Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Havran - The Raven
Položka č.: 676Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Maska červené smrti a jiné novelly
Položka č.: 675Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Edgar Allan Poe
(1809-1849)
Ohnivý kůň / Ďábel ve zvonici
Položka č.: 674Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Arnošt Hrabal
(1886-1969)
Jan Lebeda: Křížová cesta
Položka č.: 673Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, viněty a reprodukce kreseb A. Hrabal, vydal Alois Chvála Praha 1960, nestr., volné listy v papír. přebalu, na hřbetu lehce poškozený, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák J. Obrovského na AVU v Praze, člen Sdružení výtvarných umělců moravských
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Ferdiš Duša
(1888-1958)
František Lazecký: Nad slezskými písněmi
Položka č.: 672Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, podpis básníka v tiráži, sign. dřevoryt ve frontispise, iniciály F. Duša, vydal Slezský kulturní ústav, Praha 1947, Ex. 107/250, 13 s., nerozřezáno, volné listy v papír. přebalu, přebal zašpiněný jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák M. Slevogta, člen Koliby, obce umělecké t…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
František Bílek
(1872-1941)
Jakub Deml: Slovo k Otčenáši Františka Bílka
Položka č.: 670Vyvolávací cena: 600 CZK (25 €)
kniha, výklad a studie k Otčenáši Fr. Bílka, doprovázeno Bílkovými ilustracemi pův. Otčenáše, 65 kreseb a vydal Nový život, Nový Jičín, 1904, clpl. vazba, 132s., zlacená ořízka a písmo nápisu na deskách, desky zašpiněné a skvrnité, vnitřek ve velmi dobrém stavu , Antikvariát Ostrovní, žák prof. P…
Aktuální cena: 600 CZK (25 €)
Arnošt Hello
(1828-1885)
Člověk
Položka č.: 671Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Charles Nodier
(1780-1844)
Biblioman
Položka č.: 669Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Jaroslav Foglar
(1907-1999)
Časopis Vpřed + Junák
Položka č.: 301Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
Aktuální cena: 1.000 CZK (42 €)
Jaroslav Picka
(1897-1957)
Jan Noha: Ruce a práce
Položka č.: 746Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Ivo Rublič
(1917)
Publius Ovidius Naso: Sapfó Faónovi
Položka č.: 745Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Josef Lada
(1887-1957)
K.H. Borovský: Epigramy
Položka č.: 744Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
František Halas
(1901-1949)
Staré ženy
Položka č.: 743Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Fr. Halas: Hořec
Položka č.: 742Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Josef Hora
Machovské variace; Zahrada Popelčina; Tonoucí stíny
Položka č.: 741Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Jan Alda
(1901-1970)
od noci k ránu
Položka č.: 740Vyvolávací cena: 900 CZK (38 €)
Aktuální cena: 900 CZK (38 €)
Jan Opolský
(1875-1942)
Dědictví
Položka č.: 739Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Vojtěch Tittelbach
(1900-1971)
Jan Opolský: Čtení z hvěz a obelisků
Položka č.: 738Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, podpis autora, obálka, kresby, úprava V. Tittelbach, vydala Umělecká beseda, Praha 1936, 91 s., vevázaná obálka, polopergamen. vazba, zlacená ořízka, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a J. Bendy na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského v grafické speciálce na A…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Václav Rabas
(1885-1954)
Jaroslav Seifert: Přilba hlíny
Položka č.: 737Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Jaroslav Motyčka
(1886-1960)
Josef Holý: Černé moře
Položka č.: 736Vyvolávací cena: 350 CZK (15 €)
bibliofilie, podpis autora, úprava Jar. Motyčka, vydal Přemysl Plaček, Praha 1912, 56 s., pl. kožená vazba, desky místy odřené, naprasklá předsádka, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 350 CZK (15 €)
Cyril Bouda
Fráňa Velkoborský: Sníh na horách
Položka č.: 735Vyvolávací cena: 1.000 CZK (42 €)
František Kysela
(1881-1941)
Karel Toman: Pohádky krve
Položka č.: 734Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Maxmilián Robespierre
Položka č.: 733Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Adolf Kašpar
(1877-1934)
A. Jirásek: Ballada z rokoka
Položka č.: 732Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Antonín Strnadel
(1910-1975)
Vilém Chotaš: Nikdy
Položka č.: 731Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Stanislav Kostka Neumann
(1875-1947)
Kniha lesů, vod a strání
Položka č.: 730Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, podpis autora, vydal Al. Srdce, Praha 1921, 2000 výtisků, 92 s., pl. kožená vazba, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Zdeněk Rykr
(1900-1940)
Michal Mareš: Přicházím z periferie
Položka č.: 729Vyvolávací cena: 500 CZK (21 €)
bibliofilie, podpis M. Mareše, ilustrace Zd. Rykr, vydala Revolta, Praha 1925, Ex. 59/1000 na holandském papíru, 83 s., karto vazba, při okrajích odřená, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na FF UK, výtvarně samouk, jako host vystavoval s Tvrdošíjnými
Aktuální cena: 500 CZK (21 €)
Bohumil Mathesius
(1888-1952)
Nová ruská poesie
Položka č.: 728Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, podpis a věnování překladatele, typo. J. Štyrský, vydalo nakladatelství Sfinx B. Jandy, Praha 1932, 541. sv. Nové cíle, Ex. 5/50, 148 s., pololožená vazba, lehce odřený, dole poškozený hřbet, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Karel Štika
(1898-1975)
Jan Šnobr: Severní záře
Položka č.: 727Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, podpis autora, 5x linoryt K. Štika, typo. K. Svolinský, vydal Josef Hladký, Hranice 1929, 11 sv. edice Amfora, Ex. 121/300, 56 s., polopergamen. vazba, ochranné pouzdro, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Švabinského na AVU v Praze, studium profesury kreslení, modelová…
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)
Karel Toman
(1877-1946)
Soubor veršů I. - VI.
Položka č.: 724Vyvolávací cena: 400 CZK (17 €)
Aktuální cena: 400 CZK (17 €)