Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Toyen
No.: 255Auction price: 400 CZK (17 €)
Planned termination: 23. 05. 2024 15:00
katalog, katalog k výstavě kreseb a obrazů v Topičově salonu, Praha, 1945, obs. úv. báseň J. Heislera, text K. Teigeo, 4x čb. reprod. a seznam 61 vyst. prací, volné archy, 16s., zažloutlý papír, dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 400 CZK (17 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Fr. Šmejkal: Štyrský a Toyen 1921-1945
No.: 228Auction price: 400 CZK (17 €)
Current price: 400 CZK (17 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
André Breton: Spojité nádoby
No.: 226Auction price: 800 CZK (34 €)
kniha, klíčové dílo zakladatele surrealismu, obálka Toyen, překlad V. Nezval a J. Honzl, 17. sv. edice Knihy Mánesa, SVU Mánes, Praha 1934, 181 s., brož., obálka při krajích potrhaná, trochu zašlá, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 800 CZK (34 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Pietro Aretino: Život kajícnic
No.: 225Auction price: 5.000 CZK (209 €)
bibliofilie, ilustrace na titul. listu a 3 celostr. čb. ilustrace Toyen, 4. sv. edice 69, jako přísně soukromý tisk vydal Jindřich Štyrský, Praha 1932, volné listy v papír. deskách, ex. 53/200, papír domácí simili japan, skvrnky na s. 28-29, hřbet desek při krajích poškozený, dobrý stav, Provenance:…
Current price: 5.000 CZK (209 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Vítězslav Nezval: Řetěz štěstí
No.: 224Auction price: 400 CZK (17 €)
kniha, podpis na patitulu V. Nezval, frontispis a rytina na vazbě Toyen, úprava A. Chvála, 8. sv. ed. Dobré knihy, vydal V. Čejka, Praha 1936, pův. clpl. vazba, 180s., bez obálky, skvrny na deskách, hrany desek odřené, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Dora gabe: Dávno (Nekoga)
No.: 196Auction price: 500 CZK (21 €)
kniha, 20 x 14 cm, il. Toyen, vyd. Dědictví Komenského, Praha, 1938, překlad Vítězslav Nezval, pevná poloplátěná vazba, 52s., lehce prohnuté desky, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Dlážděná
Current price: 500 CZK (21 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Štyrský - Toyen – Nečas: Paříž v noci
No.: 191Auction price: 2.500 CZK (105 €)
kniha, velmi vzácně se objevující drobný průvodce Paříží, předcházející pozdějšímu vydání, vyd. Jan Fromek, Praha, 1927, jako 7. svazek Malé edice Odeon, obs. 5 čb. vyobr., pův. brož, 44s., drobný flíček na hřbetu, jinak velmi dobrý, hezký stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 2.500 CZK (105 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Štyrský - Toyen - Nečas: Průvodce Paříží a okolím
No.: 190Auction price: 1.500 CZK (63 €)
kniha, vyd. Jan Fromek, Praha 1927, 6. sv. Malé edice Odeon, obs. 24 fotografií, 13 plánků a 2 mapy, plány kreslil A. Ducháček, pův. clpl. vazba, 802 s., jedna natržena stránka, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 1.500 CZK (63 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Georges Bernanos: Pod sluncem satanovým
No.: 189Auction price: 1.200 CZK (50 €)
kniha, ob. Toyen, překl. B. Reynek, vyd. Jan Fromek, nakladatelství, Odeon, jako 5. svazek knihovny Kosmopolis, Praha, 1928, pův. brož, 344s., restaurováno: archy nově sešity do pův. ob., zažloutlé okraje, přesahy ob. lehce opotřebeny, jinak velmi dobrý a pěkný stav!, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 1.200 CZK (50 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Máj báseň od Karla Hynka Máchy
No.: 423Auction price: 3.000 CZK (125 €)
bibliofilie, 24,5 x 18 cm, 4 ilustrace Toyen, vydala Družstevní práce, Praha 1936, 69 s., clpl. vazba, lehce zašpiněná, dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 3.000 CZK (125 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
A. Moravia: Lhostejní
No.: 602Auction price: 700 CZK (30 €)
kniha, dvoubarevná litografie ve frontispisu, návrh kresby na vazbě a exlibris lito na přídeští Toyen, tisk Müller a spol. Turnov, 70. sv. edice Symposion, vydal R. Škeřík, Praha 1933, clpl. vazba se zl. reliéfem, ex. 129/300, 302s., domácí Simili Japan, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ost…
Current price: 700 CZK (30 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Jehan Rictus: Poesie
No.: 612Auction price: 300 CZK (13 €)
bibliofilie, obálka a úprava Toyen, vydal Odeon, Praha 1946, 79 s., brož, dobrý stav , Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 300 CZK (13 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Arthur Kunhert: Paganini
No.: 512Auction price: 800 CZK (34 €)
kniha, upr. Toyen, vyd. R. Škeřík, Praha, 1931, ex. 33/40 na holandském papíře Van Gelder (celkem 440 výtisků), ed. Symposion, sv. 57, pův. nakl. clkžn. vazba se zlacením, 253s., místy odřené desky, jinak velmi dobrý stav, Aantiqari.at Radhošťská,
Current price: 800 CZK (34 €)
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Fr. Halas: Hořec
No.: 742Auction price: 400 CZK (17 €)
bibliofilie, podpis autora, frontispis Toyen, vydalo nakladatelství Družstevní práce, Praha 1934, 47 s., clpl. vazba, velmi dobrý stav, Provenance: Antiquarian Ostrovní
Current price: 400 CZK (17 €)