Karel Demel

žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; studoval nejprve na pražské konzervatoři, poté působil jako učitel hudební teorie, následovala studia na VŠUP v Praze; je jedním z nejvýznamnejších představitelů imaginativního realismu sedmdesátých a osmdesátých let; jeho grafické dílo je převážně figurálně zaměřeno; tematicky je určeno jeho vztahem k hudbě; vytváří cykly mědirytin i jednotlivé grafické listy, kde usiluje o vyjádření hudebních motivů a nálad, lidských citů, především lásky; mědiryt provází tónovaných hlubotiskem; přibližně od 1981 se věnuje také kresbě a akvarelu; ilustruje poezii a vytváří ex libris; hraje na pozoun v kapele Grafičanka (J. Anderle, K. Demel, J. Pacák, J. Slíva, J. Suchánek); zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie Bratislava, GHMP Praha, Galerie výtvarného umění Ostrava (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Karel Demel

    A další...

    Položka č.: 784

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (313 €)

    Plánované ukončení: 22. 03. 2024 14:39

    lept, 1989, 31 x 48,5 cm, sign. PD K. Demel 89, rám, č. 98/130, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.500 CZK (313 €)

  • Karel Demel

    Les

    Položka č.: 785

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (396 €)

    Plánované ukončení: 22. 03. 2024 14:40

    lept, 1986, 48 x 62,5 cm, sign PD K. Demel 86, rám, č. 56/130, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.500 CZK (396 €)

  • Karel Demel

    Před TV

    Položka č.: 880

    Vyvolávací cena: 3.100 CZK (130 €)

    Plánované ukončení: 22. 03. 2024 16:15

    lept, mezzotinta, 31,5 x 48 cm, sign. PD Karel Demel, papírová pasparta, a.t., antiqari.at Radhošťská, žák prof. Z. Sklenáře a J. Anderleho na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.100 CZK (130 €)