Karel Demel

žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie, následovala studia na VŠUP v Praze; je jedním z nejvýznamnejších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let; jeho grafické dílo je převážně figurálně zaměřeno; tematicky je určeno jeho vztahem k hudbě; vytváří cykly mědirytin i jednotlivé grafické listy, kde usiluje o vyjádření hudebních motivů a nálad, lidských citů, především lásky; mědiryt provází tónovaných hlubotiskem; přibližně od 1981 se věnuje také kresbě a akvarelu; ilustruje poezii a vytváří ex libris; hraje na pozoun v kapele Grafičanka (J. Anderle, K. Demel, J. Pacák, J. Slíva, J. Suchánek); zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie Bratislava, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Karel Demel

    B. Ditrych: Jen tak

    Položka č.: 190

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    bibliofilie, 2x sign. dvoubar. kresba K. Demel, vyd. SČB, Praha, 2009, ex. 77/220 s podpisem autora a M. Dyrynka (úprava) v tiráži, ed. Pulpilla, sv. 31, ruční papír, rozměr brožury: 13,6x8,8 cm, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na …

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

  • Karel Demel

    Flétna I

    Položka č.: 244645

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (108 €)

    Plánované ukončení: 08. 06. 2020 16:30

    lept, 1997, 51 x 32,5 cm, sign. PD K Demel 97, rám, č. 78/130, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (108 €)