

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 242055

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (429 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:33

    litografie, 1960, 52,8 x 40 cm, sign. PD Istler 60, č. XIV., kvalitní a charakteristická práce jednoho z našich nejvýznamnějších zástupců zejména poválečné abstraktní tvorby. Byl zakládajícím členem skupiny Ra, členem skupiny Mánes, člen hnutí Phases, SČVG Hollar a člen výrazné na mezinárodním poli …

    Aktuální cena: 12.000 CZK (429 €)

    Poslední dražitel: ID7**1 Historie příhozu

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Maxmilián Švabinský

    Básník a múza

    Položka č.: 242051

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:32

    dřevoryt, 1931, 54 x 41 cm, sign. PD MŠvabinský, lehce zvlněný, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, čl…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (322 €)

  • Jaroslav Vožniak

    (1933-2005)

    Planeta

    Položka č.: 242030

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (2.679 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:11

    olej, asambláž, dřevo, 1993, 71 x 99,5 cm, sign. PD J. Vožniak 1993, dílo významného člena seskupení Šmidrové a jednoho z nejoriginálnějších českých umělců 20. století. Společně s Karlem Neprašem, Bedřichem Dlouhým a Janem Koblasou vyznával Jaroslav Vožniak estetiku divnosti, jež byla definována jak…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (2.679 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

    Odhadní cena: 100 000 - 120 000 Kč CZK

  • Ludmila Jiřincová

    Dvě dívky

    Položka č.: 242018

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.072 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2020 18:36

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.072 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

    Odhadní cena: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Antonín Procházka

    (1882-1945)

    Zápas

    Položka č.: 242002

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (358 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2020 18:19

    pero, tuš, papír, 15 x 20,5 cm, monogr. LD AP, rám, Antonín Procházka byl už od ukončení studií na UMPRUM a posléze na AVU (prof. Schwaiger, Švabinský) jedním z našich nejaktivnějších a nejvýraznějších umělců. Na podzim 1906 se vydal s Emilem Fillou a Bedřichem Feiglem na studijní cestu do Berlína, …

    Aktuální cena: 10.000 CZK (358 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 18 000 Kč CZK

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Krajina s řekou

    Položka č.: 241998

    Vyvolávací cena: 250.000 CZK (8.929 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 21. 01. 2020 18:18

    olej, karton, cca 1930-35, 69 x 98 cm, sign. LD Radimský, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, nabízená položka je dílem významného českého autora, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Za svého pobytu v Paříži se seznámil s impresionisty kolem Clauda Moneta a Camilla Pissara. S …

    Aktuální cena: 250.000 CZK (8.929 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Na Studnickém

    Položka č.: 241967

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.000 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2020 18:27

    olej, karton, 37,5 x 49,5 cm, sign. PD Kaván Na Studnickém, rám, název malby se vztahuje k lokalitě studnických polí v okolí Studnice, kde František Kaván často maloval, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, při okrajích malba mírně zašlá, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka na AVU v P…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.000 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    The Fall

    Položka č.: 241965

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.250 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2020 18:22

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.250 €)

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Josef Velčovský

    Židovský hřbitov

    Položka č.: 241963

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.036 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2020 18:20

    akryl, plátno nalepeno na dřevě, 1988, 40 x 50 cm, sign. PD Velčovský 88, rám, vzadu štítek Galerie Dílo, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, žák prof. K. Součka na AVU v Praze, prof. S. W. Heytera v Atelieru 13 v Paříži, člen UVU ČR, National Geographic Society

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.036 €)

    Madona a sv. Šebestián

    Položka č.: 241943

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (893 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 01. 2020 18:00

    olej, plátno, 201,5 x 112, 5 cm, rentoilováno, malba místy sedřena

    Aktuální cena: 25.000 CZK (893 €)

    Poslední dražitel: ID5**6 Historie příhozu

  • Marie Helena Štecherová

    (1919-2003)

    Hvězda

    Položka č.: 228679

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 01. 2020 14:40

    lept, 1995, 17,8 x 15,8 cm, sign. PD M.H. Štecherová 95, Antikvariát Ostrovní, žákyně prof. E. Paličkové a K. Svolinského na VŠUP v Praze, žákyně O. Kokoschky na "Škole vidění" v Salcburku

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Různí autoři

    Česká původní grafika III.

    Položka č.: 228646

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (83 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 01. 2020 14:22

    10x grafika, autoři: P. Dillinger - linoryt, V. Fiala - dřevoryt, L. Jiřincová - litografie, F. Kobliha - dřevoryt, A. Macková - dřevoryt, 2x V. Mašek - litografie a dřevoryt, V. Silovský - lept, K. Štěch - dřevoryt, K. Vik - dřevoryt, vše signováno, volné listy v kartonových deskách, Antikvariát Os…

    Aktuální cena: 2.300 CZK (83 €)

  • Různí autoři

    Česká původní grafika IV.

    Položka č.: 228645

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (61 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 01. 2020 14:21

    10x grafika, autoři: P. Dillinger - linoryt, V. Fiala - dřevoryt, A. Macková - dřevoryt, V. Mašek - litografie, A. Moravec - lept, V. Plátek - litografie, V. Polášek - dřevoryt, V. Sedláček - litografie, A. Strnadel - litografie, K. Vik - dřevoryt, vše signováno, volné listy v kartonových deskách, A…

    Aktuální cena: 1.700 CZK (61 €)

  • Pravoslav Kotík

    (1889-1970)

    Akty

    Položka č.: 228642

    Vyvolávací cena: 4.900 CZK (175 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 15. 01. 2020 14:18

    5x lept, 5 leptů P. Kotík, vše signováno, úvodní slovo napsal Fr. Halas, vydalo Družstvo Dílo přátel umění a knihy, Praha, 250 výtisků, volné listy v papírových deskách, desky potrhané , Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, K. V. Maška a J. Schikanedera na UMPRUM v Praze, člen SVU Mánes, Uměle…

    Aktuální cena: 4.900 CZK (175 €)

  • Věra Kryšpinová

    Zima

    Položka č.: 213150

    Vyvolávací cena: 450 CZK (17 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 01. 2020 14:22

    fotografie, 1930, 17,3 x 23,3 cm, rám, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 450 CZK (17 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Pudrující se dívka

    Položka č.: 202414

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 14. 01. 2020 14:03

    akvarel, tužka, papír nalepený na sololitu, 1919, 100 x 80 cm, sign. LD K. Šimůnek 1919, roztržený, zvlněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Brožíka a F. Engelmüllera na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Syndikátu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

  • Jaroslav Bartoš

    (1926)

    Paridův soud

    Položka č.: 199458

    Vyvolávací cena: 350 CZK (13 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 01. 2020 14:40

    Aktuální cena: 350 CZK (13 €)

  • Josef Ruszelák

    Jaro

    Položka č.: 177849

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 01. 2020 14:11

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Položka č.: 177685

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 01. 2020 14:09

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

    Horská krajina

    Položka č.: 177683

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 01. 2020 14:08

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

    Havrani

    Položka č.: 229946

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 01. 2020 23:54

    mědirytina, 7 x 5 cm, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Erika Molínová

    (1927)

    Položka č.: 228890

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 01. 2020 23:44

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID4**6 Historie příhozu

  • Eugen Jonáš

    Před kostelem

    Položka č.: 228552

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 01. 2020 23:30

    lept, 27,3 x 23,3 cm, sign. PD, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Anna Macková

    (1887-1969)

    Chalupa ve Studeňanech u Jičína

    Položka č.: 228300

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 01. 2020 23:16

    Aktuální cena: 1.400 CZK (50 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu