Pohádky Jiřího Trnky a dalších autorů

Dražené položky pochází z nabídky Antikvariátu Ostrovní. Díla je možné připravit k nahlédnutí po předchozí domluvě. Kontaktujte prosím pracovníky antikvariátu na tel: +420 605 285 471 nebo e-mailem: antikvariat-vltavin@email.cz. Datum ukončení aukce 18.6. 2020

  • Ludvík Páleníček

    (1904-1991)

    Pampelišky

    No.: 1

    Auction price: 80 CZK (3 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:00

    kniha, ilustrace A. M. Macourek, vydala národní správa nakladatelství Hejda & Zdroj, Mladá Boleslav 1947, 5000 výtisků, 81 s., poloplátěná vazba, okraje a rohy vazby lehce poškozené, zažloutlá, při okrajích pokrčená, potrhná, slepená obálka, místy skvrny, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 80 CZK (3 €)

  • Marcel Hudec

    Pohádky o sedmi věžích

    No.: 2

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:01

    kniha, ilustrace Zd. Hampejs, vydalo Evropské vydavatelstvo, Praha 1946, edice JITRO, knihovna mládeže, 5500 výtisků, 128 s., poloplátěná vazba bez obálky, lehce zašpiněná, místy odřená vazba, zažloutlé některé ohmatané listy, jeden roztržený list (str. 13), zachovalý stav, Provenance: Antiquarian O…

    Current price: 150 CZK (6 €)

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    J.V. Sládek: Sládek dětem

    No.: 3

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:02

    kniha, ilustrace A. Zábranský, vydal Melantrich, Praha 1943, nestr., poloplátěná vazba bez obálky, vazba lehce rozvolněná, desky při okrajích lehce odřené, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (6 €)

    Last auctioneer: ID2**3 History of bids

  • Adolf Zábranský

    (1909-1981)

    V.B. Třebízský: Národní pohádky a pověsti

    No.: 4

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:03

    kniha, ilustrace A. Zábranský, vydal F. Kosek, Praha 1946, 91 s., poloplátěná vazba s obálkou, obálka při okraji roztržená, slepená, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Rudolf Adámek

    (1882-1953)

    Fr. Kučera: Perníková chaloupka

    No.: 5

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:04

    kniha, vzácné, ilustrace R. Adámek, vydala Henclova tiskárna a nakladatelství, Praha 1945, nestr., kartonová vazba, ohmatané listy, některé kresby vybarvené, vzadu vazba zašpiněná, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Zenisek at The Academy of Fine Arts in Prague, member of the ar…

    Current price: 500 CZK (18 €)

  • František Michálek

    Lidé a loutky

    No.: 6

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:05

    kniha, 45 původních dřevorytů Fr. Michálka, vydal Vítězslav Majer, Hradec Králové 1944, 79 s., poloplátěná vazba bez obálky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (8 €)

    Last auctioneer: ID7**6 History of bids

  • Artuš Schneiner

    V.J. Lounek: Kočičky

    No.: 7

    Auction price: 600 CZK (22 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:06

    kniha, ilustrace A. Schneiner, vydal Alois Hynek, Praha 1931, 67 s., poloplátěná vazba, prasklá předsádka, lehce zašpiněná vazba, zažloutlé, ohmatané listy, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 600 CZK (22 €)

  • L. Bílá

    Prázdniny

    No.: 8

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:07

    kniha, ilustrace E. Černá, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1933, 42 s., poloplátěná vazba, lehce zašpiněná vazba, prasklá předsádka, zažloutlé, ohmatané listy, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (18 €)

  • Jan Černý - Klatovský

    (1919-1997)

    Jarmila Kaslová: Tulák Kváček

    No.: 9

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:08

    kniha, ilustrace J. Černý - Klatovský, restaurováno, vydalo nakladatelství B. Smolíková - Mečířová, Praha 1943, 23 s., poloplátěná vazba, mírně odřené rohy, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • J. Jerza

    Sněhurka a sedm trpaslíků

    No.: 10

    Auction price: 500 CZK (18 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:09

    kniha, ilustrace Fr. Smatek, vydalo nakladatelství Zmatlík a Palička, Praha 1944, nestr., poloplátěná vazba, zašpiněná vazba, vypadlé listy, zažloutlé, ohmatané stránky, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 500 CZK (18 €)

  • František Bidlo

    (1895-1945)

    Vladimír Thiele: Třesu, třesu z rukávu

    No.: 11

    Auction price: 250 CZK (9 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:10

    kniha, ilustrace Fr. Bidlo, restaurováno, vydalo nakladatelství Rudolfa Kmocha, Praha 1945, nestr., plátěná vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (9 €)

  • Rudolf Mates

    (1881-1966)

    Jan Jelínek: Kytička poupat

    No.: 12

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:11

    kniha, ilustrace R. Mates, restaurováno, vydal Zápotočný a spol., Praha, 61 s., poloplátěná vazba, lehce zašpiněné desky, ohmatané listy, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Jaroslav Vodrážka

    (1894-1984)

    Říkám, říkám říkadlo

    No.: 13

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:12

    kniha, vydalo nakladatelství K. Synek, Praha 1947, 5500 výtisků, nestr., poloplátěná vazba, prasklá vazba, vypadlé listy, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Vojta Merten

    Pohádky z Kašpárkova ranečku

    No.: 14

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:13

    kniha, ilustrace F. Fiala, vydal Melantrich, Praha 1929, 118 s., poloplátěná vazba, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (6 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Alena Klugarová: Sluníčkova dobrodružství

    No.: 15

    Auction price: 800 CZK (29 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:14

    kniha, ilustrace V. Kubašta, restaurováno, vydal nakladatel Gustav Voleský, Praha 1944, 95 s., plátěná vazba, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. O. Blazicek, Z. Wirth, A. Engel, member of The Club for Old Prague

    Current price: 800 CZK (29 €)

  • Petr Souček

    Lilly Hodáčová: Naše říkanky

    No.: 16

    Auction price: 300 CZK (11 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:15

    kniha, kresby P. Souček, vydalo nakladatelství PAMIR, Praha 1946, nestr., poloplátěná vazba, při okrajích a místy odřené desky, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 300 CZK (11 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Robot Miki

    No.: 17

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:16

    sešit, námět, kresby, text a obálka Z. Miler, vydala Mladá fronta, 1. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1968, 100 000 výtisků, 32 s., brož., obálka zašpiněná a potrhaná, listy lehce zašpiněné, ohnuté rohy, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (9 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Robot Miki II.

    No.: 18

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:17

    sešit, námět, kresby, text a obálka Z. Miler, vydala Mladá fronta, 7. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1970, 75 000 výtisků, 32 s., brož., na obálce skvrny, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (9 €)

  • Vladimír Kýn

    (1923-2004)

    Jiří Binek: Made in Popletov

    No.: 19

    Auction price: 350 CZK (13 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:18

    sešit, vydala Mladá fronta, 2. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1969, 48 s., brož., zašpiněná a potrhaná obálka, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 350 CZK (13 €)

  • Vladimír Renčín

    (1941-2017)

    Vojtěch Steklač: Boříkovy lapálie

    No.: 20

    Auction price: 250 CZK (9 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:19

    sešit, napsal V. Stekač, ilustrace V. Renčín, vydala Mladá fronta, 7. svazek Knihovničky Ohníčku, Praha 1970, 64 s., brož., lehce zašpiněná a při okraji roztržená obálka, jinak dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (9 €)

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Byli jednou dva pejsci

    No.: 21

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:20

    sešit, vydal Albatros, Praha 1970, 50 000 výtisků, 16 s., brož, drobné skvrny na obálce, jinak výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Nápady kuřete Napipi

    No.: 22

    Auction price: 250 CZK (9 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:21

    sešit, vydal Albatros, edice Kulihrášek, Praha 1969, nestr., brož, zachovalý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 250 CZK (9 €)

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Kapitán Animuk loví v Africe

    No.: 23

    Auction price: 450 CZK (17 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:22

    sešit, vydal Albatros, edice Kulihrášek, Praha 1971, 45 000 výtisků, 16 s., brož, uvolněné listy, ohnuté rohy obálky, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 450 CZK (17 €)

  • Ondřej Sekora

    (1899-1967)

    Kapitán Animuk opět loví v Africe

    No.: 24

    Auction price: 350 CZK (13 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:23

    sešit, vydal Albatros, edice Kulihrášek, Praha 1972, 35 000 výtisků, 16 s., brož, výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 350 CZK (13 €)

  • Wilhelm Busch

    Žerty, šprýmy - taškařiny

    No.: 25

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:24

    sešit, vydal Albatros, edice Kulihrášek, Praha 1971, nestr., brož, na obálce drobné skvrny, jinak výborný stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (6 €)

  • Vladimír Sutějev

    Pifova nová dobrodružství

    No.: 26

    Auction price: 150 CZK (6 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:25

    sešit, z francouzských materiálů zpracovali Jevgenija Žukovskaja a Miriam Astrachan, kresby V. Sutějev, český text Ivo Štuka, vydalo nakladatelství Progress, 1970, nestr., brož, některé listy popsané tužkou, obálka při okrajích pokrčená, místy drobné skvrny, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 150 CZK (6 €)

  • Marie Kvěchová - Fischerová

    (1892-1984)

    Poupata

    No.: 27

    Auction price: 400 CZK (15 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:26

    kniha, sestavil Jos. Kožíšek, ilustrace Marie Kvěchová - Fischerová, vydalo Státní nakladatelství, Praha 1929, 1. vydání, 128 s., poloplátěná vazba, na vazbě drobné skvrny, prasklá předsádka, slepený list, stránky ohmatané, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 400 CZK (15 €)

  • H.M. Kučera

    Jiřina Drtinová: Bzukáček

    No.: 28

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:27

    kniha, leporelo, ilustrace H.M. Kučera, Jos. B. Zápotočný a spol., Praha 1948, poloplátěná vazba, zašpiněná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Rudolf Eliáš

    O Junáku Valibukovi a jeho tovaryších

    No.: 29

    Auction price: 250 CZK (9 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:28

    kniha, nákladem Aloise Zelinky, hudební nakladatelství, knihkupectví a velkoobchod papírem, Marianské Hory -Mor. - Ostrava 1920, 32 s., poloplátěná vazba, prasklý hřbet, odřené desky, na stránkách drobné skvrny, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 250 CZK (9 €)

  • Václav Týml

    Pohádky staré jedle

    No.: 30

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 18. 06. 2020 14:29

    kniha, ilustrace a obálka P. Černý, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1948, 6000 výtisků, 96 s., poloplátěná vazba s obálkou, dobrý stav knihy, desky mírně odřené, obálka zašpiněná, potrhaná, Provenance: Antiquarian Ostrovní

    Current price: 200 CZK (8 €)