Jiří Anderle

žák prof. Pelce a V. Silovského, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; v letech 1969 - 1973 asistent Z. Sklenáře a J. Trnky na VŠUP v Praze; jeho počátky ovlivnilo působení v Černém divadle J. Srnce (1961 - 1969), od r. 1966 patří k předním reprezentantům české grafiky v zahraničí; v desítkách grafických a obrazových cyklů vytvořil jedno z nejnaléhavějších a nejpůsobivějších podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických (Bez kůže, 1965 - 1967; Perspektivy, 1970 - 1973; Hry, 1974 - 1975; Portrét v čase, 1978 - 1979, Zápisníky, 1980 - 1982; Apokalyptická genetika, 1982 - 1983; Commedia dell' arte, 1985); významný je rovněž cyklus obrazů, kreseb a grafik Iluze a realita (1980 - 1982), využívající dobové fotografie; zúčastnil se kolem dvou set kolektivních výstav v zahraničí, kde byl odměněn třiceti čtyřmi cenami (např. 1981 na Grand Prix Ljubljana); svým imaginativním realismem ovlivnil tvorbu nejméně jedné generace českých grafiků; je zastoupen ve sbírkách NG Praha, Centre Georges Pompidou Paříž, Metropolitan Museum of Modern Art New York, Galerie Uffizi Florencie, Stedelijk Museum Amsterodam aj. (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Jiří Anderle

    Pokus o přiblížení

    Položka č.: 503

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 09. 2020 08:01

    litografie, 1979, 52 x 63 cm, sign. DU Jiří Anderle, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    Šeřík

    Položka č.: 312

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 24. 09. 2020 15:00

    lept, pastel, papír, 1987, 26,7 x 17,6 cm, sign. DU Jiří Anderle, rám, č. 1/1, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

  • Jiří Anderle

    Pamětní list k 80. narozeninám Bohumila Hrabala

    Položka č.: 473

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 07. 2020 10:07

    lept, 1994, 16,2 x 7 cm, sign. DU Anderle, pod grafikou vytištěno: Pamětní list k poctě Dr Bohumila Hrabala u příležitosti jeho 80. narozenin dne 28. března 1994, Spolek českých bibliofilů, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Jiří Anderle

    Bohumil Hrabal: Libeňské artikule (menší formát)

    Položka č.: 65

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 06. 2020 15:00

    bibliofilie, 10 ručně kolorovaných a sign. leptů J. Anderle, k 80. nar. B. Hrabala vydal Ivan Hrdina v nakladatelství Galerie Honor, Praha, 1994, ex. 7/100 na ručním papíře z Velkých Losin (formát papíru 29,5x21 cm), texty B. Hrabala adresované grafikovi a malíři Vladimíru Boudníkovi, volné listy v …

    Aktuální cena: 8.500 CZK (340 €)

  • Jiří Anderle

    Bohumil Hrabal: Libeňské artikule (větší formát)

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    bibliofilie, 10 ručně kolorovaných a sign. leptů J. Anderle (přednostní vydání na papíře formátu 42x29,5cm), k 80. nar. B. Hrabala vydal Ivan Hrdina v nakladatelství Galerie Honor, Praha, 1994, ex. 10/13 na ručním papíře z Velkých Losin, texty B. Hrabala adresované grafikovi a malíři Vladimíru Boudn…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Jiří Anderle

    Rozhovor

    Položka č.: 720

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 09. 2019 12:43

    mezzotinta, 1976, 5,2 x 8,5 cm, sign. DU Jiří Anderle 76, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Jiří Anderle

    obrazy a grafika 1962 - 1984

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 03. 2020 18:02

    katalog, 24 x 17 cm, podpis výtvarníka na první stránce, vyd. SČVU, sešit bez obálky, pomačkaný hřbet, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Jiří Anderle

    Anderle

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 11. 03. 2020 18:01

    katalog, 21 x 14 cm, podpis výtvarníka na deskách katalogu, vyd. k výstavě v Galerii Jaroslava Krále, Brno, 1984, sešit bez obálky, opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)