• Jiří Hilmar

    (1937)

    Cyklaménová abstrakce

    Položka č.: 112

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (215 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 09. 04. 2020 13:52

    serigrafie, 49 x 49 cm, sign. PD Jiří Hilmar, č. 6/50 , antiqari.at Radhošťská, žák prof. R. Pípala na SPŠ bytové tvorby, člen skupin Jiná geometrie, Klub konkretistů, Gerade a Künstler Siedlung Halfmannshof Gelsenkirchen

    Aktuální cena: 6.000 CZK (215 €)

    Poslední dražitel: ID5**3 Historie příhozu

  • Alois Kračmar

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 06. 2019 16:10

    mezzotinta, 1992, 13 x 10,5 cm, sign. PD, rám, č. 2/50, lehce zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Houry a J. Brožka na Pedagogickém institutu v Ústí nad Labem, člen Svazu výtvarných umělců

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Anna Nečasová

    Položka č.: 56

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 06. 2019 16:08

    olej, karton, 19 x 13 cm, sign. PN, rám, popraskaná malba, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Ctirat Stehlík

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 06. 2019 15:48

    litografie, 1979, 16 x 19,5 cm, sign. PD CCtirad Stehlík, rám, č. 34/100, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

    Poslední dražitel: ID4**1 Historie příhozu

  • Vladimír Jarcovják

    (1924-2007)

    Zahrada dětství

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (929 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 05. 06. 2019 15:35

    Aktuální cena: 26.000 CZK (929 €)

    Poslední dražitel: ID2**4 Historie příhozu

  • Emanuel Kodet

    (1880-1955)

    Pierot a kolombína

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (268 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 19:37

    glazovaná kamenina s domalbou, 30. léta, v. 30 cm, místy krakelovaná glazura. Na obou skulpturách je patrná výrazná art deco stylizace typická pro Kodetovy keramické práce. Český sochař, malíř a grafik, narodil se v Pelhřimově. Studoval na Odborné škole keramické v Bechyni a na pražské uměleckoprůmy…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (268 €)

    Poslední dražitel: ID5**2 Historie příhozu

    Odhadní cena: 9 000 - 10 000 Kč CZK

  • Oldřich Kerhart

    (1895-1947)

    U vody

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (322 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 19:27

    olej, sololit, 1935, 43,5 x 52,5 cm, sign. PD O. Kerhart 35, rám, autor náležející ke generaci prvorepublikových umělců, zabýval se figurální malbou v rámci novoklasických tendencí. Z toho vyplývá i námětové pole, v němž se přikláněl k vesnickým motivům, portrétu a zátiší

    Aktuální cena: 9.000 CZK (322 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 Kč CZK

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Neandrtálci opalují hroty dřevěných kopí

    Položka č.: 78

    Vyvolávací cena: 94.000 CZK (3.358 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 19:12

    kvaš, papír, 13 x 21 cm, monogr. PD ZB, rám, Burianovy rekonstrukce jako jedny z mála vykazují poetický náboj, jehož účinek posiluje i barvená paleta obrazů, která jim dodává na přitažlivosti. Na první pohled zaujmou čisté, jasné tóny s dějem odehrávajícím se v prozářeném denním světle. Ilustrace př…

    Aktuální cena: 94.000 CZK (3.358 €)

    Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu

    Odhadní cena: 120 000 - 140 000 Kč CZK

  • Svatopluk Klimeš

    4-5

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (179 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 18:32

    kresba benátským ohněm, 2014, 57,5 x 57,5 cm, sign. DU Klimeš, dílo autora, který se na naší výtvarné scéně pohybuje již šestou dekádu, vzniklo opět pro něj zcela charakteristickým způsobem, kdy umělec „maluje“ ohněm. Dá se říct, že jak Klimeš pracuje se vším, co s ohněm souvisí, s popelem i dýmem, …

    Aktuální cena: 5.000 CZK (179 €)

    Odhadní cena: 7 000 - 8 000 Kč CZK

  • Karel Valter

    (1909-2006)

    Kočičí slavnost

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 16.800 CZK (600 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 18:29

    tempera, tuš, běloba, papír, 1963 - 64, 42 x 53 cm, sign. PD Valter, Karel Valter, původem z Českých Budějovic, je velmi zajímavou osobností českých dějin. Své hudební nadání uplatňoval při hře na varhany, vystudoval nicméně kreslení a matematiku a později obojí vyučoval. Po několika letech působení…

    Aktuální cena: 16.800 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 19 000 - 21 000 Kč CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Podobizna dívky

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.143 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 28. 05. 2019 18:08

    olej, plátno, 1960, 64 x 49 cm, sign. LN Jan Bauch 1960, rám, vysoce působivá ukázka z ruky všestranného umělce, který se vyučil řezbářem, poté vystudoval UMPRUM a u M. Švabinského také pražskou AVU. Jako mladý muž prošel zákopy světové války, což mělo na jeho tvorbu pochopitelně velký vliv. Zpočátk…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.143 €)

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

    Odhadní cena: 70 000 - 77 000 Kč CZK

  • Ladislav Postupa

    (1929-2016)

    Náhoda

    Položka č.: 549

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (90 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 06. 2019 15:00

    bromostříbrná fotografie, 1980, 59,5 x 32,2 cm, sign. na zadní straně L. Postupa, na zadní straně popsáno, při okrajích mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, studium na Vyšší průmyslové škole stavební v Liberci, člen AF ČR a Unie výtvarných umělců

    Aktuální cena: 2.500 CZK (90 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

    Tramvaj

    Položka č.: 546

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    fotografie, 23,5 x 17 cm

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Stavba Petřínské rozhledny

    Položka č.: 545

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    fotografie, 21 x 17 cm

    Aktuální cena: 350 CZK (13 €)

  • Hrapka Tibor

    (1941-2014)

    Bohumil Hrabal

    Položka č.: 542

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (36 €)

    bromostříbrná fotografie, 17 x 21 cm, věnování Antonínovi Vopálenskému Hrapka

    Aktuální cena: 1.000 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Ženský půlakt

    Položka č.: 540

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (79 €)

    bromostříbrná fotografie, 1972, 29,5 x 22 cm, rám, na rámu drobné oděrky, fotografie z portfolia Fotografie 1928-1958, Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění (SNKLHU) v Praze, 1959, antiqari.at Radhošťská, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 2.200 CZK (79 €)

  • Václav Jirásek

    (1965-2004)

    Z cyklu Automatic

    Položka č.: 537

    3x fotografie, 7 x 7/7 x 7/7 x 7 cm, sign. na zadní straně, originální adjustace, z cyklu fotografií pořízených dírkovým fotoaparátem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Načeradského na AVU v Praze, člen skupiny Bratrstvo

  • Helmut Newton

    (1920-2004)

    L. A. Woman

    Položka č.: 534

    fotografie, 28,6 x 20 cm, sign. PD Helmut Newton, rám, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 13.000 CZK (465 €)

  • Jindřich Brok

    (1912-1995)

    Sklo

    Položka č.: 533

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (54 €)

    bromostříbrná fotografie, 49,2 x 40,5 cm, při okrajích mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Funkeho a. J. Ehma na Státní grafické škole

    Aktuální cena: 1.500 CZK (54 €)

  • Karel Plicka

    (1894-1987)

    Bača z Kralujanskej doliny

    Položka č.: 532

    fotografie, 28 x 18,5 cm, rám, fotografie pro Matici slovenskou, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, člen SČVU

    Poslední dražitel: ID6**1 Historie příhozu

  • Karel Plicka

    (1894-1987)

    Dudák

    Položka č.: 531

    fotografie, 30 x 19,5 cm, rám, fotografie pro Matici slovenskou, antiqari.at Radhošťská, člen SČVU

  • František Dostál

    Z cyklu Pražské příběhy

    Položka č.: 529

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (58 €)

    bromostříbrná fotografie, 1983, 27,5 x 37,5 cm, sign. na zadní straně František Dostál Praha 1983, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední průmyslové škole strojnické v Praze, člen fotoskupiny Město a Svazu českých fotografů

    Aktuální cena: 1.600 CZK (58 €)

  • Jaroslava Rybová

    Bylo nebylo

    Položka č.: 525

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 12. 06. 2019 15:03

    keramický kachel, 2011, 35 x 25 cm

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Ferdiš Duša

    (1888-1958)

    Polní práce

    Položka č.: 481

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (72 €)

    dřevoryt na japanu, 39 x 33 cm, sign. PD F. Duša, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák M. Slevogta, člen Koliby, obce umělecké tvorby na Moravě, SČUG Hollar, Skupiny výtvarných umělců v Brně, Umělecké besedy v Praze, Bloku výtvarných umělců, Svazu čs. výtvarných umělců

    Aktuální cena: 2.100 CZK (75 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Upřený pohled

    Položka č.: 297

    Vyvolávací cena: 600 CZK (22 €)

    tuš, akvarel,papír, 7, 3 x 10 cm, okolo popsáno: MRG., spochopeňím sleďoval mistowlinna wé cé...?, prosvítá pozůstalostní razítko

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Poslední dražitel: ID3**3 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Muž

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (715 €)

    olej, plátno, 2003, 52,5 x 70 cm, sign. PD Načeradský 2003, Jiří Načeradský je jeden z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s ironický…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (715 €)

  • Atanas Tasev

    (1897)

    Odpočinek

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (286 €)

    olej, plátno, 28,5 x 23 cm, sign. LD A. Tasev, rám, rozklížený rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 14.000 CZK (500 €)

    Poslední dražitel: ID7**3 Historie příhozu

  • Markéta Rücklová; Nižborská sklárna Rückl Crystal, a.s.

    mísa II

    Položka č.: 524

    Vyvolávací cena: 300 CZK (11 €)

    olovnatý křišťál, 2012, 9 x 17 cm

    Aktuální cena: 300 CZK (11 €)

    Poslední dražitel: ID4**7 Historie příhozu

  • Jiří Haidl & syn; sklářská firma Antic glass

    Berkemeyer

    Položka č.: 523

    replika historického skla, 2013, v. 13 cm

    Aktuální cena: 600 CZK (22 €)

    Číše na zvonovité patce s rádlovanou nití

    Položka č.: 522

    Vyvolávací cena: 500 CZK (18 €)

    replika historického skla, 2013, v. 18,8 cm

    Aktuální cena: 500 CZK (18 €)