Jan Bauch

(1898-1995)

žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes; malíř, grafik, sochař a ilustrátor; 1937 vystavoval na čs. expozici v Galerii Charpentier v Paříži a získal Grand Prix; společně s přítelem J. Laudou je autorem monumentální plastiky Přepadení Československa, určené pro Světovou výstavu v New Yorku; 1946 - 1958 byl docentem UMPRUM v Praze; prvá monografie o něm vychází r. 1948 (autor J. Spurný); po několikerém přerušení se vrátil 1962 k sochařské práci; v roce 1963 vychází prvá autobiografie Barvy století, 1980 druhá kniha Čím jsem žil; 1988 v Lyře pragensis Jak udělat z obrazu báseň; počátkem osmdesátých let ve spolupráci s KF Praha vzniká film o jeho životě a díle; v jeho díle nacházíme mimo kreseb a grafik příležitostně i díla monumentální (vitráže, gobelíny, spolupráce s architekturou); díla jsou v majetku NG Praha, MG Brno, GVU Ostrava, GVU Zlín (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka na naše mládí

    Položka č.: 691

    Vyvolávací cena: 800 CZK (29 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:17

    bibliofilie se dvěmi suchými jehlami, 1976, 29,5 x 19,5 cm, sign. na frontispise Jan Bauch, 138/150, pro Spolek Českých bibliofilů vydalo nakladatelství Restaurace a jídelny, Praha 2001, volné listy v papírovém přebalu, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, pr…

    Aktuální cena: 800 CZK (29 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka Jana Baucha napsaná k 80. narozeninám Karla Svolinského

    Položka č.: 732

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 10:58

    volné listy, 30 x 20 cm, 1x sign. Litografie J. Bauch, vyd. Praha, 1976, ruční papír z V. Losin, ex. ?/30, volné listy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Lumír Čivrný: Sonety paní

    Položka č.: 749

    Vyvolávací cena: 900 CZK (33 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2020 11:15

    Bibliofilie, 7x litografie v textu 1x na obálce J. Bauch, podpis autora a výtvarníka na patitulu, vyd. F.J. Müller, Praha, 1943, ex. 192/300, listy svázané nití v obálce, nestránkováno, okraje obálky nepatrně odřené, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na U…

    Aktuální cena: 900 CZK (33 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook