Bohuslav Reynek

(1892-1971)

soukromé studium, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, básník, překladatel; studoval na ČVUT v Praze, malířsky se vzdělával soukromě; po roce 1915 se intenzivně věnoval vlastní básnické tvorbě a překladatelství; spolupracoval s nakladatelem J. Florianem ve Staré Říši na edici Dobré dílo; ve 20. letech vznikly v tomto okruhu jeho expresionisticky laděné linoryty, spjaté s uměním krásné knihy; po sňatku s francouzskou básnířkou Suzanne Renaudovou (1926) se ve 20. a 30. letech opakovaně vracel do Francie (Grenoble); přeložil a ilustroval její básnickou sbírku Dveře v přítmí (1947); vedle básnické tvorby se věnoval kresbě, pastelu a akvarelu, malířsky čerpal v krajině okolí Grenoblu a v Provanci, zaznamenával výjevy z každodenního života; první linoryty stály svou lapidárností a kolorismem v blízkosti expresionismu E. Noldeho, s nímž pozdějí sdílel i neortodoxnost v pojetí biblických příběhů; postupně přešel od expresivní figurální malby a krajinářských motivů v kresbách a pastelech ke grafice hluboké symboliky; 1936 se natrvalo vrátil do Petrkova, kde vzniklo kolem 600 grafických listů v technice suché jehly nebo leptu, překračujících žánrová východiska zátiší nebo krajiny; do reálnéhio kontextu v nich vstupovaly biblické děje, které tvořily často i samostatný námět; v letech nástupu komunistického režimu žil ve vnitřním exilu katolického básníka, bez možnosti vystavovat; v 50. a 60. letech vytvořil nejvýznamnější část svého grafického díla, cykly Job, Don Quijote a množství grafik se sakrálními významy; v té době se jeho dílo přiblížilo lyrické abstrakci; vždy se v něm prolínala výtvarná složka s básnickou; básnické dílo zahrnuje 9 básnických sbírek, 2 sbírky básní v próze a řadu významných překladů, zejména francouzské poezie a prózy; udržoval kontakty s umělci Osmy a Skupiny výtvarných umělců, později se skupinou Tvrdošíjní; zastoupen ve sbírkách NG, GHMP v Praze, Galerie Benedikta Rejta Louny, MG Brno, GMU Roudnice nad Labem, AJG Hluboká nad Vltavou, GU Karlovy Vary, Východočeské galerie Pardubice, GVU Hodonín, GU Ždár nad Sázavou, GVU Havlíčkův Brod, OGV Jihlava, Musée Grenoble a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Veroničina rouška

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 155.000 CZK (6.200 €)

    Plánované ukončení: 10. 12. 2020 15:00

    suchá jehla, 22 x 16,5 cm, sign. PD Reynek, rám, Bohuslav Reynek patří mezi nejvýznamnější české mistry grafických technik, především v technice leptu a suché jehly kombinované s monotypem dosáhl nadstandardní bravury, kterou v roce 2010 mohlo obdivovat i publikum v japonském Tokiu. Atmosféra kontem…

    Aktuální cena: 155.000 CZK (6.200 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Sníh

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    suchá jehla, 1941, 13 x 8,5; 11,5 x 13 cm, sign. vše PD Reynek, nabízený cyklus obsahuje 9 suchých jehel z původních 10, 7x rámováno, 2x volný list, Bohuslav Reynek patří mezi nejvýznamnější české mistry grafických technik, především v technice leptu a suché jehly kombinované s monotypem dosáhl nads…

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.400 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Tvé prsty...

    Položka č.: 238

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 26. 11. 2020 15:00

    suchá jehla, 11 x 18 cm, sign. PD Reynek, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Ondřej Fibich: Tři z Petrkova

    Položka č.: 342

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bibliofilie, suchá jehla B. Reynka ve frontispisu, podpis autora v tiráži, vyd. jako soukr. tisk Dominik Mačas, Nezvěstice, 2016, ex. 9/40, ruční papír z Velkých Losin, volné listy v ob.,, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých sp…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Tři dokumenty ke Stínu kapradiny

    Položka č.: 364

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, rytina B. Reynka ve frontispisu (pozdější otisk), vyd. J. Glivický, Prostějov, 1977, ex. 6/22, tisk Josef Cipra, ruční papír, volné archy v ob., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Na voze

    Položka č.: 249239

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 23:46

    suchá jehla, 6 x 9 cm, pozdější otisk z původní desky, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Cesta do Egypta

    Položka č.: 249241

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 23:50

    suchá jehla, 7,8 x 11,3 cm, pozdější otisk z původní desky, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Kozy

    Položka č.: 249242

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 23:52

    suchá jehla, 8,7 x 7,6 cm, pozdější otisk z původní desky, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Motýl

    Položka č.: 249243

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 23:54

    suchá jehla, 14,2 x 12,2 cm, značeno PD tisk Reynek, pozdější otisk z původní desky, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Kůzlátka

    Položka č.: 249244

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    Plánované ukončení: 07. 12. 2020 23:56

    suchá jehla, 12,2 x 8 cm, značeno PD tisk Reynek, pozdější otisk z původní desky, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Na voze

    Položka č.: 249509

    Plánované ukončení: 08. 12. 2020 17:50

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    O.W. Milosz: Mifiboseth

    Položka č.: 251042

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2020 14:57

    bibliofilie, dřevoryt na titulním listu a obálka J. Benda, přeložil Bohuslav Reynek, dvoubarevným tiskem vytiskli Kryl a Scotti, edice Dobré dílo, sv. 58, vydala Stanislava Jílovská, Praha 1919, 57 s., brož, stav velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtva…

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Grafické dílo

    Položka č.: 251117

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2020 16:11

    katalog, text J. Šerých, 6 čb. vyobrazení, vyd. Galerie v Havlíčkově Brodě, 1968, tři dvojlisty s obálkou, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Výběr z díla 1930-1971

    Položka č.: 251119

    Plánované ukončení: 17. 12. 2020 16:13

    katalog, řada čb. vyobrazení děl a básně B. Reynka, doprovodný text O.A. Kukla, seznam vyst. prací, vyd. GHMP, Praha, 1972, volné listy s obálkou, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Grafika, kresby

    Položka č.: 251120

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2020 16:14

    katalog, 12 čb. vyobr., text N. Dvořáková, vyd. Dům umění města Brna, 1985, sešit, nestránkováno, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Grafické dílo

    Položka č.: 251121

    Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2020 16:15

    katalog, text J. Šerých, seznam vyst. prací, vyd. Komise ŽKL, Žďár nad Sázavou, 1970, tři dvojlisty, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 90 CZK (4 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1892-1971)

    Bohuslav Reynek a kniha

    Položka č.: 251122

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 17. 12. 2020 16:16

    katalog, leták v výstavě, ukázka z knihy Had na sněhu, seznam překladů B. Reynka, vyd. Památník národního písemnictví, Praha, 1970, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar, Svazu čsl. výtvarných umělců a Syndikátu českých spisovatelů

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)