• Vladimír Fuka

    (1926-1977)

    Novoročenka 1972

    No.: 930

    Auction price: 900 CZK (38 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:14

    serigrafie, sign. dvoubarevná serigrafie V. Fuka, 1971, osobní přání s podpisem ve formě dopisu, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. V. Rada and O. Nejedly at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Umelecka beseda

    Current price: 900 CZK (38 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marc Chagall

    (1887-1985)

    Marc Chagall: Der Vogelfänger - Ausgewählte Graphik

    No.: 931

    Auction price: 4.000 CZK (167 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:15

    katalog, tužkou signovaná reprodukce Marc Chagall, katalog v deskách (imitace knihy) s 7 barevnými reprodukcemi (1 sign.), úvodní text a koncept výstavy Claude Esteban, vydal Haus der Kunst, München 1978, brož v laminát. deskách, 124s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 4.000 CZK (167 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Karásek ze Lvovic

    (1871-1951)

    Ganymedes

    No.: 932

    Auction price: 400 CZK (17 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:16

    bibliofilie, podpis Jiřího Karáska ze Lvovic na patitulu, ob. V.H. Brunner, vydal Ot. Štorch - Marien, edice Aventinum, Praha 1925, Ex. č. 35, 123 s., lehce zažloutlý papír, obálka vzadu zašlá,hřbet v dolní části drobně poškozen, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (17 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jiří Šolc

    (1932-2010)

    Podpalte Československo! : operace Perun

    No.: 933

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:17

    kniha, podpis a věnování autora na titulu, vydal Merkur, Praha 1991, brož, 86s., vazba lehce rozlepená, obálka pokrčená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ilja Hurník

    (1922-2013)

    Cesta s motýlkem

    No.: 934

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:18

    kniha, podpis a věnování autora na patitulu, ob., vazba a úprava Z. Seydl, vydal Supraphon, Praha 1970, pl. vazba s ob., 168s., obálka při krajích opotřebená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Kolmaš

    (1933-2021)

    Po Ťü-i: Datlovník v meruňkovém sadu

    No.: 935

    Auction price: 350 CZK (15 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:19

    kniha, podpisy překladatele Jos. Kolmaše a básnířky Jany Štroblové na patitulu, úprava Z. Stejskal, vydal Vyšehrad, Praha 1996, karton. vazba s ob., 256s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (15 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Antonín Střížek

    (1959)

    M. Dostál: Antonín Střížek

    No.: 936

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:20

    katalog, podpis výtvarníka v titulu, katalog výstavy v Oblastní galerii Vysočina, vydal Kant, Praha 2010, brož., 30s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Applied Arts, the disciple of J. Ptacek at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Karel Štěch

    (1908-1982)

    B. Houdek: Karel Štěch - Grafické dílo

    No.: 937

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:21

    kniha, podpis a věnování autora, sign. dřevoryt autoportrét ve frontispusu, soupis výstav a popisný seznam grafického díla s 2 pův. dřevoryty Karla Štěcha, 32 reprodukcí, vydalo Krajské nakladatelství, České Budějovice 1958, brož, 78s. + XXXII., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, st…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Irina Nakhova

    (1955)

    Works / Werke / Raboty 1973 - 2004

    No.: 938

    Auction price: 600 CZK (25 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:22

    kniha, podpis s věnováním J. Šalamounovi, interview s B. Wally, studie j. Becksteina, přehlídka děl a instalací z l. 1989 - 2004, vydala Internationale Sommerakademie fur Bildende Kunst, Salzburg 2004, brož, 128s., ob. drobně opotřebená, jinak velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (25 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Milan Knížák

    (1940)

    Něco

    No.: 939

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:23

    katalog, 30 x 21 cm, podpis M. Knížák, vydala Galerie Klatovy / Klenová k výstavě v Klatovech, Mariánských Lázních a Plzni, 1992, 25 s. textu + obr. příloha, brož., obálka vzadu pokrčená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jindřich Čadík

    (1891-1979)

    O klenotnictví jižního Ruska ve starověku

    No.: 940

    Auction price: 800 CZK (34 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:24

    kniha, 23 x 15,5 cm, podpis a věnování historika umění a ředitele Umělecko-průmyslového musea v Plzni dr. Jindřicha Čadíka nakladateli Vladimíru Žikešovi, řídce dostupná studie našeho předního odborníka na umění starověku, separát z Výroční zprávy Západočeského umělecko-průmyslového musea města Plzn…

    Current price: 800 CZK (34 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Anna Maria Tilschová

    (1873-1957)

    Dědicové

    No.: 941

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:25

    kniha, 18,5 x 14 cm, podpis A.M. Tilschové s vročením na patitulu, vydala Fr. Borový, Praha 1924, polopl.vazba, 319s., velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jarmila Novotná

    (1907-1994)

    Byla jsem šťastná

    No.: 942

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:26

    kniha, 20,5 x 13,5 cm, podpis J. Novotné na titulu s vročením, vydal Melantrich, Praha 1991, pl.vazba s ob., 320s., ob. drobně poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jeanne DOrge

    (1879-1964)

    Voice in the Circle & Lobos

    No.: 943

    Auction price: 1.000 CZK (42 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:27

    bibliofilie, 24 x 16 ; 19 x 12 cm, podpis a věnování americké básnířky a malířky Jeanne DOrge s vročením na patitulu sbírky Voice in the Circle, vazba Hans E. Schuberth, vydal Noel Young, Santa Barbara (California) 1955, polopl. vazba, 96s., ex. 500, drobné nečistoty, velmi dobrý stav první vydaná …

    Current price: 1.000 CZK (42 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Steker

    (1949)

    Výstava volné tvorby mladých výtvarníků Karlovarska

    No.: 944

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:28

    katalog, 25 x 18 cm, návrh obálky a úprava Fr. Steker, katalog prací 14 výtvarníků, úvod. slovo V. Vízdal, vydala Galerie umění Karlovy Vary 1987, volné archy v deskách, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Kouzelná obálka

    No.: 945

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:29

    kniha, 20 x 12,5 cm, podpis autorky, vydal Fr. Borový, Praha 1936, 72 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, rozlepeno, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Olga Scheinpflugová

    (1902-1968)

    Skleněná koule

    No.: 946

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:30

    kniha, 20 x 13 cm, podpis autorky, obálka K. Svolinský, vydal Fr. Borový, Praha 1934, 77 s., brož., zašpiněná obálka a předsádka, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Vladimír Komárek

    (1928-2002)

    Jiří David: Vladimír Komárek

    No.: 947

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:31

    kniha, 22 x 23,5 cm, podpis a dedikace umělce, vydalo Severočeské nakladatelství, Liberec 1967, barevné a čb. ukázky prací, 24 s. textu + 56 s. příloh, clpl. vazba s obálkou, velmi dobrý stav knihy, obálka při okrajích opotřebená, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Minar, Stipl

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Ludvík Kundera

    (1920-2010)

    Napříč Fantomázií

    No.: 948

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:32

    kniha, autorův podpis a věnování na patitulu, ilustrace fokalky M. Kořečka, ob. a typo V. Bláha, vydala Práce, Praha 1991, 158s., pl. vazba s ob., hrany desek a okraje obálky opotřebené, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Marie Majerová

    (1882-1967)

    Náměstí Republiky

    No.: 949

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:33

    kniha, podpis M. Majerové, ilustrace J. Čapek, ČIN, Praha 1929, 394 s., clpl. vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Kamil Bednář: Hladiny tůní

    No.: 950

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:34

    kniha, kresby a podpis K. Bednáře, úprava, obálka a vazba Jaroslav Šváb, vydal Václav Petr, Praha 1943, 96 s., poloplátěná s obálkou, obálka mírně zažloutlá , Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. C. Bouda, O. Blazicek, member of The Royal Belgian Academy, The Manes Association of …

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • František Petr

    (1884-1964)

    Z dílen Umělců

    No.: 951

    Auction price: 250 CZK (11 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:35

    kniha, podpis s věnováním Josefu Paterovi a přiložený dopis Fr. Petra malíři a laickému bratru kláštera ve Lnářích známému pod jménem fráter Josífek, vydalo Dělnické nakladatelství, Praha 1947, 187s., pův. brož, obálka při krajích a na hřbetu poškozená, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (11 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Leopold Parma

    (1891-1968)

    P. Bezruč: Město pod Radhoštěm

    No.: 952

    Auction price: 200 CZK (9 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:36

    bibliofilie, sign. dřevoryt L. Parmy ve frontispisu, podpis P. Bezruče na titulu, tisk Kryl a Scotti, vydal Propagačního odboru Krajinské výstavy moravskoslezského Pobezkydí, Frenštát p. Radhoštěm 1934, nestr., brož, ex. 214/250, ruční papír van Gelder, dobrý stav vnitřku, obálka skvrnitá, poškozená…

    Current price: 200 CZK (9 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Václav Špála

    (1885-1946)

    Jos. Hora: Hladový rok

    No.: 953

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:37

    kniha, podpis v titulu Josef Hora, ob. V. Špála, 33. sv. ed. Proud, tisk Legiografie, vydal Čin, Praha 1926, pův. brož, 227s., ob. při krajích potrhaná a skvrnitá, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Bukovac and Thiele at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jožka Baruch

    (1892-1966)

    Ant. Sova: Smetanovo kvarteto Z mého života

    No.: 954

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:38

    bibliofilie, Z pozůstalosti gen. Eliáše?, vydavatelovo věnování gen. Aloisu Eliášovi na patitulu, dvoubarev. sign. dřevoryt, viněta v titulu a v závěru vše dřevorytem a úprava J. Baruch, soukromě vydal pplk. Vladimír Šumbera, Valašské Meziříčí 1934, brož s ob., Ex. 95/150 14s., papír Pannekoek, velm…

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Josef Hodek

    (1888-1973)

    Ivan Olbracht: Jozka, Forko a Pavlína

    No.: 955

    Auction price: 1.500 CZK (63 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:39

    bibliofilie, podpis I. Olbrachta v tiráži, dřevoryty a úprava J. Hodek, vydal J. Hlavký, Hranice na Moravě 1931, 22. sv. edice Amfora, Ex. 101/210, 66 s., brož., při okrajích lehce potrhaná obálka, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private disciple of J. Hodek sr., J. Vachal, K. Re…

    Current price: 1.500 CZK (63 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Sůra

    (1929-2011)

    Miloš Doležal: Kamení

    No.: 956

    Auction price: 300 CZK (13 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:40

    bibliofilie, podpisy autorů v tiráži, 2x sign. serigrafie J. Sůra, vydal M. Dyrynk, 23. svazek edice Slza, Praha 1996, Ex. 8/300, 21 s., brož, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The State Graphic School in Prague at the atelier of prof. R. Benes, the disciple of prof. K. …

    Current price: 300 CZK (13 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Ondráček

    (1898)

    Josef Hora: Černý závoj

    No.: 957

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:41

    bibliofilie, podpis básníka J. Hory v tiráži, kresba, obálka a podpis v tiráži O. Ondráček, 3 sv. Mladé edice, Bratislava 1932, Ex. 107/200 na domácím japanu, 16 s., brož., obálka při okrajích lehce poškozená, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Otakar Štorch-Marien

    Chvála nakladatelského povolání

    No.: 958

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:42

    kniha, podpis na patitulu Ot. Štorch Marien, ve frontispise reprodukce portrétu od J. Zrzavého, úprava Fr. Muzika, vydal jako soukromý tisk Ot. Štorch Marien, Praha 1929, Ex. 144/400, 13 s., brož., holandský papír, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

  • Jaroslav Šváb

    (1906-1999)

    A.B. Kohout: Hadí květ

    No.: 959

    Auction price: 500 CZK (21 €)

    Planned termination: 24. 05. 2024 09:43

    kniha, podpis a úprava Jar. Šváb, vydal jako soukromý tisk autor, Praha 1937, 27 s., brož., zašpiněná obálka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. J. Benda and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member and honorary member of The …

    Current price: 500 CZK (21 €)

    Last auctioneer: NOT AUCTIONED

Instagram

Facebook

You must login first.