Michael Florian

(1911-1984)

malíř, grafik, ilustrátor; ilustroval řadu publikací pro nakladatelství Melantrich, Symposion, Velehrad a další (E. Valenta: Srdce a poklad, B. Hladík: Božena Němcová a Polná ad.); tvořil i volnou grafiku, asi 600 knižních značek, 800 vánočních pozdravů; převládajícím motivem knižních značek zůstává krajina Vysočiny (stehlíci na bodlácích, kapličky mezi stromy ap.); vytvořil i několik grafických alb, věnovaných Telči, Dačicím, Třešti a Nové Říši; vytvořil i galerii portrétů osobností (Shakespeare, Čapek, Holan, Nezval, Reynek ad); Městské muzeum a galerie v Dačicích zřídilo autorovi stálou pamětní síň (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1998, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

SEZNAM AUTORŮ

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Soupis knižních značek

    Položka č.: 900

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2021 11:03

    bibliofilie se dvěmi grafikami, 1977, 20,5 x 14,5 cm, jednotlivé listy signovány, vydal SSPE v Praze 1977 v počtu 150 výtisků, 24. str., Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: ID3**2 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Neuskutečněný výtvarný přepis Květů zla

    Položka č.: 377

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 05. 2021 15:00

    Bibliofilie, sign. dřevoryt s portrétem J. Čapka ve frontispisu M. Florian, vyd. jako soukromý tisk, 1965, ed. Kladenský lis, tisk J. Cipra, 99 výtisků, volné listy v pův. ob., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Michael Florián

    (1911-1984)

    P.F. 1960

    Položka č.: 408

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2021 18:26

    dřevoryt, 10,5 x 15,5 cm, signováno, pěkný stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florián

    (1911-1984)

    Zvěstování (PF 1963)

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 01. 2021 18:24

    dřevoryt, 1962, 6,8 x 12,6 cm, sign. PD M. Florián, text v grafice: P. F. 1963 Rudolf Truc, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: ID7**8 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Svatý Václav

    Položka č.: 239027

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2021 20:48

    dřevoryt, 1948, 10,2 x 6 cm, na papíru několik nažloutlých flíčků, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Pohled na náměstí

    Položka č.: 234882

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2021 20:10

    kolorovaný dřevoryt, 14,2 x 22 cm, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Náměstí v Uherském Hradišti

    Položka č.: 226796

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 20. 09. 2021 19:18

    dřevoryt, 6,3 x 10,3 cm, zadní strana potištěna jako pohlednice, zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Dante

    Položka č.: 237435

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 08. 2021 18:12

    kolorovaný dřevoryt, 26 x 20,5 cm, sign. PD M. Florian, č. 8/50, papír na spodním okraji pokrčen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Sv. Jiří

    Položka č.: 258046

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 08. 2021 14:15

    dřevoryt, 1954, 12,6 x 9,1 cm, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Svatý Petr

    Položka č.: 234876

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2021 18:16

    barevný dřevoryt, 22 x 15,5 cm, značeno PD V. Florian, na levém okraji papíru drobná nahnědlá skvrnka, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Kohout

    Položka č.: 239026

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 06. 04. 2021 20:04

    dřevoryt, 4,8 x 4,5 cm, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: ID5**5 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Náměstí v Telči

    Položka č.: 254696

    Vyvolávací cena: 20 CZK (1 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 04. 2021 18:16

    dřevoryt, 1970, 7,7 x 11,1 cm, sign. PD Floriánek, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 220 CZK (9 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    František Kafka

    Položka č.: 246713

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 03. 2021 23:02

    dřevoryt, 25 x 16 cm, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 450 CZK (18 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Hrad Bouzov

    Položka č.: 161936

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 13. 01. 2021 18:05

    dřevoryt, 1958, 20,8 x 15,8 cm, sign. PD MFlorian, 170/59, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

  • Michael Florian

    (1911-1984)

    Svatý Petr

    Položka č.: 234874

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 01. 2021 18:26

    barevný dřevoryt, 22 x 15,5 cm, u pravého okraje papíru nažloutlá skvrnka, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

Instagram

Facebook