• Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Pražské pavlačové anekdoty

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2020 15:00

    kniha, podpis B. Hrabala v titulu, vydala Pražská imaginace, Praha 1994, brož., 75s., výborný stav, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

  • Miloslav Stingl

    Indianer ohne Tomahawks

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    kniha, podpis a věnování M. Stingla v titulu, vydal Urania-Verlag, Leipzig 1977, pl. s ob., 228s., velmi dobrý stav, okraje obálky drobně poškozené, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Chata v jezerní kotlině

    Položka č.: 219

    sešit, 27 x 20,5 cm, podpis J. Foglar, vyd. Albatros, Praha, 1989, sešit, 78s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Edvard Beneš

    (1884-1948)

    Šest let exilu

    Položka č.: 218

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    kniha, 20,5 x 13,5 cm, podpis E. Beneš na patitulu, vyd. Orbis, Praha, 1947, pův. clpl. vazba s obálkou, 486s., obálka opotřebena jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Eduard Bass

    (1888-1946)

    Divoký život Alexandra Staviského

    Položka č.: 223

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    kniha, 20,5 x 13 cm, podpis s věnováním E. Bass na titl. listě, vyd. F. Borový, Praha, 1934, pův. brož, 269s., poškozený hřbet, opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

  • Karel Čapek

    (1890-1938)

    Kritika slov

    Položka č.: 208

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    kniha, podpis K. Čapka na patitulu, úprava a značka v titulu J. Čapek, 2. vydání, 162. sv. Aventina, vydal Dr. Ot. Štorch-Marien, Praha 1927, pl. vazba, 78 s., velmi dobrý, Antikvariát Ostrovní, studium na FF UK v Praze a pařížské Sorbonně

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

  • Radek Pilař

    (1931-1993)

    Absolutní opona

    Položka č.: 207

    katalog, katalog tvorby, podpis s dedikací R. Pilař, vložený dvoulist se studií V. Čihákové-Noshiro, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen ŠCUG Hollar, SVU Mánes, ASIFA a UVU

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Kamil Lhoták

    Fr. Dvořák: Kamil Lhoták

    Položka č.: 206

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    kniha, podpis K. Lhotáka a Fr. Dvořáka s dedikací, ed. Umělecké profily, vydal Odeon, Praha 1985, 182.s, 127 bar. příloh, pl. vazba s ob., Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Ludvík Kuba

    (1863-1956)

    Lid slovanských zemí v obrazech

    Položka č.: 205

    Vyvolávací cena: 250 CZK (9 €)

    kniha, podpis L. Kuby na patitulu, katalog výstavy k 90. narozeninám v Mánesu, úprava Fr. Hudeček, vydal ČSVU a Národní muzeum, Praha 1953, 64s., brož., ob. při krajích drobně poškozená a lehce zašlá, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera

    Aktuální cena: 250 CZK (9 €)

    Rukopis

    Položka č.: 199

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (250 €)

    inkoust, pergamen, 56 x 44,5 cm, latinský rukopis na pergamenu, opis darovací listiny z Padovy z konce 15. století, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 7.000 CZK (250 €)

  • Arne Laurin

    (1889-1945)

    Toulavé zprávy v novinách

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    kniha, podpis s věnováním J. Hodkovi na patitulu A. Laurin (vl. jménem Arnošt Lustig), vyd. nákl. vl., Praha, 1929, plkž. převazba, pův. ob. vevázána, 34s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Mistr Sun o básnickém umění

    Položka č.: 229

    kniha, podpis autora na patitulu, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1957, clpl. vazba s ob., 124s., okraje obálky zašlé, stav knihy dobrý, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

  • Různí autoři

    Ani labuť ani Lůna

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 22.000 CZK (786 €)

    bibliofilie, původní nekonfiskované vydání sborníku k stému výročí smrti Karla Hynka Máchy s podpisy všech zúčastněných: K. Biebl, K. Teige, J. Štyrský, V. Nezval, Toyen, Z. Kalandra, E.F. Burian, A. Hoffmeister, L. Novomeský a B. Brouk, obs. též po vydání konfiskované fotografické přílohy č. 11 a 1…

    Aktuální cena: 22.000 CZK (786 €)

  • Aimé Constant Fidèle Henry

    (1801-1875)

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (536 €)

    atlas, 184 listů s kolorovanými mědirytinami léčivých rostlin; nabízená neúplná, původně dvousvazková encyklopedie léčivých rostlin je nádhernou a obsažnou ukázkou přírodovědného atlasu léčivých bylin první poloviny 19. století. Dílo německého botanika Neese van Esenbecka (1787-1837), lékárníka a pr…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (536 €)

  • Různí autoři

    Konvolut podpisů filmařů

    Položka č.: 268

    vlastnoruční podpisy, 19x podpis: J. Balík, A. Barla, H. Bočan, F. Filip, J. Herz (fotografie s podpisem), J. Krejčík, O. Lipský (podpis na kartičce + přání s podpisem), V. Matějka, J. Menzel (fotografie s podpisem), A. Moskalyk, K. Pech, L. Rychman, J. Sequens, Z. Svěrák, B. Šmída, Z. Troška. F. Vl…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: ID1**0 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Jedenáct nejmilejších básní

    Položka č.: 231

    kniha, podpis všech autorů na tit. listě: K. Bednář, K. Biebl, J. Hora, J. Hořejší, Fr. Hrubín, J. Karásek ze Lvovic, Fr. Nechvátal, V. Nezval, J. Opolský, J. Urbánková, V. Závada, vyd. Jan Pohořelý (podpis v tiráži), Praha, 1940, il. Vincenc Beneš, volné listy v obálce, 42s., zachovalý stav, antiqa…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (40 €)

  • John Steinbeck

    (1902-1968)

    Hrozny hněvu

    Položka č.: 230

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (65 €)

    kniha, podpis autora na tit. listě, vyd. Sfinx B. Janda, Praha, 1947, pův. plpl. vazba bez pův. obálky, 573s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 1.800 CZK (65 €)

  • Karel Šiktanc

    (1928)

    Hrad Kost; Vlnobití; Žízeň

    Položka č.: 234

    3x kniha, 3x podpis s věnováním J. Hrubému na patitulech K. Šitkanc, Hrad Kost: vyd. Mladá fronta, Praha, 1995, karton. vazba s ob., 67s., velmi dobrý stav; Vlnobití: vyd. ČS spisovatel, Praha, 1956, clpl. vazba s ob., 82s., ob. mírně zašlá; Žízeň: vyd. Mladá fronta, Praha, 1959, clpl. vazba s ob., …

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Karel Matěj Čapek-Chod

    (1860-1927)

    Patero novel

    Položka č.: 233

    kniha, podpis s věnováním na patitulu K.M. Čapek-Chod, vyd. J. Otto, Praha, 1904, zlacená horní ořízka, plkž. vazba, 384s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)

  • Rudolf Kremlička

    (1886-1932)

    Karel Kappstein: Umělecká litografie

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (429 €)

    bibliofilie, 10x sign. litografie v příloze R. Kremlička, vyd. L. Bradáč, Praha, 1921, ex. 16/100 na lepším papíře, tisk Kryl a Scotti, celkem 500 výtisků, clpl. převazba, 36s., pův. ob. vevázána, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Bukovace, B. Roubalíka a H. Schwaigera na Akademii výt…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (429 €)