Jihočeští autoři

Aukce představuje díla jihočeských rodáků či výtvarníků, kteří v jižních Čechách dlouhodobě tvořili.

  • Antonín Homolka

    (1909-1964)

    Třešně

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:02

    suchá jehla, 10,2 x 38,5 cm, sign. PD A. Homolka, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Bendy na UPŠ v Praze, prof. W. Nowaka a T. F. Šimona na AVU tamtéž, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Bohuslav Coufal

    (1895-1969)

    Český Krumlov

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:04

    litografie, 18,8 x 39,8 cm, sign. PD Coufal, pasparrta, povinný výtisk, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Ludmila Mazancová

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 250 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:06

    pastel, papír, 1995, 8,7 x 8,5 cm, sign. PD Mazancová 95, rám, lehce zašlý rám, nepatrně odřen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Jiří Müller

    (1934-2014)

    Motýl / Vesnice

    Položka č.: 5

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:10

    tuš, pastel, papír, 1970, 20,2 x 15,5 cm, sign. DU Jiří Müller 1970, DU p. M. Novákové, na jedné straně papíru motýl, z druhé strany kresba vesnice, papír zašlý a zažloutlý, v rozích stopy po hnědé papírové pásce, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Jiří Müller

    (1934-2014)

    Svíčka

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 200 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:12

    tuš, akvarel, kombinovaná technika, papír, 1970, 17,9 x 14,4 cm, sign. PD Jiří Müller 2. srpna 1970, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Cyril Chramosta

    (1908-1990)

    Ve světle pražských lamp (PF 1971)

    Položka č.: 7

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:14

    litografie, 1970, 32 x 9,3 cm, sign. DU Cyril Chramosta , a.t. , papír zažloutlý s drobnými žlutými tečkami, v rozích papír pokrčen, u pravého okraje v dolní části na dvou místech natržen 3 cm a 4 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Cyril Chramosta

    (1908-1990)

    Vstup na Malou Stranu (PF 1972)

    Položka č.: 8

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:16

    litografie, 1971, 29,2 x 9,3 cm, sign. DU Cyril Chramosta , č. 30/50, sign. v kameni LD Cyril Chramosta , papír u dolního a horního okraje pokrčen, v místech pokrčení nepatrné šedé šmouhy, u horního okraje papír natržen 1,7 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. O. Blažíčka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (9 €)

  • Jarmila Lorencová

    Podzimní krajina

    Položka č.: 9

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:18

    pastel, tempera, akvarel, papír, 1992, 15,8 x 26 cm, sign. PD JLorencová 92, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Jan Halla

    (1926-1988)

    Leknín

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:20

    litografie, 1973, 38 x 44,5 cm, sign. PD Jan Halla 73, pasparta, č. 63/80, v horní části pasparty pár drobných skvrnek, antiqari.at Radhošťská, studoval na AVU v Praze u prof. K. Pokorného a J. Laudy a na VŠUP v Praze u prof. K. Svolinského

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)

  • Alfred Kindler

    (1925-2019)

    Zima

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:22

    olej, sololit, 1995, 21 x 21,2 cm, sign. LD Kindler, rám, zezadu Vánoce 95, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 900 CZK (38 €)

  • Jan Pešťák

    (1910-2001)

    Zátiší s citrony

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 550 CZK (23 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:24

    pastel, papír, 17 x 26,2 cm, sign. PD Pešťák, rám, rám zašlý, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 550 CZK (23 €)

  • Ludmila Mazancová

    Masopust

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:26

    akvarel, tuš, papír, 22,3 x 17,6 cm, sign. PD Mazancová, pasparta, pasparta zašpiněná, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • František Mrázek

    (1912-2002)

    Sochařova múza

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 180 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:28

    dřevořez, 9 x 4 cm, sign. DU F. Mrázek, pasparta, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 180 CZK (8 €)

  • Pavel Kalista

    Roklan

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:30

    pastel, papír, 14,5 x 18,5 cm, sign. PD Kalista, rám, zezadu autorské razítko, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Karel Štech

    (1908-1982)

    Vesničan

    Položka č.: 16

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:32

    akvatinta, suchá jehla, 1938, 11,8 x 7,8 cm, sign. PD K. Štech 38, rám, papír mírně zažloutlý a zašlý, na rámu oděrky, sklo se v rámu pohybuje, ale nevypadává, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení …

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Karel Štech

    (1908-1982)

    Dělník

    Položka č.: 17

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:34

    lavírovaná tuš, papír, 12,2 x 7,8 cm, monogr. PD ŠK, pasparta, papír zažloutlý, pasparta i páska zažloutlé a zašlé, antiqari.at Radhošťská, studium grafiky u prof. Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, žák prof. F. T. Šimona na AVU, člen SČUG Hollar, Sdružení jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)

  • Jiří Probošt

    (1880-1953)

    Pastýř se stádem ovcí

    Položka č.: 18

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:36

    suchá jehla , 1945, 24,5 x 33 cm, sign. PD Probošt 1945, pasparta , papír lehce zažloutlý a zvlněný , antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jiří Müller

    (1934-2014)

    Květiny v poháru

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:38

    linoryt, 27 x 22,5 cm, sign. PD J. Müller , rám , č. 159/200, na rámu drobné oděrky , antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Theodor Pchálek

    (1904-1992)

    Zátiší s broskvemi

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:40

    olej, překližka , 23,5 x 32 cm, sign. PD T. Pchálek , rám , antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 800 CZK (34 €)

  • Jan Pešťák

    (1910-2001)

    Květina

    Položka č.: 21

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:42

    pastel, papír, 1969, 43 x 20 cm, rám, vzadu popsáno autorkou, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 600 CZK (25 €)

  • Jan Pešťák

    (1910-2001)

    Květiny ve váze

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 450 CZK (19 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:44

    pastel, papír, 27,3 x 25 cm, sign. PD Pešťáková, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 450 CZK (19 €)

  • Ludmila Mazancová

    Chrpy ve váze

    Položka č.: 23

    Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:46

    olej, sololit, 29,9 x 24,9 cm, sign. LD Mazancová, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Ludmila Mazancová

    Květiny ve váze

    Položka č.: 24

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:48

    olej, překližka, 2004, 28,4 x 21 cm, sign. LD Mazancová 2004, rám, malba vypadává z rámu, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 700 CZK (30 €)

  • Jarmila Lorencová

    Letní květiny ve váze

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (63 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:50

    akvarel, tempera, pastel, papír, 1994, 49 x 34,5 cm, sign. PD J. Lorencová 94, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.500 CZK (63 €)

  • Jarmila Lorencová

    Fialová kytice

    Položka č.: 26

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:52

    akvarel, tempera, pastel, papír, 1994, 49 x 34 cm, sign. PD J. Lorencová 94, rám, antiqari.at Radhošťská

  • Ludmila Mazancová

    Jeřabiny

    Položka č.: 27

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:54

    olej, plátno, 2010, 48,5 x 39 cm, sign. PD Mazancová 2010, rám, rám v jednom místě odštípnutý, antiqari.at Radhošťská

  • František Peterka

    (1920-2007)

    Vesmírná kolize

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 120 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:56

    lept, 1958, 6 x 5,8 cm, sign. DU František Peterka 58, papír při levém okraji ve spodní části nepatrně ušpiněn (nezasahuje do tisku), antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 120 CZK (5 €)

  • Jan Pěšťák

    (1910-2003)

    Ženský akt

    Položka č.: 29

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 18:58

    tempera, papír, 1991, 25,5 x 21 cm, monogr. PU J.P. 91, rám, antiqari.at Radhošťská, soukromě studoval u profesora AVU J. Obrovského, člen SČVU, Jednoty umělců výtvarných a Svazu jihočeských výtvarníků

    Aktuální cena: 400 CZK (17 €)

  • Jan Halla

    (1926-1988)

    Portrét muže

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 19:00

    dřevořyt, 1956, 17,6 x 14,9 cm, sign. PD Jan Halla 56, pasparta, č. 29/100, látková páska od pasparty po celé pravé délce odchlíplá, antiqari.at Radhošťská, studoval na AVU v Praze u prof. K. Pokorného a J. Laudy a na VŠUP v Praze u prof. K. Svolinského

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

  • Ludmila Mazancová

    Podzimní stromy

    Položka č.: 31

    Plánované ukončení: 20. 10. 2022 19:02

    akvarel, pastel, papír, 2006, 24,7 x 16 cm, sign. PD Mazancová 2006, pasparta, vyskleno, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (11 €)