Maxmilián Švabinský

žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze a KVU Aleš v Brně; malíř, kreslíř, grafik, pedagog; 1910 jmenován řádným profesorem Akademie umění v Praze na speciální škole pro grafické umění a malířství; jako profesor působil na AVU v Praze (1910-1939), vedoucí grafické speciálky (1910-1928), rektor (1916-1920, 1924-1926, 1933-1935), vedoucí figurálního malířského oddělení (1926-1939); zabýval se komorní i monumentální malbou, převažovaly figurální náměty a portréty (z rodinného prostředí i významných osobností veřejného a uměleckého života), kresbou, užitou i volnou grafikou (figurální a přírodní motivy, přírodní i sakrální náměty, portréty), plakátovou a známkovou tvorbou, mozaikou, návrhy vitráží, realizacemi pro architekturu (nástěnné obrazy Literatura a Umění pro Obecní dům v Praze); grafickými pracemi ilustroval řadu publikací; doménu jeho tvorby představuje grafické dílo, zejména dřevoryty v letech 1900-1923 a litografie v letech 1923-1933, významná jsou symbolistní malířská díla kolem 1900 (Chudý kraj, Splynutí duší) a monumentální žánrové malby; zastoupen ve sbírkách NG, PNP, UPM GHMP a Sbírkách Pražského hradu v Praze, Západočeské galerie v Plzni, MG v Brně, Muzea Kroměřížska v Kroměříži, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Ostravě, GVU v Olomouci, GVU v Chebu, Východočeské galerie v Pardubicích, KGVU ve Zlíně, Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Maxmilián Švabinský

    Method Kaláb

    Položka č.: 200018

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 06. 2020 14:36

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Portrét Rudolfa Ryšavého

    Položka č.: 191495

    Vyvolávací cena: 400 CZK (15 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 06. 2020 14:04

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Václav Němec

    Položka č.: 180980

    DRAŽBA UKONČENA: 29. 06. 2020 15:01

    Aktuální cena: 400 CZK (15 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Zahučaly hory, zahučaly lesy

    Položka č.: 242632

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 27. 02. 2020 18:40

    litografie, 17 x 11,5 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, zažloutlý a pokrčený papír, v horní části vodní skvrna, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající čle…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Senoseč

    Položka č.: 241705

    Vyvolávací cena: 800 CZK (30 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 19. 02. 2020 18:15

    litografie, 18,5 x 12,1 cm, sign. PD MŠvabinský, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Pr…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (41 €)

    Poslední dražitel: ID7**6 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    Básník a múza

    Položka č.: 242051

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (334 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 22. 01. 2020 18:32

    dřevoryt, 1931, 54 x 41 cm, sign. PD MŠvabinský, lehce zvlněný, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, čl…

    Aktuální cena: 9.000 CZK (334 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 18 000 Kč CZK

  • Maxmilian Švabinský

    Hrob Orfeův

    Položka č.: 229906

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (49 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 30. 12. 2019 18:53

    litografie, 1958, 16 x 11,5 cm, sign. PD MŠvabinský 58, rám, uvedeno v soupisu Páleníček/Švabinská pod č. 786, v piniovém háji u Orfeova hrobu s urnou tvaru amfory sedí milenecká dvojice, mírně pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen…

    Aktuální cena: 1.300 CZK (49 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu