Tomáš Bím

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Tomáš Bím

    Fotbalové hřiště

    Položka č.: 241150

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (86 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 17. 02. 2020 15:41

    litografie, 1980, 27,4 x 16,6 cm, sign. PD Tomáš Bím 80, Antikvariát Ostrovní, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

    Aktuální cena: 2.300 CZK (86 €)