Kamil Lhoták
Japonsko
Položka č.: 44Vyvolávací cena: 250.000 CZK (10.417 €)
DRAŽBA UKONČENA: 25. 04. 2024 15:00
kvaš, lak, lepenka, 1959, 5,5 x 12,5 cm, sign. LD Kamil Lhoták 59, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu…
Aktuální cena: 250.000 CZK (10.417 €)
Odhadní cena: 300 000 - 350 000 CZK
Kamil Lhoták
Na obzoru plachta bílá
Položka č.: 237Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.459 €)
akvarel, tuš, papír, 7,2 x 13,6 cm, sign. PD Kamil Lhoták, rám, ilustrace ke knize: Valentin Petrovič Katajev: Na obzoru plachta bílá, SNDK, Praha 1959, kresba otištěna v tiráži, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42
Aktuální cena: 35.000 CZK (1.459 €)
Odhadní cena: 45 000 - 60 000 CZK