-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Voskovec&Werich, Hoffmeister: Svět za mřížemi : hudební komedie o 3 aktech a epilogu
Položka č.: 200Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, návrh obálky Adolf Hoffmeister , 125. sv. Hry Českého jeviště, Nákladem Divadelního a hudeb. knihkupectví, nakladatelství a antikvariátu vydal Evžen J. Rosendorf, Praha 1933, orig. brož, 112s., okraje ob. lehce pokrčené, nakladatelem pozměněná adresa na ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Ostr…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
J&J Voskovec&Werich
Vest Pocket Revue
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obálka J.V.W. - Voskovec&Werich, 1. vydání, doslov G. Francl, překlad Zd. Stavinohová, tisk M. Forejt, 8. sv. Malá edice Odeonu, vydal Jan Fromek, Praha 1926, orig. brož, 69s., mírně poškozený hřbet, okraje ob. lehce pokrčené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alan Alexander Milne
(1882-1956)
Dobrodružství medvídka Pů
Položka č.: 180Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 14 cm, 1. vydání, vyd. J. Naňka, Praha, 1931?, il. E. H. Shepard, př. Z. Mathesiová, pův. clpl. vazba, 132s., kniha restaurována, nový hřbet, pův. nalepen, desky lehce opotřebeny, na hřbetu stopa po červeném fixu, čb. ilustrace vybarvené (gumovatelné), dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jakub Arbes
(1840-1914)
J. Ex. hrabě František Thun z Hohenšteina, c. k. místodržící v království českém. Kritika úřadní činnosti Jeho Excelence
Položka č.: 178Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 23 x 15 cm, tři svazky v jednom, nákl. spisovatelovým, Praha, 1895, polopl. vazba, 256+272+637s., výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Anton Ruthner von
(1817-1897)
Das Kaiserthum Oesterreich in malerischen Originalansichten
Položka č.: 177Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 26 x 18 cm, 33 ocelorytin, vyd. Ferdinand Lange, Darmstadt, 1871, pův. clpl. vazba, 288s., jeden svazek, lehce povolená vazba, místy flíčky na stránkách, vazba opotřebena, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Julius Laurenčič
Naše mocnářství
Položka č.: 176Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 28 x 36 cm, vyd. k oslavám 50 let vlády Františka Josefa I., velké množství čb. fotografií, text česky, německy, polsky a latinsky, vyd. Georg Szelinski, K.K. Universitäts - Buchhandlung, Wien, 1898, poloplátěná převazba, kožený hřbet s ražbou a zlacením, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Rafael Santi
(1483-1520)
Raffaels Bilder zur biblischen Geschichte
Položka č.: 171Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 21 x 27 cm, obrazová kniha se 40 původními rytinami, které doprovází textová část v němčině, vyd. Peter Bohmans Erben, Prag, 1841, clpl. převazba, skvrny na stránkách v textové části, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Claudius Claudianus
(369-404)
Cl. Claudiani Opera quae exstant ad optimas editiones collata praemittitur notitia literaria studiis societatis Bipontinae
Položka č.: 170Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 19 x 13 cm, mědiryt na titl. straně, vyd. Typographia Societatis, Biponti, 1784, clpl. převazba, 400s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Charles Vuitasse
(1660-1716)
Tractatus theologici
Položka č.: 168Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 24,5 x 17 cm, svazek č. 6, vyd. Joannem Baptistam, 1738, pův. kožená vazba, 436s., poničený hřbet v horní části, desky a knižní blok spojeny papírovou páskou v přední části, zachovalý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hans Christian Andersen
(1805-1975)
Výbor veškerých povídek a báchorek H.C. Andersena
Položka č.: 160Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 18 x 13 cm, 43 čb. dřevorytů, vyd. I. L. Kober, Praha, 1868 překlad K. B. Kober, pův. clpl. vazba s ražbou a zlacením na předních deskách, 219s., vazba mírně opotřebena, vybledlý hřbet, lehce povolená vazba, mírná pachová stopa, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
Pohorská vesnice
Položka č.: 158Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1873, edice: Národní bibliotéka (16.), Sebrané spisy Boženy Němcové (3.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 343s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, jinak velmi dobrě zachováno, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Božena Němcová
(1820-1862)
V zámku a v podzámčí
Položka č.: 157Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15,5 x 12 cm, vyd. I. L. Kober, Praha, 1869, edice: Národní bibliotéka (3.), Sebrané spisy Boženy Němcové (1.), clpl. nakl. vazba s ražbou a zlacením, 367s., na titl. straně podpis majitele knihy, ušpiněné a mírně odřené desky, lehce uvolněná vazba, jinak velmi dobrě zachováno, Antikvariát Dl…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Hermann August Julius Voellger
(1855-1930)
Berner Bauten
Položka č.: 153Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
56x světlotisk, 40,5 x 31 cm, 56 světlotiskových tabulí dle předloh H. Völlgera, tisk Brunner a Hauser, Zürich, vyd. Ingenieur- & Architekten-Verein, Bern, 1895, křídlová složka v plátěné vazbě s ozdobnou zlatou ražbou, chybí tab. č. 1, soubor obsahuje dvě stejné a nečíslované tabule navíc, textový …
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Paul Ferrard
Les Aventures de Robinson Crusoé
Položka č.: 108Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, P. Ferrard pravděpodobně upravil z Campeho, vydal W, Hinrichsen, 100 barev. ilustrací Max. Schäfer, Paris 1889, francouzsky, 180 s., clpl. vazba, lehce odřený hřbet, skvrny na vazbě, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Poupata
Položka č.: 91Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, většina nákladu zabavena a zničena, vyd. Mladá fronta, Praha, 1970, výtv. dopr. Vladimír Boudník, upr. M. Albich, clpl. vazba s ob., 237s., jen lehce zažloutlé okraje obálky, jinak jde o velmi pěkný a dobře zachovalý exemplář, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID6**5 Historie příhozu
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Konvolut 12 textů B. Hrabala a 3 okolo něj (Pražská imaginace)
Položka č.: 86Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, obs. 12x sešit Pražské imaginace s texty B. Hrabala: sv. 69 Veřejná sebevražda (1989, 16s.), sv. 74 Amerika začala u Zlatýho Tygra (1989, 32s.), sv. 86 Gray Hound Story (1989, 16), sv. 88 Bílý koníček (1989, 10s., drobný rukopisný dodatek/oprava na posledním listě B.H.?), sv. 171 To co zby…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Životopis trochu jinak
Položka č.: 67Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, podp. s datací 2.3.91 na tit. listě B. Hrabal, ed. pozn. V.K. (Václav Kadlec), na tit. listě údaj Pásmo 1988, jinak bez. nakl. údajů, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v ob., 27s., velmi dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Proluky
Položka č.: 63Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, na tit. listě podpis autora s datací 21.6.87, na tit. listě uvedeno Říjen - listopad - prosinec 1985, kvalitní dobová xeroxová kopie, bez tiráže, volné archy, 284s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Vita nuova - kartinky
Položka č.: 62Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, na tit. listě podpis autora s datací 21.6.87, na tit. listě uvedeno Lisopad proinec 84 Leden únor 85, kvalitní dobová xeroxová kopie, bez tiráže, volné archy v krycím obalu, 276s., dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Svatby v domě - dívčí románek
Položka č.: 61Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, na tit. listě podpis autora s přípisem a datací Brčálka 5.5.91, na tit. listě uvedeno leden - únor 1984, v tiráži pak Praha, 1987, Dílo Bohumila Hrabala - sv. 20, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v krycím přebalu (Slunovrat - Klíč - 1987 - Dvě populární edice), 333s., lehce opot…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Bohumil Hrabal
(1914-1997)
Příliš hlučná samota
Položka č.: 60Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
samizdat, s podpisem a datací autora (14.4.91), na tit. listě uvedeno 1976, v tiráži pak 1. kompletní vydání, Praha, 1987, Dílo Bohumila Hrabala - svazek 19, kvalitní dobová xeroxová kopie, volné archy v krycím přebalu s nalepenou novinovou fotografií staveniště před Stavovským divadlem, 182s., dobr…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
60 veselých a vážných příběhů slavného a vzorného chlapeckého klubu Rychlé šípy
Položka č.: 303Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
sešit, čtyřčíslo 39-42 druhého ročníku časopisu Vpřed, výběr ze starších příběhů Rychlých šípů z Mladého hlasatele, vydala Mladá fronta, Praha 1947, 66 s., části původní obálky nalepené na papír. deskách, zašpiněný papír, skvrny na papíře , Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Za českou samostatnost
Položka č.: 41Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
pohlednice, počtovaja kartočka Za českou samostatnost, vyd. P.I. Štěpánek, Moskva, bar., 13,7 x 8,7 cm, velmi dobrý stav , Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID4**2 Historie příhozu
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Výstava grafických prací a kreseb Vojt. Preissiga
Položka č.: 38Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
katalog, propagační tisk k první Preissigově samostatné výstavě s barevným leptem (nesign.) v příloze, vyd. Česká Grafika, Praha, 1907, pro Topičův Salon, tisk E. Grégr, sešit, 10s. + ob., velmi dobře zachováno!, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Ohmanna na UMPRUM v Praze, čl…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID3**5 Historie příhozu
-
Josef Sudek
(1896-1976)
Fotograf a muzika
Položka č.: 285Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
fotografická kniha, 23,5 x 18,5 cm, 10x bar. fotografie z dokumentu režisérky E. M. Bergerové z roku 1974, foto: J. Promberger, fotografie nalepeny na plátěných stránkách, vložena čb. fotografie Josefa Sudka a režisérky E. M. Bergerové, clpl. vazba, vazba místy zašpiněna, dobrý stav, Antikvariát Dlá…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Karel Teige
(1900-1951)
Karel Schulz: Sever, Jih, Východ, Západ
Položka č.: 614Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, Devětsil, obálka K. Teige a J. Krejcar, vydali Vortel & Rajman, Praha 1923, 137 s., brož, obálka zašlá, při okrajích pokrčená, dobrý stav , Antikvariát Ostrovní, studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny su…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu
-
Václav Jansa
(1859-1913)
Stará Praha
Položka č.: 568Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
brož, 29 x 22 cm, 100 reprodukovaných akvarelů, vyd.B. Kočí, Praha, pův. brož, clpl. desky, lehce potrháno při okrajích hřbetu, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Lhoty na Akademii výtvarných umění v Praze
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu
-
Josif Alexandrovič Brodskij
(1940-1996)
Velká elegie
Položka č.: 416Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, zcela ojediněle se objevující exilové vydání básnické sbírky, vyd. Edice Svědectví (čtvrtletník pro politiku a kulturu), Paříž, 1968, sv. 10, přel. Jiří Kovtun, ob. Gitta Zinglerová, pův. brož, 63s., drobně omačkaná obálka, jinak velmi dobrý, hezký stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Ra…
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Kolář
(1914-2002)
Očitý svědek
Položka č.: 413Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, deník z roku 1949, vyd. Arkýř, Karel Jadrný Verlag, Mnichov, 1983, závěrečená stať J. Vladislav, pův. brož, 172s., jen lehce zohýbané přesahy ob., jinak velmi dobrý, pěkný stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Pavel Landovský
(1936-2014)
Sanitární noc
Položka č.: 410Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, divadelní podívaná o dvou částech, začátku, přestávce a konci, světlá řada, vydala Edice Expedice, Praha 1983, sv. 176, strojopis na cigaretovém papíře, 104 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO