• Ludvík Dvořáček

    (1895-1972)

    M. Schwob: Imaginární životy

    No.: 867

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:30

    bibliofilie, 6x lept L. Dvořáček, vyd. Arno Sáňka, Brno, 1923, ex. 162/175 na ručním papíře, polopergamenová vazba, 32s., velmi dobrý stav,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Milan Janáček

    J. Štroblová: Nepokoj

    No.: 868

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:31

    bibliofilie, 5x sign. suchá jehla M. Janáček, vyd. Josef Vinklát a M. Janáček, Liberec, 2013, ex. 35/50 s podpisem autorky a výtvarníka v tiráži (s věnováním J. Hrubému), volné listy v ob., velmi dobrý stav,

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Miloš Marten

    (1883-1917)

    Kniha silných

    No.: 869

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:32

    kniha, dřevoryt na předtitulním listě E. Bernard a vignety Zd. Braunerové, vyd. K. Neumannová, Praha, 1909, I. vydání, 11. svazek Českých autorů, clpl. převazba, 152s., listy zažloutlé, dobrý stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Alena Antonová

    Petr Kopta: Nevinobraní

    No.: 870

    Auction price: 700 CZK (28 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:33

    bibliofilie, sign. tříbarevný lept A. Antonová, podpis autora, vyd. Spolek č. bibliofilů, Praha, 2004, ex. 133/580 s podpisem výtvarnice a M. Dyrynka (typ.) v tiráži, volné listy v ob., výborný stav, , the disciple of prof. Filla at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague

    Current price: 700 CZK (28 €)

  • Hans Ranzoni

    (1896-1991)

    Der Kupferstecher Hans Ranzoni d. J.

    No.: 871

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:34

    bibliofilie, 6x orig. mědirytina v příloze a podpis v tiráži H. Ranzoni, vyd. Österreichische Exlibris-Gesellschaft, Wien, 1986, ex. 189/300, pův. clpl. vazba, 91s. + přílohy, výborný stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Karel Svolinský

    J. Seifert: Pár kapek rosy

    No.: 872

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:35

    bibliofilie, sign. lept ve frontispisu K. Svolinský, podpis autora v tiráži, vysadil a vytisk V. Bujárek, bez dalších nakl. údajů, koženková převazba, ochranné pouzdro, 20s., výborný stav, , the disciple of prof. S. Zalesak, B. Kafka and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in P…

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • .

    No.: 873

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:36

    katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav,

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Oldřich Menhart

    (1897-1962)

    Abendgespräche des Bücherfreudes Rubricius und des Buchdrukers Tympanus

    No.: 874

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:37

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Karel Tondl

    (1893-1980)

    K.H. Mácha: Marinka

    No.: 875

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:38

    bibliofilie, dřevoryty vyzdobil K. Tondl, text revidoval Dr. Fr. Frčma, vydal S.Č.U.G. Hollar, Praha 1925, Ex. 57/300, na ručním papíře Umbria, 46 s., polopergamenová vazba, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Loukota, V. Bukovac, J. Preisler and M. Svabinsky at …

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    K.J. Erben: České pohádky

    No.: 876

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:39

    bibliofilie, dřevoryty, úprava, inciály a návrh dekorace na vazbu Fr. Kobliha, redigoval J. Krecar, vydal L. Bradáč, Královské Vinohrady 1919, 94 s., poškozené dva listy, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and la…

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Otakar Štáfl

    (1884-1945)

    Oskar Wilde: Slavík a růže

    No.: 877

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:40

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Gabriele Mattera

    I Pescatori

    No.: 878

    Auction price: 4.000 CZK (160 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:41

    Current price: 4.000 CZK (160 €)

  • Josef Richard Marek

    (1883-1951)

    André Gide: Saul

    No.: 879

    Auction price: 120 CZK (5 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:42

    Current price: 120 CZK (5 €)

  • Hana Dostálová

    (1890-1981)

    Viktor Dyk: Zlý vítr

    No.: 880

    Auction price: 40 CZK (2 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:43

    bibliofilie, vyzdobila H. Dostálová, vydal Arthur Novák, Praha 1922, vytiskli Kryl a Scotti v Novém Jičíně, 47 s., celoplátěná vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 40 CZK (2 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Arthur Novák: Seznam grafického díla

    No.: 881

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:44

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Alois Moravec

    Václav Vojtíšek: Praha a Tábor

    No.: 882

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:45

    bibliofilie, ručně kolorované dřevoryty a iniciály A. Moravec, podpis prof. V. Vojtíšek, přednoství vydání, vydali členové Spolku českých bibliofilů, Praha 1938, 180 výtisků, z toho pět kolorovaných, 24 s., brož., Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. E. Dite, A. Hofbauer and F. Ky…

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Paul Velsch

    P. Fort: La Poésie de Paris

    No.: 883

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:46

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Eduard Milén

    (1891-1976)

    R. Těsnohlídek: Den

    No.: 884

    Auction price: 60 CZK (3 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:47

    Current price: 60 CZK (3 €)

  • Max Ernst

    (1891-1976)

    Paramýty

    No.: 885

    Auction price: 350 CZK (14 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:48

    bibliofilie, básně a koláže M. Ernst, přel. D. Kozel, doslov L. Kundera, vyd. Dialog, Most, 1970, ed. Křižovatka (řídí E. Juliš), 1200 výtisků, brož, obálka dole krátce natržená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (14 €)

  • Oldřich Karel

    Nešťastné milující děvče

    No.: 886

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:49

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Dopisy Boženy Němcové

    No.: 887

    Auction price: 220 CZK (9 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:50

    Current price: 220 CZK (9 €)

  • Kamil Lhoták

    Vzpomínkový list

    No.: 888

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:51

    bibliofilie, 33x litografie, 9 x 6 cm, přispěli: K. Lhoták, P. Kotík, O. Janeček, L. Jiřincová, M. Stretti, C. Bouda, K. Oberthor, L. Šimák a další, 400 výtisků, vydal Hollar, Praha 1954, volné listy, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Associa…

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    nahoru a dolů hloubkové básně

    No.: 889

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:52

    bibliofilie, 13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobry stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the…

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích V.

    No.: 890

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:53

    bibliofilie, sign. litografie, suchá jehla, reprodukce a seznam graf. díla V. Strettiho, vydal Klub zaměstnanců Léčebného fondu veřejných zaměstnanců, Praha 1942, napsal Arthur Novák, úprava M. Kaláb, Ex. 10/280, sešité listy v papírovém přebalu, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the dis…

    Current price: 900 CZK (36 €)

  • Arno Nauman

    (1887-1959)

    Grafické zjevy, soubor pojednání o grafice a graficích III.

    No.: 891

    Auction price: 900 CZK (36 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:54

    Current price: 900 CZK (36 €)

  • Luigi Kasimir

    (1881-1962)

    Wien

    No.: 892

    Auction price: 10.000 CZK (400 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:55

    12x lept, Gesellschaft für vervielfältigende Kunst Wien 1912, volné listy v plátěných deskách, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 10.000 CZK (400 €)

  • Antonín Balšánek

    (1865-1921)

    Belvedere

    No.: 893

    Auction price: 4.500 CZK (180 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:56

    bibliofilie, krátký popis a historie stavby, 48 velkoformátových vyobrazení budovy a detailů výzdoby figurální a ornamentální, včetně půdorysů a řezů, vydal Ant. Balšánek s pomocí České Akademie pro vědy, slovesnost a umění U Topiče, Praha , 8 s., volné listy v deskách,m velmi dobrý stav, Provenance…

    Current price: 4.500 CZK (180 €)

  • Různí autoři

    Bezručovské motivy

    No.: 894

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:57

    12x linoryt, 1985, 19 x 12,9 až 11,5 x 8 cm, 10x signováno, Album opavských výtvarníků na bezručovské motivy. F. Černý, S. Havlík, D. Hrudníková, L. Kačírková, M. Kačírek, L. Marková, M. Mrázková, H. Nováková, J. Škarohlídová, Z. Tázlarová, M. Teršová, D. Urbaník, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Různí autoři

    Polní práce, Spánek, Polední odpočínek, Pradleny

    No.: 896

    Auction price: 600 CZK (24 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 10:59

    3x litografie, 1x linoryt, 1935, 26,6 x 39; 25,4 x 36,4 cm, Umělecká beseda svým členům na rok 1935, 4 grafiky: V. Sedláček, B. Vaníček, O. Kerhart, A. Moravec, text F. Skácelík, natržený přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 600 CZK (24 €)

  • Marie Chadimová - Martinová

    (1922-1987)

    In memoriam

    No.: 897

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 28. 05. 2021 11:00

    bibliofilie s devíti linoryty, 1987, 32 x 15 cm, 199, In memoriam Marie Chadimové - Martinové vytiskl Jiří Chadima, Praha, 1987, mírně zašpiněný přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 100 CZK (4 €)