Alfons Mucha

(1860-1939)

malíř, kreslíř, grafik, dekoratér a portrétista, je jednou z nejvýznamějších osobností evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakousku známé jako „Jugendstil“. Představuje poslední pokus o stylovou jednotu všech uměleckých odvětví. Secese popřela a překonala historismus a eklekticismus uměleckých slohů 19. století a položila základy pro rozvoj moderního umění 20. století. Hlavní myšlenka secese je o novém spojení umění se životem. Poznamenala celý další vývoj moderní kultury od architektury po všechny oblasti užitého umění. Navrhl poštovní známky (Hradčany) a bankovky, nevyhýbal se žádné oblasti dekorativního umění. Navrhoval šperky, sklo, nábytek, interiéry, ilustroval knížky a časopisy. Je autorem výzdoby Primátorského sálu v Obecním domě.Za svého pařížského pobytu proslul zejména plakáty pro herečku Sáru Bernhardtovou. Je autorem monumentální „Slovanské epopeje“, která má 20 pláten a každé toto plátno má rozměry kolem 610 x 810 cm. Slovanská epopej je trvale vystavena na zámku Moravský Krumlov. Alfons Mucha maloval Slovanskou epopej 18 let života. Dne 1. září 1928 byla oficiálně odevzdána městu Praze, které věnoval i okno pro katedrálu sv. Víta v roce 1931.

SEZNAM AUTORŮ

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Růžena Jesenská: Ballady a písně

    Položka č.: 201

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, dvoubarev. titulní list, viněta za titulem a nakl. značka A. Mucha, vazba Jos. Pfeiffer, 51. sv. ed. Salonní bibliotéka, vydal Jan Otto, Praha 1904, pl. zdobená vazba se zlac. reliéfní výzdobou a ořízkou, 88s., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 1…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Q. M. Vyskočil: Útok moře

    Položka č.: 196

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    kniha, Obálka, titulní list, ilustrace a ornamentální výzdoba A. Mucha, vydal E. Beaufort, Praha 1922, polopl. převazba, 137s., skrvny na vazbě, zažloutlý papír, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v rakous…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    J. Hais - Týnecký: Andělíček z Baroku

    Položka č.: 183

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (276 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    bibliofilie, 27 x 21,5 cm, návrh obálky, titul, iniciály, viněty, dekorativní rámce textu a stránkové dekorace doplnění o barevné medailonky A. Mucha, vydal J. Otto, Praha 1929, Ex. 274/300, pův. brož., na několika místech drobné skvrky, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, významná osobnost evro…

    Aktuální cena: 6.900 CZK (276 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Die Technik und das Werbeplakat um die Jahrhundertwende

    Položka č.: 736

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2021 15:00

    soubor pohlednic, soubor 9 pohlednic s vyobr. dobových plakátů, např. A. Mucha, K. Reisner aj., vyd. Národní technické muzeum, Praha, 1983, volné listy v obálce, ob. lehce zašlá, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, významná osobnost evropské kultury konce 19. a začátku 20. století – období secese, v…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook