Cyril Chramosta

(1908-1990)

V r. 1937 působil jako stavitel. Po celý svůj život žil převážně v Praze, ale neustále se vracel na chalupu do rodného Husince, ve 30. a 40. letech 20. stol. působil v Březnici, od pol. 50. let navštěvoval také Mělnicko, svůj provizorní ateliér měl v Obříství. Vytvořil rozsáhlý soubor obrazů s tématikou rybníků či rybářů. autodidakt také působil jako grafik

  • Cyril Chramosta

    (1908-1990)

    Do obory

    Položka č.: 274023

    Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:06

    akvarel, uhel,, papír, 1950, 29,5 x 38,5 cm, sign. PD Chramosta, pasparta, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 500 CZK (21 €)