Jan Konůpek

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

  • Jan Konůpek

    Labyrint světa

    Položka č.: 245916

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 23. 07. 2020 11:56

    lept, 24 x 16,5 cm, ilustrace k Labyrintu světa (J. A. Komenský), Všudybyl pozoruje běžícího studenta, na pozadí ruiny na Klárově v Praze, na papíře drobonké hnědé skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, č…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    Stopy (Ex libris Rudolf Richard Hofmeister)

    Položka č.: 234825

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 25. 05. 2020 19:34

    dřevoryt, 12,5 x 7,7 cm, DU značeno ve štočku KNK, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Theseus a Minotaurus

    Položka č.: 207048

    Vyvolávací cena: 900 CZK (34 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 04. 05. 2020 15:11

    mědirytina, 24,7 x 18,2 cm, sign. PD Konůpek, pasparta, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 900 CZK (34 €)

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    Ex libris Jarmila Kabešová

    Položka č.: 218375

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 03. 03. 2020 23:34

    zinkografie, 1943, 9 x 4,8 cm, PU značeno K, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Jan Konůpek

    Ornament, Ex libris Ant. Grimm

    Položka č.: 224233

    Vyvolávací cena: 50 CZK (2 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 02. 03. 2020 23:14

    dřevoryt, 6 x 9,5 cm, monogram K v tisku, vzadu popsáno Grimm, dolní okraj lehce odřený, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (2 €)

  • Jan Konůpek

    Vize

    Položka č.: 241042

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    DRAŽBA UKONČENA: 01. 01. 2020 18:05

    lept, 12,8 x 10,3 cm, sign. PD Konůpek, Exlibris Dr. Frant. Páta, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)