• Jaroslav Foglar

    (1907-1999)

    Život v poklusu

    No.: 837

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:00

    kniha, vlastní životopis Jar. Foglara, dokumentární fotografie, nové doplněné vydání, ediční poznámku a bibliografický přehled zpracoval V. Nosek-Windy, 21. sv.edice Sebrané spisy, vydala Olympia, Praha 2005, laminát. vazba, 220 s., výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die Entdeckung der Erde

    No.: 838

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:01

    kniha, 16,5 x 11 cm, 1 svazek, vyd. Hartlebens, Wien und Leipzig, na titl. Listě razírko NSDAP, převazba, 324s, lehce opotřebeno, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die großen Seefahrer

    No.: 839

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:02

    kniha, 16,5 x 11 cm, 2. svazky, vyd. Hartlebens, Wien und Leipzig, 1881, pův. clpl. Vazba, 315 + 328s, u prvního svazku odřený hřbet, fleky na vazbě, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Ein Kapitän von fünfzehn Jahren

    No.: 840

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:03

    kniha, 16,5 x 11 cm, 2. svazky, vyd. Hartlebens, Wien und Leipzig, 1880, pův. clpl. Vazba, 247 + 270s, opotřebená vazba s fleky, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jules Verne

    (1828-1905)

    Die 500 Millionen der Begum

    No.: 841

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:04

    kniha, 16,5 x 11 cm, 1 svazek, vyd. Hartlebens, Wien und Leipzig, 1880, pův. clpl. vazba,252s., opotřebená vazba , Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    Jules Romains: Psyché 2. díl: Bůh těl

    No.: 842

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:05

    kniha, titulní list a vazba K. Teige, vydal R. Škeřík, Praha 1931, 49. sv. edice Symposion, Ex. 301/400, Simili - Japan, 195 s., celopl. vazba se zlaceným reliéfem, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied History of Art at The Faculty of Philosophy - Charles University in Prague and …

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Hugo Gellert

    (1892-1985)

    Literatur der Weltrevolution 1931 Nr. 1

    No.: 843

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:06

    kniha, 2 obr. přílohy Hugo Gellert, scénické snímky, texty L. Aragon, W. Wischnewskij, B. Illes, Lud. Turek, šéfredaktor B. Jasiensky, pro Zentralorgan der internationalen Vereinigung revolutionärer Schriftsteller vydal Staatsverlag, Moskva 1931, orig. brož, 127s., velmi dobrý stav, Provenance: Anti…

    Current price: 700 CZK (28 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Umělý člověk

    No.: 844

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:07

    kniha, úprava K. Teige a O. Mrkvička, 4. sv. Lidové knihovny Aventina, vydal Ot. Štorch - Marien, Praha 1924, 58 s., při okrajích lehce pokrčená obálka, poškozen hřbet, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    Jar. Seifert: Hvězdy nad Rajskou zahradou

    No.: 845

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:08

    kniha, ob. linorytem Jos. Čapek, edice Dobrá četba, vydal Pokrok, Praha 1929, orig. brož., 68s., ob. při horním kraji pokrčená, malý úbytek v dolní části hřbetu, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    R. Saudek: Experimentální grafologie

    No.: 846

    Auction price: 180 CZK (8 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:09

    kniha , obálka J. Čapek, ilustrace v příloze, vydalo Aventinum, Praha, 1928, brož, 430s., flíčky při krajích listů, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Prague, the founder of SVU

    Current price: 180 CZK (8 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    V. Thiele: Josef Čapek a kniha

    No.: 847

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:10

    kniha, úvod. studie J. Kotalík, 128 vyobrazení obálek J. Čapka, soupis a několik vyobrazení knižní grafiky, obálka, vazba a typografie Z. Seydl, vydalo NČSVU, Praha, 1958, clpl vazba s obálkou, 290s., dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Pra…

    Current price: 900 CZK (36 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Zdeněk Rossmann

    (1905-1984)

    Louis Adamič – Večeře v Bílém domě

    No.: 848

    Auction price: 120 CZK (5 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:11

    kniha , ob. Zdeněk Rossmann, vydala Mladá fronta, Praha, 1947, brož, 84s., otřepené listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 120 CZK (5 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Adolf Hoffmeister

    (1902-1973)

    Jan Kolovrat: Vojín Václav Pišout a spol.

    No.: 849

    Auction price: 90 CZK (4 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:12

    kniha, úprava L. Sutnar, Il. A. Hoffmeister, vydaly Tiskařské podniky Richarda Vogla, New York, 1945, brož, 82s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the constituent member of Devetsil, ex-commisary of UNESCO

    Current price: 90 CZK (4 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    A. Zweig: Nastolení krále

    No.: 850

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:13

    kniha, obálka L. Sutnar, vstupní kresba E. Frinta, přel. Jar. Zaorálek, vydala Družstevní práce, Praha, 1938, brož, 491s.. zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (6 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Muzika

    (1900-1974)

    I. Erenburg: Bouřlivý život Lazika Rotschwanze

    No.: 851

    Auction price: 80 CZK (4 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:14

    kniha, úprava a obálka Fr. Muzika, ed. Aventinum, vydal Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, brož, 220s., obálka při krajích nepatrně poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Loukota, V. Nechleba and K. Krattner, member of Devetsil, The Hollar Association of Czech Graphic Artist…

    Current price: 80 CZK (4 €)

    Last auctioneer: ID5**7 History of bids

  • Bohumil Hrabal

    (1914-1997)

    Městečko, kde se zastavil čas

    No.: 852

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:15

    kniha, ob. koláž Jiří Kolář, úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 152 s., brož., lehce poškozený hřbet a pokrčený roh obálky jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 900 CZK (36 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Kaplan

    (1928)

    Mocní a bezmocní

    No.: 853

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:16

    kniha, na obálce použitý obraz Ant. Málka,  úprava Věra Držmíšková, vydalo Sixty - Eight Publishers, Toronto 1989, 469 s., brož., pokrčená, při okraji roztržená obálka, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    90 (sborník básní a grafik pro prof. Františka Dvořáka k devadesátým narozeninám)

    No.: 854

    Auction price: 1.000 CZK (40 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:17

    bibliofilie, 5x suchá jehla (A. Antonová, K. Beneš, D. Benešová, M. Janáček a H. Tesařová), 2x lept (J. Kábrt, J. Šindler), 1x komb. technika R. Karpaš a 1x akvatinta J. Švihla, básně s podpisy autorů J. Hrubý, L. Kundera, Fr. Novotný, J. Štroblová a J. Žáček, vyd. Josef Vinklát, Liberec, 2010, ex. …

    Current price: 1.000 CZK (40 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Jules Lemaitre: Dvanáct povídek na okraj starých knih

    No.: 855

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:18

    bibliofilie, čtyřmi akvatintami vyzdobil P. Šimon (vše signované), vyd. jako IV. svazek Edice Kladenský lis, upravil a vytiskl Josef Cipra, 1949, ex. 88/99, podpis překladatele (Karel Růžička) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, , the disciple of prof. V. Pukl, F. T. Simon and A. Pelc at T…

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Hermor Lilia: Verše tajného básníka

    No.: 856

    Auction price: 1.300 CZK (52 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:19

    bibliofilie, třemi lepty se suchou jehlou vyzdobil J. Šerých (vše signováno), k 50. výročí básníkovy smrti vybral, uspořádal a prův. slovem opatřil Ivan Slavík, vyd. PNP, Praha, 1982, 500 výtisků, volné listy v obálce, 72s., velmi dobrý stav, , studied at the atelier of prof. V. Vorlicek and J. Kirc…

    Current price: 1.300 CZK (52 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Sborník k 70. výročí Střední školy uměleckých řemesel v Brně

    No.: 857

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:20

    bibliofilie, 8x grafický list (Mir. Bravenec, Vl. Drápal, Zd. Fuksa, D. Janoušek, A. Mikulka, M. Pytlová, P. Rudolf a H. Tomášková-Willmannová), vše signováno, ex. 82/100, volné listy v deskách, velmi dobrý stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Katja Hajek

    (1950-2008)

    Tagträume rütteln sich (Elf Märchen in Farbe Gesetzt)

    No.: 858

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:21

    bibliofilie, 11 barevných pohádek na rozkládacím ručním papíře BFK Rives, všechny signovány vzadu Katja Hajek 92, uloženo v kartonovém pouzdře, na vnitřní straně podpis autorky, vyd. Katja Hajek, Berlin, 1992, ex. 91/100, u příležitosti 65. narozenin Otto Herberta Hajeka, celkem vyšlo 500 výtisků, v…

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Trnka

    (1912-1969)

    Jan Šnobr: Růže a smrt

    No.: 859

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:22

    bibliofilie, dřevoryt a úprava J. Trnka, vyd. Sdružení západočeských výtv. umělců, Plzeň, 1933, ed. Stín, sv. 6, listy svázané nití v obálce, 29s., velmi dobrý stav, , skilled at Puppetry at the atelier of J. Skupa in Pilsen, the disciple of J. Benda at The Academy of Arts, Architecture and Design i…

    Current price: 900 CZK (36 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Grafika Chrudim 1974 (sborník drobné grafiky)

    No.: 860

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:23

    bibliofilie, 2x dřevoryt (O. Čechová a Vl. Komárek), 2x linoryt (R. Lander a M. Nováček), 1x bar. linoryt (M. Houra) a 1x komb. technika (J. Kaiser), vše signováno, vyd. Klub přátel výtv. umění, Chrudim, 1974, 500 výtisků, obs. dva sešity s texty různých autorů, 31s., v pův. obálce, velmi dobrý stav…

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    Želejov

    No.: 861

    Auction price: 350 CZK (14 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:24

    bibliofilie, 2x dřevoryt Vl. Komárek, 2x litografie J. Uiberlay a 1x linoryt P. Sukdolák (vše sign.), k 60. narozeninám J. Uiberlaye vyd. V. Mikule, K. Samšiňák a J. Vitáček, několik textů, volné listy v obálce, velmi dobrý stav,

    Current price: 350 CZK (14 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Rudolf Medek: Honolulu

    No.: 862

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:25

    bibliofilie, sign. dřevoryt ve frontispisu a 7x kresba v textu T.F. Šimon, podpis autora v tiráži, podpis M. Kalába (typ. úprava) na patitulu, vyd. nákladem autorů, Praha, 1932, ex. 198/240 na ručním papíře Pannekoek, sešit s obálkou, 21s., přesní strana obálky mírně ušpiněna, jinak velmi pěkný stav…

    Current price: 700 CZK (28 €)

    Last auctioneer: ID8**4 History of bids

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Malé radosti

    No.: 863

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:26

    kniha s podpisem, podpis s věnováním J. Hrubému L. Kundera, vyd. Zlevněné zboží, ex. 9/200, pův. brož, 125s., na hřbetu poškozená obálka, dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Rudolf Svatek

    (1930-1973)

    Za život radostný

    No.: 864

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:27

    bibliofilie, 13x sign. linoryt R. Svatek, vyd. Krajské nakl., Plzeň, 1958, volné listy v plátěném pouzdře, velmi dobrý stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Různí autoři

    10 ExLibris SSPE Brno 2001

    No.: 865

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:28

    soubor exlibris, obs.: 3x dřevoryt M. Bravenec, P. Hloušek a A. Odehnalová, 3x lept Z. Fuksa, J. Neuwirt, A. Odehnal, 2x litografie Z. Höhmová, J. Ondrušová-Wünschová, 1x linoryt V. Tesař a 1x bar. dřevoryt H. Tesařová-Marečková; vše signováno, ex. 136/150 výtisků pro účastníky sjezdu SSPE, Brno, 20…

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jarmila Přibylová

    (1957)

    Z pohádek B. Němcové

    No.: 866

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:29

    bibliofilie, 11x sign. suchá jehla J. Přibylová, Zlín, 1980, ruční papír, volé listy v koženkovém pouzdře, výborný stav,

    Current price: 900 CZK (36 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.